Προς το περιεχόμενο

Waterpik WP-660EU - Amazon.IT : 60E Με Μεταφορικα [ΤΕΛΟΣ]


Salvation81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες ποσο κανει το Oral B γενικα και ποσο αυτο.

Εγω θα επαιρνα αυτο γιατι η Waterpik φτιαχνει τετοια μηχανακια σχεδον αποκλειστικα.

Μα σου λεω ότι είναι στην ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου λεω ότι είναι στην ίδια τιμή.

 

Αρχικη εχουν ιδια; Το ενα κοστιζει πχ εδω 125ε και το βρισκεις 60ε εκει σε προσφορα απο 90ε που το ειχαν.

Το Oral B ποσο το βρισκεις εδω και ποσο εκανε εκει πριν την προσφορα αν ειναι σε προσφορα; Αυτο εννοω.

 

Αν λες αυτο καλο φαινεται.

 

https://www.amazon.it/Oral-B-Waterjet-Idropulsore-Sistema-Ricambio/dp/B01BHS0QZM/ref=pd_sbs_364_11?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=1QVTVMPHHW1HEEGMZ5JN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το oralb . δε λίγες μέρες που θα έρθει το waterpik θα κάνω συγκριση...

πάντως το orlan δεν αναφέρεται καν στο σιτε της κατασκευάστριας εταιρείας...

Ετσι δεν υπάρχουν τεχνικές προδιαγραφες π.χ. πίεση νερού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτό του θέματος ή μήπως υτο για πιο ολοκληρωμένο αν ξέρει

καποιος

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B073WFQSF4/ref=aw_pd_cart_csp_1_1?ie=UTF8&pd_rd_i=B073WFQSF4&pd_rd_r=85Q9ZT1SQG5NW05GMW3V&pd_rd_w=j0qYp&pd_rd_wg=56eKY&psc=1&refRID=85Q9ZT1SQG5NW05GMW3V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ρώτησα για το ζεστό νερό το ρώτησα γιατί μου ανέφερε φίλη ότι δεν το χρησιμοποιεί επειδή δεν έχει έστω χλιαρό νερό.

 

Ίσως αυτό να είναι και λίγο δικαιολογία.

Σίγουρα είναι ενοχλητική η έλλειψη ζεστού νερού σε κάποιο βαθμό αλλά δεν μπορώ να ξέρω πόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτό του θέματος ή μήπως υτο για πιο ολοκληρωμένο αν ξέρει

καποιος

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B073WFQSF4/ref=aw_pd_cart_csp_1_1?ie=UTF8&pd_rd_i=B073WFQSF4&pd_rd_r=85Q9ZT1SQG5NW05GMW3V&pd_rd_w=j0qYp&pd_rd_wg=56eKY&psc=1&refRID=85Q9ZT1SQG5NW05GMW3V

 

Το ιδιο ειναι (ισως λιγακι χειροτερο γιατι ειναι βασισμενο στο προηγουμενο μοντελο) απλα εχει και ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα μαζι.

Αυτό που ρώτησα για το ζεστό νερό το ρώτησα γιατί μου ανέφερε φίλη ότι δεν το χρησιμοποιεί επειδή δεν έχει έστω χλιαρό νερό.

 

Ίσως αυτό να είναι και λίγο δικαιολογία.

Σίγουρα είναι ενοχλητική η έλλειψη ζεστού νερού σε κάποιο βαθμό αλλά δεν μπορώ να ξέρω πόσο.

Μα οσοι το εχουν χλιαρο και ζεστο βαζουν απο την βρυση η απο βραστηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει-πρώτη φορά παράγγειλα από το amazon, είναι και στα ιταλικά-το πλήρωσα χτες το waterpic, ενημερώνουν όταν το στείλουν, δίνουν κάποιο truck number;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ειναι (ισως λιγακι χειροτερο γιατι ειναι βασισμενο στο προηγουμενο μοντελο) απλα εχει και ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα μαζι.

Μα οσοι το εχουν χλιαρο και ζεστο βαζουν απο την βρυση η απο βραστηρα.

Γιατί στο προηγούμενο μοντέλο; εμένα μου φαίνεται ότι είναι στο ίδιο και δεδομένου ότι για +25 σου δίνει 4 ανταλλακτικά της οδοντοβουρτσας (~18 ευρώ κόστος) φαίνεται σαν καλύτερο deal.

 

Edit: Waterpik Complete Care models doesn’t include any of the advanced features of the Waterpik Aquarius (WP-660). Namely: a LED function indicator, 30s timers, and a massage mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο προηγούμενο μοντέλο; εμένα μου φαίνεται ότι είναι στο ίδιο και δεδομένου ότι για +25 σου δίνει 4 ανταλλακτικά της οδοντοβουρτσας (~18 ευρώ κόστος) φαίνεται σαν καλύτερο deal.

 

Edit: Waterpik Complete Care models doesn’t include any of the advanced features of the Waterpik Aquarius (WP-660). Namely: a LED function indicator, 30s timers, and a massage mode. 

