Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/1/2018 στις 9:42 ΜΜ, LEFteriz είπε

σε alfawise S92 που ειναι DRM L3, με πειραγμένο APK παίζει netflix HD. Το κακό οτι δεν ειναι η TV version αλλά η έκδοση για κινητά, οπότε η πλοήγηση με το τηλεχειριστηριο του δεν ηταν κι οτι πιο έυκολο, ήθελε ποντίκι.

Που θα βρω αυτο το apk, εχω ενα s92 και δεν μπορω να δω Netflix. Το apk που εβαλα βγάζει error 0013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

προσπαθώ να βρώ ένα εύκολο Android Player για Netlflix 1080p με οπτική έξοδο και gigabit ethernet, το οποίο να μην θέλει πειράγματα ή προσευχές.

Έχω τα Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912 και SCISHION V88 TV Box Rockchip 3229 Quad Core που με Kodi παίζουν αρχεία μια χαρά αλλά με το

Netflix αρνούνται να συνεργαστούν και έχω απηυδήσει να ψάχνω apks. Εκεί που τρελένεσαι είναι ότι το WD Live του 2011 παίζει Netflix, απλά κολλάει φουλ.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο κάτω από 100 ευρώ ή πρέπει να τα σκάσω για NVidia Shield;

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xiaomi Mi box. Για οπτική παιρνεις ενα minijack to optical adapter.  Έχει πολύ δυνατό WIFI (καμία σχέση με τα κινεζοειδη). Αν ωστόσο θες οπωσδήποτε ethernet βάζεις ενα ugreen usb 3.0 to Gigabit / 3 USB 3.0 θυρες και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LEFteriz είπε

xiaomi Mi box. Για οπτική παιρνεις ενα minijack to optical adapter.  Έχει πολύ δυνατό WIFI (καμία σχέση με τα κινεζοειδη). Αν ωστόσο θες οπωσδήποτε ethernet βάζεις ενα ugreen usb 3.0 to Gigabit / 3 USB 3.0 θυρες και εισαι οκ.

Σε ευχαριστώ πολύ. Ωστόσο δεν είμαι φαν των ανταπτόρων και μάλιστα 2 σε ενά μηχάνημα. Κάτι που να τα έχει ενσωματωμένα δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/23/2018 στις 7:16 ΜΜ, leequid είπε

Σε ευχαριστώ πολύ. Ωστόσο δεν είμαι φαν των ανταπτόρων και μάλιστα 2 σε ενά μηχάνημα. Κάτι που να τα έχει ενσωματωμένα δεν υπάρχει;

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποια τέτοια λύση να προτείνει;

πχ Roku 4, η προηγούμενη έκδοση δηλαδή που δεν κυκλοφορεί πια. Σε κάτι πιο σύγχρονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/23/2018 στις 2:43 ΜΜ, LEFteriz είπε

xiaomi Mi box. Για οπτική παιρνεις ενα minijack to optical adapter.  Έχει πολύ δυνατό WIFI (καμία σχέση με τα κινεζοειδη). Αν ωστόσο θες οπωσδήποτε ethernet βάζεις ενα ugreen usb 3.0 to Gigabit / 3 USB 3.0 θυρες και εισαι οκ.

Δεν ξέρω πως είναι τα κινέζικα, αλλά "δυνατό" το Wifi του Mi Box δεν το λες. Το δικό μου είχε πάμπολλα προβλήματα, σε φάση να μην παίζει ούτε youtube (όταν ακριβώς δίπλα είχα Mac που δούλευε μια χαρά στο ίδιο ασύρματο δίκτυο). Ίσως πάει καλύτερα στα 5GHz αλλά τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα να το δοκιμάσω. Τελικά τη λύση την έδωσε ένας αντάπτορας σαν αυτό που λες, τον έχω συνδέσει μόνιμα πάνω στο Mi Box και παίζει μια χαρά.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Εχω στο σπιτι μια παλια Plasma με hdmi εξοδο και επίσης και μια μικρη 23" Samsung με hdmi εισοδο και αυτη.

