Προς το περιεχόμενο

Με επίσημη πλέον παρουσία το Netflix στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... 

αν έχεις win 10 βάλε την εφαρμογή καλύτερα, στον browser είναι λίγο κουράδα (επίσης στα windows από την εφαρμογή είναι και ο μόνος τρόπος να έχεις 5.1 ) 

 

τον browser τον χρησιμοποιώ στη δουλειά που δεν έχω συνδέσει το mail μου στο εδώ win store, αλλά δεν είναι το ίδιο.. κάνεις δουλειά, αλλά δεν είναι το ίδιο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

... 

αν έχεις win 10 βάλε την εφαρμογή καλύτερα, στον browser είναι λίγο κουράδα (επίσης στα windows από την εφαρμογή είναι και ο μόνος τρόπος να έχεις 5.1 ) 

App διατίθεται μόνο μέσω του Store;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι με τους κ@@@δες μόνο μέσω store, δεν υπάρχει πουθενά κάποιο .exe για εγκατάσταση. σε αυτό δεν ξέρω αν έχει βάλει και το χεράκι της η ms για να αναγκάζει κόσμο να φύγει από τα 7 ή αν είναι και επιλογή του netflix για διάφορους λόγους.. 

 

και αν έχεις win 7 πολύ απλά δεν γίνεται να έχεις την εφαρμογή 

 

και επίσης η εφαρμογή του win store αν και πάνω κάτω κάνει τα ίδια, είναι χειρότερη και από android και από ps4, αλλά σίγουρα καλύτερη από browser

 

browser είναι λύση ανάγκης 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Abudi είπε

Παίδες, μόλις έκανα έναν λογαριασμό στο Netflix στο πρόγραμμα με το HD και όχι το Ultra HD. Μπορώ κάπως να εξακριβώσω σε τί ποιότητα βλέπω το περιεχόμενο; Διότι δε μου μοιάζει για 1080p 

Πάτα control-shift-alt-D για να σου εμφανίσει τα a/v statistics (bitrate, ανάλυση, codecs κλπ). Με control-shift-alt-S μπορείς να ρυθμίσεις και το bitrate από τις διαθέσιμες επιλογές για το εκάστοτε video. Γενικά πριν κάνεις οτιδήποτε από αυτά είναι καλό να περιμένεις 1-2 λεπτά για να πάρει τα πάνω του το buffering και να ανέβουν τα νούμερα. Αν χρησιμοποιείς και smart DNS λύσεις για να βλέπεις πχ. US Netflix (όπως κάνω εγώ), τότε καμια φορά πρέπει να περιμένεις λίγο περισσότερο για να πιάσεις τη μέγιστη ποιότητα.

Όπως είπαν κι οι υπόλοιποι φίλοι όμως, γενικά ο browser είναι από τις χειρότερες δυνατές λύσεις για να δει κάποιος Netflix. Οπουδήποτε υπάρχει native app, καλό είναι να χρησιμοποιείται αυτό.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Abudi είπε

Παίδες, μόλις έκανα έναν λογαριασμό στο Netflix στο πρόγραμμα με το HD και όχι το Ultra HD. Μπορώ κάπως να εξακριβώσω σε τί ποιότητα βλέπω το περιεχόμενο; Διότι δε μου μοιάζει για 1080p 

Η ποιοτητα που βλέπεις οριζεται απο.

  • Το πακέτο που εχεις (εισαι σε hd)
  • To bandwidth της ιντερνετικς γραμμής σου
  • Η ποιοτητα συνδεσης της συσκευής με το router (πχ καλωδιο καλυτερο απο wifi)
  • H συσκευή/εφαρμογή/προγραμμα που βλέπεις

Δες το παρακατω για δοκιμές

https://www.insomnia.gr/forums/topic/480400-επιλογή-android-tv-box/?do=findComment&comment=56213847

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...