Αυτο εννοω που εχεις σε Bold δεν εχει ολα τα χαρακτηριστικα του standalone μοντελου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ αν ξόδευα τα λεφτά μου κάπου, θα ήθελα να ακούσω όλες τις απόψεις, παραθέτω τις παρακάτω φωτογραφίες από το βιβλίο περιοδοντολογίας της οδοντιατρικής σχολής.

 

Έχω και από αντίστοιχο βιβλίο γερμανικό που λέει πάνω κάτω τα ίδια. Στη Γερμανία μάλιστα που δουλεύει η κοπέλα μου το δίνουν σε γέρους ή ΑΜΕΑ που δεν μπορούν να κάνουν νήμα, οπότε από το τίποτα κάτι είναι κι αυτό.

 

Επαναλαμβάνω, απλά ενημερώνω, δεν έχω σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση με όποιον έχει αντίθετη γνώμη. Όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει ακούει γνώμες και επιλέγει.

post-360606-0-12642500-1513027808_thumb.jpeg

post-360606-0-86034300-1513027808_thumb.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ αν ξόδευα τα λεφτά μου κάπου, θα ήθελα να ακούσω όλες τις απόψεις, παραθέτω τις παρακάτω φωτογραφίες από το βιβλίο περιοδοντολογίας της οδοντιατρικής σχολής.

 

Έχω και από αντίστοιχο βιβλίο γερμανικό που λέει πάνω κάτω τα ίδια. Στη Γερμανία μάλιστα που δουλεύει η κοπέλα μου το δίνουν σε γέρους ή ΑΜΕΑ που δεν μπορούν να κάνουν νήμα, οπότε από το τίποτα κάτι είναι κι αυτό.

 

Επαναλαμβάνω, απλά ενημερώνω, δεν έχω σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση με όποιον έχει αντίθετη γνώμη. Όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει ακούει γνώμες και επιλέγει.

 

Τα ιδια πραγματα λενε ομως, αν χρησιμοποιεις Οδοντικο νημα και βουρτσακια δεν υπαρχει λογος να παρεις μια τετοια συσκευη.

 

Ακομα και αν ολες οι μελετες να κανουν λαθος (αμφιβαλλω πως 65 μελετες ειναι μπαρουφες πληρωμενες) εγω δεν εχω ουτε την ορεξη ουτε τον χρονο να χρησιμοποιω Οδοντικο νημα Και βουρτσακια για τα δοντια.

 

Οσο για την περιπτωση τραυματισμου ουλων απο μακροχρονια χρηση εδω γελαμε καθως ολες σχεδον οι μελετες δειχνουν πως τα ουλα τραυματιζονται πιο ευκολα με το οδοντικο νημα και τα βουρτσακια.

 

Απο εκει και περα ο καθενας μπορει να αποφασισει για το τι θελει, εγω δεν το πηρα για καλυτερο απο το οδοντικο νημα και τα βουρτσακια (και ας λενε οι μελετες οτι ειναι καλυτερο), εγω το πηρα γιατι πολυ απλα Βαριεμαι να τα χρησιμοποιω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια πραγματα λενε ομως, αν χρησιμοποιεις Οδοντικο νημα και βουρτσακια δεν υπαρχει λογος να παρεις μια τετοια συσκευη.

 

Ακομα και αν ολες οι μελετες να κανουν λαθος (αμφιβαλλω πως 65 μελετες ειναι μπαρουφες πληρωμενες) εγω δεν εχω ουτε την ορεξη ουτε τον χρονο να χρησιμοποιω Οδοντικο νημα Και βουρτσακια για τα δοντια.

 

Οσο για την περιπτωση τραυματισμου ουλων απο μακροχρονια χρηση εδω γελαμε καθως ολες σχεδον οι μελετες δειχνουν πως τα ουλα τραυματιζονται πιο ευκολα με το οδοντικο νημα και τα βουρτσακια.

 

Απο εκει και περα ο καθενας μπορει να αποφασισει για το τι θελει, εγω δεν το πηρα για καλυτερο απο το οδοντικο νημα και τα βουρτσακια (και ας λενε οι μελετες οτι ειναι καλυτερο), εγω το πηρα γιατι πολυ απλα Βαριεμαι να τα χρησιμοποιω.

Ο περιοδοντολόγος μου σύστησε μεσοδόντια βουρτσακια - waterpic - οδοντόβουρτσα (και οι δύο που έχω πάει). Και με αυτή τη σειρά τα χρησιμοποιώ κάθε βράδι. Το waterpic δεν αντικαθιστά πλήρως τα βουρτσάκια, το καθένα κάνει την δουλειά του. Αυτό που ξέρω να πω, είναι πως μετά από 3 χρόνια χρήση, το waterpic έχει αποτελέσματα και χωρίς τη χρήση του δε μπορώ πια (νιώθω πως δεν έχω καθαρίσει τα δόντια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...