Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, koftis650 είπε

@nek4d

Απροβλημάτιστα έπαιζα με Netflix app σε κινητά/tablet με Android (εώς και Android 8.1) και με casting σε Chromecast (1/2). Το ανέφερα εδώ (ενημερωτικά) μιας και το να βλέπει κάποιος Netflix μέσω Android device (και  μέσω Wifi) δεν είναι άσχετο με το θέμα του topic.

Είχα και εγώ θέμα όταν έβαλα την Pie σε Huawei P20 Pro, αλλά όταν έκανα εκkαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Netflix και στην εφαρμογή PartnerNetflixActivation, έπαιξε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 6/1/2019 στις 12:02 ΜΜ, koftis650 είπε

@nek4d

Απροβλημάτιστα έπαιζα με Netflix app σε κινητά/tablet με Android (εώς και Android 8.1) και με casting σε Chromecast (1/2). Το ανέφερα εδώ (ενημερωτικά) μιας και το να βλέπει κάποιος Netflix μέσω Android device (και  μέσω Wifi) δεν είναι άσχετο με το θέμα του topic.

Οπως αγαπας, ανοιχτο φορουμ ειναι.

Αληθεια, στο κινητο σου, δοκιμασες να παιξεις μεσω browser?

Μηπως πρεπει να το αναφερουμε και αυτο.

Αν ναι, με ποιον browser και τι αποτελεσμα ειχε?

Δοκιμασες με αλλον browser?

Ελληνικοι υποτιτλοι, κανονικα?

Δωσε τα φωτα σου στον λαο pls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλό clear cache/delete storage έκανε δουλειά για πρόσβαση στο netflix μόνο μέσω mobile internet. Mέσω WiFi δεν είχε αποτέλεσμα, ούτε για πρόσβαση μέσω της εφαρμογής αλλά ούτε και μέσω browser (chrome). Ούτε επίσης με uninstal/install της εφαρμογής απο το playstore αλλά ούτε και με το netflix.apk απο το site του netflix (υποστηρίζει μέχρι android 7.1.2). Δεν ήθελα να φτάσω εκεί (factory reset) αλλά αυτό δείχνει να μου έχει λύσει πλέον το θέμα απ' ότι φαίνετε και πλέον το netflix παίζει όπως και πρίν (WiFi/WiFi casting/Mobile internet). Δεν υπήρξε ποτέ παρεπιπτόντως πρόβλημα (μέσω οποιασδήποτε πρόσβασης προς το netflix) με Ελληνικούς υπότιτλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kouskous13 είπε

αναμεσα σε amazon fire stick και roku πιο ειναι καλυτερο γιατι εχω μπερδευτει λιγο...

Μόνο για netflix νομίζω το roku. Αν θέλεις κάτι παραπάνω fire tv (παίρνει kodi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iptv,;;; Τι ακριβώς εννοείς; Θέλεις από σερβερά να παίξεις περιεχόμενο;

Το roku παίζει μόνο από τις stream υπηρεσίες που υποστηρίζει και το κάνει πολύ καλά. Το fire tv μπορεί να το κάνει μόνο μέσα από το kodi φαντάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου και ευχάριστω για τις απαντήσεις σου.

.m3u λίστες θέλω να πω έχω δει στο youtube ότι παίζει και ήθελα τα το σιγουρεψω.

Κάτι τελευταίο roku express stick ή roku ultra??

Από θέμα εικόνας ποιότητας όσο αφορά το κομμάτι της αγοράς amazon και roku είναι τα ίδια ή έχουν διαφορές που ανάλογος τον χρήστη πρέπει να της κοιτάξει;;;; 

Ευχαριστώ και πάλι και καλή χρονιά με υγεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τίποτα από τα δύο φίλε, αλλά αυτό που είπα για το kodi στο amazon το είδα στο youtube και γίνεται. Από εκεί και πέρα το kodi μπορεί να παίξει m3u λίστες και το ίδιο μπορούν να κάνουν και σχεδόν όλοι οι media players σε pc και σε android.

Οπότε, ότι αποφασίσεις τελικά να κάνεις εμείς θα είμαστε εδώ και θα περιμένουμε αγωνιωδώς να μας πεις την άποψη σου μετά από λίγες μέρες χρήσης. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kouskous13 είπε

τελικα αγορασα το amazon fire stick 

οταν το παραλαβω και το σεταρω θα σας εχω νεα μακαρι μονο καλα....

απο που? το αμαζον δεν στελνει ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, micos000 είπε

Εδώ οδηγίες για να βάλεις το kodi. Μετά κάνεις ότι κάνεις για το kodi. Το site έχει και άλλα κόλπα για το firestick.

To χω εγω το fire stick.

Το καλο ειναι οτι δουλευει με την αλεξα, για οποιον τον ενδιαφερει.

Το κακο ειναι οτι σερνεται με το κοντι, μια στις 2 φορες κρασαρει και θελει επανεκιννηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gsa1967 είπε

απο που? το αμαζον δεν στελνει ελλαδα.

νομιζω στελνει το amazon.de .  ακυρο

Επεξ/σία από 333_halfdevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κουτί έχετε καταφέρει να παίξετε Διαδραστική Ταινία του netflix όπως ΜΑΥΡΟΣ ΚΑΘΡΈΦΤΗΣ. BANDERSNATCH Μόνο σε μια τηλεόραση καινούργια   μου την παίζει. Δεν το έψαξα και περισσότερο. Με τις καινούργιες υπηρεσίες όπως φαίνεται καθε λίγο και λιγάκι θα πρέπει να αλλάζουμε και συσκευές αφού δεν αναβαθμίζεται η εφαρμογή. Λογικά παίζει και σε Windows 10. Δεν δοκίμασα και εκεί.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...