Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, nvel είπε

 όποιος παραγγέλνει από πωλητές με feedback τον προηγούμενο χρόνο 1 που ξαφνικά πωλούν δεκάδες κομμάτια κάτω του κόστους είναι αναμενόμενο να έχει προβλήματα μη παράδοσης

Για αυτό υπάρχει η ασφάλεια στο ebay. Δεν τα ξέρουν όλοι αυτά. Κάπου την πατάμε όλοι μας και συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. 

Ακόμα και στις πιο  εξοικειωμένες.Αν μπορούμε βοηθάμε στην επίλυση τέτοιων θεμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, mynam3 είπε

Λύση για το m8s βρέθηκε κάπου; ui-800-3 το error 

Και εγώ στα ίδια. Ακόμα δεν έχω δει κάποια λύση.

Στις 18/12/2018 στις 10:49 ΠΜ, pontez2 είπε

Να ευχαριστήσω τον χρήστη @villasg για το feedback.

Παρέλαβα χθες το roku αφού είχα διαβάσει το συγκεκριμένο ποστ και ειμαι ενθουσιασμένος.

Κανένα κολλημα, λειτουργεί μια χαρά. Οκ δεν με ενδιαφέρει προσωρινά κάτι παραπάνω απο το νετφλιξ και το youtube αλλά επιτέλους η τηλεόρασή μου έγινε σμαρτ χωρις να σκάσω 500 ευρώ.  60 πήγε μέτα μεταφορικά.

Το μονο που με χάλασε λίγο ειναι οτι έπρεπε να βάλεις πιστωτική όταν δημιουργείς λογαριασμό στο roku. Βέβαια δέχονται και προπληρωμένη οπότε κανένα πρόβλημα.

Αυτό παίζει Netflix HD 1080p απροβλημάτιστα; 
Το WiFi του είναι καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apotsi είπε

Και εγώ στα ίδια. Ακόμα δεν έχω δει κάποια λύση.

Αυτό παίζει Netflix HD 1080p απροβλημάτιστα; 
Το WiFi του είναι καλό;

Ναι και το wifi του εξαιρετικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος πήρε το mx10 σεταρισμενο κ σκέφτομαι να το πάρω από εδώ

https://m.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-388852.html

Θα μπορέσω να το σεταρω; Για Kodi, Netflix το θέλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mpampis81 είπε

Φίλος πήρε το mx10 σεταρισμενο κ σκέφτομαι να το πάρω από εδώ

https://m.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-388852.html

Θα μπορέσω να το σεταρω; Για Kodi, Netflix το θέλω..

Για να δούμε στην μαγική μας σφαίρα.....θα μπορέσει ο φίλος mpampis81 να σετάρει το Mx 10; Η κρυστάλλινη σφαίρα βγάζει καπνούς ενώ παράλληλα αναβοσβήνει και τελικά δείχνει ότι θα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2018 στις 10:49 ΠΜ, pontez2 είπε

Να ευχαριστήσω τον χρήστη @villasg για το feedback.

Παρέλαβα χθες το roku αφού είχα διαβάσει το συγκεκριμένο ποστ και ειμαι ενθουσιασμένος.

Κανένα κολλημα, λειτουργεί μια χαρά. Οκ δεν με ενδιαφέρει προσωρινά κάτι παραπάνω απο το νετφλιξ και το youtube αλλά επιτέλους η τηλεόρασή μου έγινε σμαρτ χωρις να σκάσω 500 ευρώ.  60 πήγε μέτα μεταφορικά.

Το μονο που με χάλασε λίγο ειναι οτι έπρεπε να βάλεις πιστωτική όταν δημιουργείς λογαριασμό στο roku. Βέβαια δέχονται και προπληρωμένη οπότε κανένα πρόβλημα.

Καλημερα ....σκεφτομαι και εγω να αγοράσω το roku απο amazon.....Με ενδιαφέρει μονο το netflix.... Το streaming stick τι ειναι ? χρειαζεται ?

Πως συνδεεται με το ιντερνετ ? Μονο με wifi ? ή εχει και ethernet ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ευτυχής Κάτοχος ενός Roku express εδώ και 2 μέρες αγορασμενο από Amazon UK στις 30 λίρες μαζί με τα μεταφορικά.Μεχρις στιγμής επιβεβαιώνω τα παρακάτω:

-Παιζει άψογα Netflix

- συνδέεται καλά με WiFi

-υποστηριζει ελληνικούς υπότιτλους

- είναι σαφώς γρηγορότερο από sony smart tv του 2014

- στέλνει 5.1 ήχο , Dolby +  σε ενισχυτή

- το χειριστήριο λειτουργεί καλά ακόμα και χωρίς άμεση οπτική επαφή.

 

Επεξ/σία από 333_halfdevil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , εχω συνδρομή στο νετφλιξ αλλα δεν εχω smart tv  και δεν με βολευει καθολου να βλεπω απο το pc (μικρη οθονη, αβολη θεση). Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να βλεπω τα προγραμματα π θελω στην ΤV? Δεν θελω κατι τρελο τυπου 4Κ, απλα να αραζω καναπε και να χαζευω τις ταινιες. Αναμεσα στην TV και το pc(και wi fi)  μεσολαβε ενας τοιχος. Επισης θα ηθελα να μπορω να εχω ελληνικους υποτιτλους (το αναφερω γτ το διαβασα σε καποια ποστ , αλλα μιλατε γενικα λιγο περιπλοκα😜) αν και απ οσο ξερω απο την πλατφορμα δεν το επιλεγεις αυτο ? Τελος νομιζω η Tv μου υποστιριζει μεχρι hd νομιζω. Ψαχνω για μια οικονομικη και χωρις προβληματα λυση , παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ΔημήτρηςΚΤΝ είπε

καλησπερα , εχω συνδρομή στο νετφλιξ αλλα δεν εχω smart tv  και δεν με βολευει καθολου να βλεπω απο το pc (μικρη οθονη, αβολη θεση). Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να βλεπω τα προγραμματα π θελω στην ΤV? Δεν θελω κατι τρελο τυπου 4Κ, απλα να αραζω καναπε και να χαζευω τις ταινιες. Αναμεσα στην TV και το pc(και wi fi)  μεσολαβε ενας τοιχος. Επισης θα ηθελα να μπορω να εχω ελληνικους υποτιτλους (το αναφερω γτ το διαβασα σε καποια ποστ , αλλα μιλατε γενικα λιγο περιπλοκα😜) αν και απ οσο ξερω απο την πλατφορμα δεν το επιλεγεις αυτο ? Τελος νομιζω η Tv μου υποστιριζει μεχρι hd νομιζω. Ψαχνω για μια οικονομικη και χωρις προβληματα λυση , παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει !

 

20 ώρες πριν, 333_halfdevil είπε

Roku express

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα βρήκα ένα MXQ TV box δεν ξέρω μοντέλο. 

Στα 40 το δίνει, το θελω κυρίως για netflix... 

Ανάλυση 720-1080 όχι παραπάνω. Για πείτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...