Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, micos000 είπε

Σερνόταν από την αρχή; Έχεις βάλει κάποιο build πάνω;

Ναι εχω βαλει ενα build, νομιζω diamond κατι. Απο την αρχη.

Δεν σερνεται, να το πω καλυτερα. Αν ανοιξει, παιζει χωρις κολληματα. Αλλα μια στις 2 δεν ανοιγει και θελει reboot το stickακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dakangr είπε

Ναι εχω βαλει ενα build, νομιζω diamond κατι. Απο την αρχη.

Δεν σερνεται, να το πω καλυτερα. Αν ανοιξει, παιζει χωρις κολληματα. Αλλα μια στις 2 δεν ανοιγει και θελει reboot το stickακι.

το diamond είναι πανάρχαιο και λογικό πλέον να μην σου παίζει καλά, βάλε μέσα από το gkn wizard το 4D , του ιδίου ΄΄δημιουργού΄΄ με υποστήριξη κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dakangr είπε

Ναι εχω βαλει ενα build, νομιζω diamond κατι. Απο την αρχη.

Δεν σερνεται, να το πω καλυτερα. Αν ανοιξει, παιζει χωρις κολληματα. Αλλα μια στις 2 δεν ανοιγει και θελει reboot το stickακι.

Αυτό μου θύμισε σχόλιο φίλου..."...ο firefox είναι για τα μπάζα σέρνεται και δεν ανοίγει τίποτα. Έβαλα chrome προχτές και πετάει!"
Μπήκα απομακρυσμένα και ο ff είχε καμιά δεκαριά addons,, first page και search hijacked και 2-3 malwares που πετούσαν ξόβυζες σε όλες τις σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω ασχοληθει με το κοντι, επηρεαζει το build το αν θα ανοιξει το app;;

Γιατι ξαναλεω, αν ανοιξει, τρεχει καλα, το προβλημα ειναι οτι δεν ανοιγει παντα με το fire stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεληξα τελικα να έχω για το νετφλιξ ενα Roku & ενα xiaomi mi box S.  Αρχικά το mi το είχα στην κεντρικη τηλεοραση σε ΗD. Είχα αρκετά προβλήματα και χρειαζοταν πολλες φορες να κανω 3-4 επανεκκινήσεις στο mi για να καταφερω να δω σωστη εικονα. Πάγωνε πολλες φορες ο ήχος ή η εικόνα. Στην αρχη θεωρούσα ότι ήταν θέμα ταχύτητας της γραμμής όμως τελικά δεν ήταν. Τελικά μετέφερα το mi στην τηλεόραση του υπνοδωματιου που δεν ειναι hd και εκει παίζει καλά. Στη δε κεντρικη τηλεόραση έβαλα ενα roku με το οποίο δεν αντιμετωπίζω κανένα προβλημα. Ακόμα και όταν βλέπω ταυτόχρονα νετφλιξ και στις 2 τηλεοράσεις.....Δεν ξερω τι πάθαινε το mi σε hd όμως τουλάχιστον εμενα δεν μου λειτουργούσε σωστα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2019 στις 10:32 ΠΜ, paiktaras69 είπε

το diamond είναι πανάρχαιο και λογικό πλέον να μην σου παίζει καλά, βάλε μέσα από το gkn wizard το 4D , του ιδίου ΄΄δημιουργού΄΄ με υποστήριξη κλπ 

Ακυρο, το magic dragon εχω περασει. Χθες που το δοκιμασα, δεν κολλησε στο ανοιγμα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν σε mibox κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μεταβει σε android 6.0 απο την τωρινη που εχει γινει 7.0?  διοτι  τωρα τελευταια κολλαει μετα την αναβαθμιση. Λετε να επηρεαζει το kodi? να το βγαλω και να δοκιμασω?

Επεξ/σία από gsa1967
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gsa1967 είπε

αν σε mibox κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μεταβει σε android 6.0 απο την τωρινη που εχει γινει 7.0?  διοτι  τωρα τελευταια κολλαει μετα την αναβαθμιση. Λετε να επηρεαζει το kodi? να το βγαλω και να δοκιμασω?

(η επαναφορα δεν κανει downgrade, 7 θα ειναι παλι, διαγραφονται ολα, kodi ξαναστηνεις)

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτήν την επίσημη εφαρμογή του Netlix δεν δεν γίνεται τίποτα;

Δες εδώ στην σελίδα του Netflix

https://help.netflix.com/el/node/57688

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά Roku από που αγοράσατε ; 

Θέλω ένα για τηλεόραση FHD (όχι 4Κ) που δεν είναι smart, και από amazon.uk δε μου στέλνει Ελλάδα (ούτε και Δανία, μιας και σκεφτόμουν να κάνω τριγωνική αποστολή μέσω του αδερφού μου :P )... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...