Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ρε παιδιά Roku από που αγοράσατε ; 

Θέλω ένα για τηλεόραση FHD (όχι 4Κ) που δεν είναι smart, και από amazon.uk δε μου στέλνει Ελλάδα (ούτε και Δανία, μιας και σκεφτόμουν να κάνω τριγωνική αποστολή μέσω του αδερφού μου :P )... 

απο εδω περιμενεις να πεσει η τιμη --->24,8 λιρες

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B076F7D71R/

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, villasg είπε

απο εδω περιμενεις να πεσει η τιμη --->24,8 λιρες

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B076F7D71R/

Eμένα γιατί μου βγάζει ότι δε στέλνει Ελλάδα ; 

image.png.90d7de30ccbace7429c951fd6fd55cc8.png

4 ώρες πριν, Parasomnia είπε

Από το αμερικάνικο Amazon μου το στέλνει με 42 δολάρια  (37eur) περιπου 

https://www.amazon.com/Roku-Express-Definition-Streaming-Player/dp/B075XN1NZC/

Παίζει κανονικά το αμερικάνικο σε εμάς ή θέλει τίποτα πατέντες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε pro+ με Android TV περασμένο δυστυχώς δεν παίζει ούτε η tablet έκδοση του νετφλιξ, το μαύρο δλδ. Μου πετάει μήνυμα ότι δε μπορεί να συνδεθεί στους servers του νετφλιξ. Πρακτικά αχρηστεύτηκε το tvbox μόνο για YouTube το έχω. Ξενέρωσα. 

Έτσι όπως το βλέπω η αγορά είτε mi box είτε roku είναι μονόδρομος.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, AfterForever είπε

Εμένα σε pro+ με Android TV περασμένο δυστυχώς δεν παίζει ούτε η tablet έκδοση του νετφλιξ, το μαύρο δλδ. Μου πετάει μήνυμα ότι δε μπορεί να συνδεθεί στους servers του νετφλιξ. Πρακτικά αχρηστεύτηκε το tvbox μόνο για YouTube το έχω. Ξενέρωσα. 

Έτσι όπως το βλέπω η αγορά είτε mi box είτε roku είναι μονόδρομος.... 

Το δικό μου tv box x96mini παίζει ακόμα πάντως netflix!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το δικό μου tv box x96mini παίζει ακόμα πάντως netflix!

To θέμα δεν είναι αν παίζει, πολλά παίζουν,το θέμα λοιπόν είναι ότι δεν παιζουν πλέον 720 ή 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το δικό μου tv box x96mini παίζει ακόμα πάντως netflix!

Το έχω και εγώ αυτό το κουτί και επιβεβαιώνω ότι παίζει χωρίς προβλήματα.

Μέχρι 32αρα είναι μια χαρά. Μην περιμένετε όμως hd εικόνα και πολυκάναλο ήχο. Στην κουζίνα που το έχω επαρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, λογω του οτι ειμαι λιγο ασχετος. 
Εχω παρει το tv box xiaomi , πως εγκαθιστω εφαρμογες που δεν υπαρχουν στο πλει στορ του tv box, οπως pocorn, freeflix ? 

Πρεπει πρωτα να κατεβασω downloader η chrome, η πιο απλη μεθοδος?

Το codi μου φενεται λιγο δυσκολο.

Μιας και με ενδιαφερουν οι ταινιες εχει δοκιμασει κανεις αυτο εδω?       

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το play store (και οχι μονο γιατί υπάρχουν και άλλα) ειναι "αποθετήρια" προγραμμάτων ταξινομημένα και με κριτικές. Επισης έχουν μια ουσιώδη προστασία απο πραγματικά κακοβουλα-malware προγράμματα. Ο περισσοτερος κοσμος εχεις συνδεσει οτι για οποιοδήποτε προγραμμα πρεπει να το κατεβάσω απο το playstore αλλιως δεν υπάρχει. Δεν ειναι ετσι. Τις εφαρμογές (γνωστά και ως apk) μπορεις να τις κατεβάσεις-προμηθευτείς και απο αλλα αποθετήρια ή απευθείας απο διαφορα sites. Άλλο πχ καλο αποθετήριο ειναι το amazon store. Ενα επισης καλο για πιο ψαγμένες εφαρμογες ειναι το fdroid.