Επειδή θα ηθελα να κανουν οι γονεις μου χρηση του Netflix και να μεταφερουν μια συσκεουλα απο tv σε tv επίσης να εχει ευκολο μενου (λίγα κουμπακια) 

Εχετε να μου προτείνεται κάποια συσκευή ?

Διαβαζω για το Xiaomi Mi box οτι ειναι αξιοπιστη συσκευή..

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@townleader

Διάβασε απο την αρχή τη συζήτηση και θα δεις ολες τι διαθέσιμες προτάσεις σε NetflixHD με τα υπερ, τα κατά τους και το budget σου. Ναι μπορείς το boxακι να το βάζεις σε οποια τηλεόραση θες, απλά εχε κατά νου οτι εκει που θα  βρίσκεται θα πρεπει να εχει καλό wifi (ή ethernet αν επιλεξεις τετοια συνδεση)

Εμπειρικά θα σου πω, στο box να βάλεις το προγραμμα autostart( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autostart ) και εκει να ρυθμίσεις να ξεκινά αυτόματα το netflix. Είναι πολύ πιο πρακτικό για περιπτώσεις οπως η δική σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 4/30/2018 στις 12:45 ΜΜ, townleader είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Εχω στο σπιτι μια παλια Plasma με hdmi εξοδο και επίσης και μια μικρη 23" Samsung με hdmi εισοδο και αυτη.

Επειδή θα ηθελα να κανουν οι γονεις μου χρηση του Netflix και να μεταφερουν μια συσκεουλα απο tv σε tv επίσης να εχει ευκολο μενου (λίγα κουμπακια) 

Εχετε να μου προτείνεται κάποια συσκευή ?

Διαβαζω για το Xiaomi Mi box οτι ειναι αξιοπιστη συσκευή..

Ευχαριστώ.

Εγω εχω για την μητερα μου το amazon stick. Tο εγκατεστησα και δεν με ξαναενοχλησε εως τωρα(6 μηνες). Πολυ μικρο, απλουστευμενο control με καλο wifi και δεν κολλαει ποτε(οπως ειπα δεν με εχει ενοχλησει τοσο καιρο).

Βεβαια εγω το ειχα παρει στην προσφορα της Lufthansa 25e δεν ξερω ποσο παιζει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Captain Falafel said:

Εγω εχω για την μητερα μου το amazon stick. Tο εγκατεστησα και δεν με ξαναενοχλησε εως τωρα(6 μηνες). Πολυ μικρο, απλουστευμενο control με καλο wifi και δεν κολλαει ποτε(οπως ειπα δεν με εχει ενοχλησει τοσο καιρο).

Βεβαια εγω το ειχα παρει στην προσφορα της Lufthansa 25e δεν ξερω ποσο παιζει τωρα.

Καλημέρα,

Αυτό εννοείς ? amazon stick 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Χθες αγόρασα ΜΤΧ μια Samsung 55αρα smartTV η οποία όμως δεν υποστηρίζει Ελληνικούς υπότιτλους στο Netflix...

Ετσι, διαβάζοντας καλά λόγια εδώ μέσα, παρήγγειλα το Roku Express απο Amazon :)

Για να δούμε τι θα δούμε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2018 στις 2:43 ΜΜ, LEFteriz είπε

xiaomi Mi box. Για οπτική παιρνεις ενα minijack to optical adapter.  Έχει πολύ δυνατό WIFI (καμία σχέση με τα κινεζοειδη). Αν ωστόσο θες οπωσδήποτε ethernet βάζεις ενα ugreen usb 3.0 to Gigabit / 3 USB 3.0 θυρες και εισαι οκ.

 

Ερώτηση, το έχεις κάνει και δουλεύει;  Θα μου δώσει 5καναλο ήχο να στείλω στο homecinema ένας ανταπτορας  από την έξοδο των ακουστικών;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αρκεί ο ενισχυτής σου να υποστηρίζει DD+ ( dolby digital plus). Αν υποστηρίζει μόνο DD / dts τότε θα πάρεις στερεό στο νετφλιξ.  Σε kodι βέβαια βγάζει κανονικά πολυκαναλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...