Προς το περιεχόμενο

Waterpik WP-660EU - Amazon.IT : 60E Με Μεταφορικα [ΤΕΛΟΣ]


Salvation81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προηγείται; Είχα την εντύπωση ότι πάει μετά!

προηγείται. πάντως αν την πάρετε και την χρησιμοποιήσετε τουλάχιστον μια βδομάδα, μετά δε θα νιώθετε πως πλύνατε τα δόντια σας χωρίς αυτήν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει εξαιρετικη δουλεια, σε συνδιασμο με ηλεκτρικη οδοντόβουρτσα θα ελεγα πως κραταει τον οδοντίατρο μακρια. Δεν ξερω αν μακροχρόνια έχει κάποιες αρνητικές επιπτώσεις, εγω έχω το WP300 2 χρόνια και δεν το αλλάζω με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε το πεπιεσμένο νερό ΜΕΤΑ την οδοντόβουρτσα και ΧΩΡΙΣ να έχουμε ξεπλύνει τα δόντια μας απο την οδοντόκρεμα ουτως ώστε:

 

1) να "ξεκολλάει" κομμάτια τροφής που εχουν μισοαφαιρεθεί απο την οδοντόβουρτσα (η οδοντόβουρτσα εννοειται οτι ειναι

πιο αποτελεσματική στα σημεια οπου φτάνει αλλά δε φτάνει παντου) ,

 

2) εχουμε ακόμη αφρο οδοντόκρεμας στο στομα ο οποίος με το νερο υπο πίεση εισχωρει ανάμεσα στα δόντια.

(αντι για σκέτο νερο που θα εμπαινε αν πλεναμε πριν το βουρτσισμα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νερό που πετάει το ζεσταίνει καθόλου?

Υπάρχει τέτοια λειτουργία?

Νομίζω πως όχι αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα να του βάλεις χλιαρό νερό πχ.

 

Καλό είναι να χρησιμοποιούμε το πεπιεσμένο νερό ΜΕΤΑ την οδοντόβουρτσα και ΧΩΡΙΣ να έχουμε ξεπλύνει τα δόντια μας απο την οδοντόκρεμα ουτως ώστε:

 

1) να "ξεκολλάει" κομμάτια τροφής που εχουν μισοαφαιρεθεί απο την οδοντόβουρτσα (η οδοντόβουρτσα εννοειται οτι ειναι

πιο αποτελεσματική στα σημεια οπου φτάνει αλλά δε φτάνει παντου) ,

 

2) εχουμε ακόμη αφρο οδοντόκρεμας στο στομα ο οποίος με το νερο υπο πίεση εισχωρει ανάμεσα στα δόντια.

(αντι για σκέτο νερο που θα εμπαινε αν πλεναμε πριν το βουρτσισμα)

Τελικά πότε το χρησιμοποιούμε ρε παιδιά; :D

 

Εγώ το δικό μου το χρησιμοποιώ μετά το βούρτσισμα και αφού έχω ξεπλύνει τα δόντια μου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όχι αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα να του βάλεις χλιαρό νερό πχ.

 

Τελικά πότε το χρησιμοποιούμε ρε παιδιά; :D

 

Εγώ το δικό μου το χρησιμοποιώ μετά το βούρτσισμα και αφού έχω ξεπλύνει τα δόντια μου πάντως.

Δες εδω, πρώτα αυτό και μετά το βούρτσισμα

https://youtu.be/s0obks4vjsM

 

Να ρωτήσω, χρησιμοποιούμε και λογαριασμό από amazon.uk πχ για το ιταλικό ή πρέπει να φτιάξω εκεί?

Σε ολα τα amazon συνδέεσαι με τον ιδιο λογαριασμό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι στο ρεύμα για να λειτουργήσει η έχει μπαταρία

Αναζήτηση δεν εxεις

 

https://www.waterpik.com/oral-health/products/dental-water-flosser/WP-660/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είμαστε 2 στο σπίτι θα χρειαστούμε και αυτο?

https://www.amazon.it/Waterpik-Custodia-viaggio-spazzolini-idropulsore/dp/B005GD1EP6

 

Θέλω και εγώ να ρωτήσω το ίδιο αν έχει κάποιος κάποια παρόμοια αν τα tips που έχει μέσα επαρκούν για ένα άτομο ή και για 2. 

Βλέπω πως στα 7 tips που έχει μέσα έχει 2 ίδια και ένα 3ο παρόμοιο (?) και τα άλλα απο μια φορά. Τα 2 ίδια (φαντάζομαι τα βασικά θα είναι) αρκούν για 2 άτομα ή χρειάζεται οπωσδήποτε αγορά επιπλέον tips?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όχι αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα να του βάλεις χλιαρό νερό πχ.

 

Τελικά πότε το χρησιμοποιούμε ρε παιδιά; :D

 

Εγώ το δικό μου το χρησιμοποιώ μετά το βούρτσισμα και αφού έχω ξεπλύνει τα δόντια μου πάντως.

Προτεινομενο ειναι το χλιαρο νερο κιολας.

Εγω το χρησιμοποιω συνηθως μετα το βουρτσισμα αλλα το εχω κανει και πριν κανα 2 φορες. Διαφορα παντως δεν εχω δει.

Πρέπει να είναι στο ρεύμα για να λειτουργήσει η έχει μπαταρία

Ρευμα.

Υπαρχουν και επαναφορτιζομενα ""ασυρματα" μοντελα αλλα αυτο ειναι με ρευμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ή το oral b που είναι στην ίδια τιμή??

 

Δες ποσο κανει το Oral B γενικα και ποσο αυτο.

Εγω θα επαιρνα αυτο γιατι η Waterpik φτιαχνει τετοια μηχανακια σχεδον αποκλειστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...