Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι το έχω το roku.

Ωπα τωρα ειδα τα μηνυματα σου τα παλιοτερα. Απο Apple TV εφαμρογη εχεις αποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, asikis είπε

Καλησπερα. Σκεφτομαι να παρω ενα roku express για χρηση της εφαρμογης Apple TV+ μιας και εχω 12 μηνες δωρεαν. Εχει κανεις αποψη για το πως παιζει η συσγκεκριμενη υπηρεσια στο Rokuy Express;

Ευχαριστω

Έχω το Roku Express και το χρησιμοποιώ σε 1080p τηλεόραση. Παίζει άψογα τόσο Apple TV όσο και Netflix και YouTube. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν έχει εφαρμογή το Facebook για να βλέπεις video απευθείας από το Roku αλλά το λειτουργώ με screen mirroring το οποίο παίζει εξίσου καλά.

14 λεπτά πριν, tinapo είπε

Έχει σημασία από που θα αγοράσεις μια συσκευή Roku Premiere / Express ή όλες ΄έχουν το ίδιο setup?

Όχι, όλες το ίδιο είναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, tinapo είπε

Έχει σημασία από που θα αγοράσεις μια συσκευή Roku Premiere / Express ή όλες ΄έχουν το ίδιο setup?

Αυτό που είπε ο dali. Η roku βγάζει μόνη της τις συσκευές της και το λειτουργικό της είναι custom made και όχι android. Είναι κλειστή συσκευή και αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να βάλεις ότι apps θέλεις, μόνο ότι προσφέρει στο store της.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αυτό που είπε ο dali. Η roku βγάζει μόνη της τις συσκευές της και το λειτουργικό της είναι custom made και όχι android. Είναι κλειστή συσκευή και αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να βάλεις ότι apps θέλεις, μόνο ότι προσφέρει στο store της.

Και αρκετά από τα Apps δεν είναι διαθέσιμα όταν βλέπει ελληνική IP. Π.χ. δεν εμφανίζεται το Amazon Prime ενώ υπάρχει στο Roku.

Ξέχασα να πω ότι παίζει εξαιρετικά και το Plex με server το PC.

Επεξ/σία από dali13gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dali13gr είπε

Και αρκετά από τα Apps δεν είναι διαθέσιμα όταν βλέπει ελληνική IP. Π.χ. δεν εμφανίζεται το Amazon Prime ενώ υπάρχει στο Roku.

Ξέχασα να πω ότι παίζει εξαιρετικά και το Plex με server το PC.

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Στο Apple TV  app μπορεις κανονικα να επιλεξεις ελληνικους υποτιτλους κτλ;

Εχω βρει ενα roku express απο αγγελια αλλα ο ιδιοκτητης μου λεει οτι δεν εχει Apple TV+ Εφαρμογη. Ισως να μην την εχει βρει στο Store του; ή μπορει να παιζει κανενα κλειδωμα λογω Ελληνικης ΙΡ και να μην την εμφανιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, asikis είπε

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Στο Apple TV  app μπορεις κανονικα να επιλεξεις ελληνικους υποτιτλους κτλ;

Εχω βρει ενα roku express απο αγγελια αλλα ο ιδιοκτητης μου λεει οτι δεν εχει Apple TV+ Εφαρμογη. Ισως να μην την εχει βρει στο Store του; ή μπορει να παιζει κανενα κλειδωμα λογω Ελληνικης ΙΡ και να μην την εμφανιζει;

Όχι, παίζει κανονικά. Τη χρησιμοποίησα κανένα μήνα και παίζουν σωστά όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, asikis είπε

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Στο Apple TV  app μπορεις κανονικα να επιλεξεις ελληνικους υποτιτλους κτλ;

Εχω βρει ενα roku express απο αγγελια αλλα ο ιδιοκτητης μου λεει οτι δεν εχει Apple TV+ Εφαρμογη. Ισως να μην την εχει βρει στο Store του; ή μπορει να παιζει κανενα κλειδωμα λογω Ελληνικης ΙΡ και να μην την εμφανιζει;

Άρθρο στο insomnia από 1/11/2019

https://www.insomnia.gr/articles/apple/apple/apple-tv-plus-launch-with-greek-subtitles/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, asikis είπε

Ρε παιδιά από που μπορούμε να πάρουμε το Roku express σε καλή τιμούλα; Εδώ το δίνουν 60 ευρώ. 

Εγώ το είχα πάρει σε προσφορά από Amazon UK 25€ πριν περίπου 1.5 χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tinapo είπε

Αν έχεις κάποιον να στο στείλει το Αγγλικό έχει προσφορές και στο express και στο Premiere

Δεν έχω κανέναν ρε παιδιά....και δεν το στέλνει Ελλάδα από ότι είδα....αν κάποιος έχει κάποιον γνωστό να με εξυπηρέτησει ας μου στείλει ένα pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, asikis είπε

Δεν έχω κανέναν ρε παιδιά....και δεν το στέλνει Ελλάδα από ότι είδα....αν κάποιος έχει κάποιον γνωστό να με εξυπηρέτησει ας μου στείλει ένα pm

Δεν φαινεται η τοποθεσια σου, Σαντορινη εχω ολοκαινουργιο Ροκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...