Στην περιπτωση που κατεβάζουμε απευθείας τα apks χρειαζονται δυο βασικά πραγματα

  • Να ενεργοποιήσουμε (εφάπαξ δηλαδη μια φορα) το uknown sources
  • Να κατεβάσουμε το apk σε κάποιο φακελο (πχ στο downloads) και να το τρεξουμε να γινει εγκατάστση. Αφου γινει εγκατάσταση μπορουμε αφοβα να σβήσουμε το apk. 

Εδω θελει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ απο πιο site κατεβάζουμε το apk. Αν πχ το κατεβαζουμε απο κάποιο αγνωστο site, καπου στο internet, μπορει το apk να ειναι μολυσμένο με malware και να εχουμε διαφορα προβλήματα. Απο την άλλη, υπάρχουν κάποια sites που παρέχουν σοβαρα προγραμματα και δεν ειναι μολυσμενα. Ενδεικτικά για να καταλάβεις

  • blokada -> https://blokada.org/
  • newpipe -> https://newpipe.schabi.org/

Ειδικα για το newpipe, επειδή ειναι opensource, εχουν κυκλοφορήσει κακοβουλα πειραγμενες εκδοσεις ανεβασμένες σε ασχετα sites. Αυτο δες το σαν παραδειγμα οτι το newpipe το κατεβαζουμε μονο απο το επισημο site (βασικά μεσω fdroif ή απο το github channel του)

Τα apk μπορουν να κατεβουν με οποιοδηποτε τροπο κατεβαζεις καποιο αρχειο. Π.χ. με chrome, με ftp, με οτιδηποτε ακομα και απο υπολογιστη (δηλαδη οχι αναγκαια μονο απο κινητο)

Τέλος υπάρχουν και κάποια ψιλοσοβαρα sites που εχουν ετοιμα apks παλιοτερων εκδόσεων προγραμματων (πχ θες καποια προηγουμενη έκδοση). Ενδεικτικα το apkmirror -> https://www.apkmirror.com

Ενα σχολιο για το kodi.

Το kodi θελει το χρονο του για να το μαθεις, αλλα αμα το μαθεις και του περασεις και καποιο build ... δυσκολα πισογυρίζεις.

Αφιερωσε του λοιπον χρονο και θα σε ανταμείψει. Το ιντερνετ ειναι καραγεματο οδηγους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυτικοτατος isay, ευχαριστω.

Με βλεπω μερες να καθομαι να κανω τετοια διαδικασια και σωστα, δεν ειμαι και πολυ γνωστης επι του θεματος.

Μηπως ειναι  καποιο μελος απο ηρακλειο κρητης  να κανει αυτη την δουλεια στο  tv box?  μπορει να στειλει πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι αμα κατεβαζουμε ενα apk απο αγνωστες πηγες να το κανουμε μεσω υπολογιστη και να το σκαναρουμε για malware   -----> download----> σκαναρισμα online Στο https://www.virustotal.com/en/  -----> μεταφορα με φλασακι στο tvbox ---> egkatastash    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jonn72 είπε

Αναλυτικοτατος isay, ευχαριστω.

Με βλεπω μερες να καθομαι να κανω τετοια διαδικασια και σωστα, δεν ειμαι και πολυ γνωστης επι του θεματος.

Μηπως ειναι  καποιο μελος απο ηρακλειο κρητης  να κανει αυτη την δουλεια στο  tv box?  μπορει να στειλει πμ

χωρίς ξυπνιτζίδικη διάθεση και άλλα τέτοια, θα σου πρότεινα να καθήσεις να ασχοληθείς και μέσα από αυτή την διαδικασία θα μάθεις, θα σου πάρει ώρες, θα παιδευτείς αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

χωρίς ξυπνιτζίδικη διάθεση και άλλα τέτοια, θα σου πρότεινα να καθήσεις να ασχοληθείς και μέσα από αυτή την διαδικασία θα μάθεις, θα σου πάρει ώρες, θα παιδευτείς αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις   

Αυτο που λες θα ηταν  το σωστο να γινει, γιατι ετσι μελοντικα οτι χρειαζοταν να το εκανα μονος μου. Αλλα δεν υπαρχει πολυ ελευθερος χρονος λογω οικογενειας και δουλειας, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...