Προς το περιεχόμενο

Dark, Netflix


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Μπορείς να μας πεις το όνομα του blog, για να το έχω για του χρόνου γιατί με τα (γερμανικά) ονόματα δεν βγάζεις άκρη. :P

καθαρά με περιγραφή του τι έγινε στο επ., για να μπούνε όλα σε μια σειρά στο κεφάλι σου:

https://fathersonholygore.com/2017/12/04/dark-season-1-episode-6-sic-mundus-creatus-est/

Αλλιώς γκουγκλάρεις dark episode 4 review ή κάτι παρόμοιο και βγαίνουν και άλλα, που περιέχουν όμως και τη γνώμη του blogger (θεωρίες κτλ)

 

Επίσης υπάρχει ολόκληρο subreddit 

https://www.reddit.com/r/DarK/

που περιέχει και τα κλασικά τόπικς πχ "Episode S01E08 Discussion"

Επεξ/σία από McNerd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα σχεδιάγραμμα που έφτιαξε κάποιος στο reddit που βοηθάει με τους χαρακτήρες. Δεν νομίζω ότι έχει κάποιο σοβαρό σπόιλερ αλλά για καλό και για κακό.

Spoiler

Nz2kqVS.jpg

 

 

  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vag10 είπε

Ενα σχεδιάγραμμα που έφτιαξε κάποιος στο reddit που βοηθάει με τους χαρακτήρες. Δεν νομίζω ότι έχει κάποιο σοβαρό σπόιλερ αλλά για καλό και για κακό.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Nz2kqVS.jpg

Toν Jonas σε μεγάλο γιατί τον έχει mystery man εφόσον το αποκαλύπτει στο τέλος ποιος είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Heybro είπε

Toν Jonas σε μεγάλο γιατί τον έχει mystery man εφόσον το αποκαλύπτει στο τέλος ποιος είναι? 

 

Για τον ίδιο λόγο, μάλλον, που δεν αναφέρει και τον Mikkel/Michael... ως spoiler...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σειρά και απορώ γιατί την συγκρίνουν με το stranger things, μαυρίλα και ωραίοι χαρακτήρες, στα συν τα γερμανικά που το κάνουν ακόμα πιο βαρύ, θέλει προσοχή όμως γιατί όπως έδειξε η τελευταία σκηνή άνετα γίνεται σούπα. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικό το σάιτ.

Παιδιά η σπηλιά έχει μόνο μία είσοδο; Δηλ. το 1986 κατέβαιναν με σκοινί και το 2019 έμπαιναν στην ευθεία; Έχω μπερδευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, McNerd είπε

Φανταστικό το σάιτ.

Παιδιά η σπηλιά έχει μόνο μία είσοδο; Δηλ. το 1986 κατέβαιναν με σκοινί και το 2019 έμπαιναν στην ευθεία; Έχω μπερδευτεί.

Όχι αφού και το 53 δείχνε ότι μπαίνουν κανονικά από μπροστά.Θυμισου τη σκηνή με το σκυλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Τόσο καλή ρε, για πείτε.

Τη γυροφέρνω στο Netflix αλλά δεν έχω πατήσει ακόμα το image.png.01779f9200c7aa3dc2f3806f6b8b1c10.png

απο τις καλύτερες φίλε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, McNerd είπε

Φανταστικό το σάιτ.

Παιδιά η σπηλιά έχει μόνο μία είσοδο; Δηλ. το 1986 κατέβαιναν με σκοινί και το 2019 έμπαιναν στην ευθεία; Έχω μπερδευτεί.

21 λεπτά πριν, McNerd είπε

Σωστα. Τοτε η εισοδος που κατεβαιναν με σκηνια ειναι αλλη; ειχα την εντυπωση οτι αφορουσε το 86.

Απ' ότι έχω καταλάβει...

η “τρύπα” από όπου κατεβαίνουν είναι κάπου μέσα στον χώρο του πυρηνικού εργοστασίου (γι' αυτό και αποθηκεύουν εκεί τα ραδιενεργά απόβλητα από το ατύχημα το 1986) που απλά επικοινωνεί με τις σπηλιές που εξαπλώνονται σε όλη την περιοχή δάσος ,εργοστάσιο κλπ...

μια (?) από τις εισόδους είναι αυτή που βλέπουμε καθ' όλη την διάρκεια της σεζόν... από εκεί μπήκε σίγουρα ο Jonas, ο Helge, Ulrich, το σκυλάκι το 1953 και πιθανότατα η Claudia...

εξόδους δεν έχω καταλάβει αν έχουμε διαφορετικές... μου φαίνεται ότι είναι η ίδια η είσοδος...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...