Προς το περιεχόμενο

Waterpik WP-660EU - Amazon.IT : 60E Με Μεταφορικα [ΤΕΛΟΣ]


Salvation81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, rigani είπε

Κάνεις μεγάλη μ@λ@κία. Στο λέω έτσι ωμά γιατί πρέπει να το καταλάβεις. Πήγαινε στον οδοντίατρο σου και εξήγησε του τι κάνεις και θα στα χώσει κι εκείνος.

Πάνω από το 4 μην το χρησιμοποιείς για ούλα. Αν δεν σου καθαρίζουν μέχρι το 4, τότε τα δόντια σου είναι πολύ κολλητά μεταξύ τους και κανένα Waterpik δεν θα στα καθαρίσει τέλεια. Ξανά στον οδοντίατρο. Αν είναι απατεώνας (εξαιρετικά πιθανό στις μέρες μας), άλλαξε τον.

Σόρρυ για το ύφος μου ειλικρινά δε θέλω να σε προσβάλλω :) αλλά τα ούλα δεν πρέπει να ματώνουν σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση.

Μα δεν ματωνουν πια. Στην αρχη ματωναν γιατι προφανως δεν ηταν στην καλυτερη κατασταση. Και καθαρισμο αν πας να σου κανουν θα ματωσουν, δεν σημαινει κατι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 1/3/2018 at 10:33 PM, djuan1988 said:

Ίδια μέρα παραγγείλαμε και εγώ παρέλαβα 27 Δεκ.
Συσκευασία και σε εμένα ήταν το ίδιο το κουτί του, τραγικό απλά.

Καθολου τραγικο.

Στη διαρκεια της παραγγελιας σου το site σε ενημερωσε οτι το προιον θα αποσταλει με την original συσκευασια του ενω σου εδωσε και option εαν επιθυμεις να στο πακεταρουν. Δεν διαλεξες το option και στο στειλαν ακριβως οπως σε ενημερωσαν πριν ολοκληρωσεις την παραγγελια σου.

Συγκεκριμενα αυτο αποτελει πολιτικη του amazon για καποια προιοντα που θεωρει οτι μπορουν να σταλουν με την κανονικη συσκευασια τους και ο σκοπος ειναι κατι που δυσκολα μπορει να φανταστει ο μεσος Ελληνας με υπο του μηδενος καταναλωτικη συνειδηση (δεν αναφερομαι σε εσενα, αναφερομαι στον μεσο Ελληνα): Μειωση σκουπιδιων/καταναλωσης χαρτιου-->προστασια του περιβαλλοντος.

Τελος, επειδη in before "και που θες να ξερω εγω ιταλικα ρε φιλε" υπαρχουν 2 απαντησεις. Η μια ειναι το κλασσικο "δεν ηξερες, δεν ρωταγες" και η αλλη ειναι να χρησιμοποιειτε καποιον μεταφραστη για να ξερετε εστω και στο περιπου τι "συνυπογραφετε". Κι αν "την πατησετε", υπαρχει παντα η υστατη στιγμη για να ενημερωθειτε και αυτη ειναι πριν αρχισετε να κατηγορειτε το site/επιχειρηση για κατι που μονοι σας αμελησατε. Απο κει και περα σιγα το μεγαλο προβλημα.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Καθολου τραγικο.

Στη διαρκεια της παραγγελιας σου το site σε ενημερωσε οτι το προιον θα αποσταλει με την original συσκευασια του ενω σου εδωσε και option εαν επιθυμεις να στο πακεταρουν. Δεν διαλεξες το option και στο στειλαν ακριβως οπως σε ενημερωσαν πριν ολοκληρωσεις την παραγγελια σου.

Συγκεκριμενα αυτο αποτελει πολιτικη του amazon για καποια προιοντα που θεωρει οτι μπορουν να σταλουν με την κανονικη συσκευασια τους και ο σκοπος ειναι κατι που δυσκολα μπορει να φανταστει ο μεσος Ελληνας με υπο του μηδενος καταναλωτικη συνειδηση (δεν αναφερομαι σε εσενα, αναφερομαι στον μεσο Ελληνα): Μειωση σκουπιδιων/καταναλωσης χαρτιου-->προστασια του περιβαλλοντος.

Τελος, επειδη in before "και που θες να ξερω εγω ιταλικα ρε φιλε" υπαρχουν 2 απαντησεις. Η μια ειναι το κλασσικο "δεν ηξερες, δεν ρωταγες" και η αλλη ειναι να χρησιμοποιειτε καποιον μεταφραστη για να ξερετε εστω και στο περιπου τι "συνυπογραφετε". Κι αν "την πατησετε", υπαρχει παντα η υστατη στιγμη για να ενημερωθειτε και αυτη ειναι πριν αρχισετε να κατηγορειτε το site/επιχειρηση για κατι που μονοι σας αμελησατε. Απο κει και περα σιγα το μεγαλο προβλημα.

Χίλια likes φίλε μου. Αλλά ούτε ένας στους δέκα θα καταλάβει...

 

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Καθολου τραγικο.

Στη διαρκεια της παραγγελιας σου το site σε ενημερωσε οτι το προιον θα αποσταλει με την original συσκευασια του ενω σου εδωσε και option εαν επιθυμεις να στο πακεταρουν. Δεν διαλεξες το option και στο στειλαν ακριβως οπως σε ενημερωσαν πριν ολοκληρωσεις την παραγγελια σου.

Συγκεκριμενα αυτο αποτελει πολιτικη του amazon για καποια προιοντα που θεωρει οτι μπορουν να σταλουν με την κανονικη συσκευασια τους και ο σκοπος ειναι κατι που δυσκολα μπορει να φανταστει ο μεσος Ελληνας με υπο του μηδενος καταναλωτικη συνειδηση (δεν αναφερομαι σε εσενα, αναφερομαι στον μεσο Ελληνα): Μειωση σκουπιδιων/καταναλωσης χαρτιου-->προστασια του περιβαλλοντος.

Τελος, επειδη in before "και που θες να ξερω εγω ιταλικα ρε φιλε" υπαρχουν 2 απαντησεις. Η μια ειναι το κλασσικο "δεν ηξερες, δεν ρωταγες" και η αλλη ειναι να χρησιμοποιειτε καποιον μεταφραστη για να ξερετε εστω και στο περιπου τι "συνυπογραφετε". Κι αν "την πατησετε", υπαρχει παντα η υστατη στιγμη για να ενημερωθειτε και αυτη ειναι πριν αρχισετε να κατηγορειτε το site/επιχειρηση για κατι που μονοι σας αμελησατε. Απο κει και περα σιγα το μεγαλο προβλημα.

risposta5_pollice_1.jpg?itok=-QSBmmRK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, YourTrueLegend είπε

Καθολου τραγικο.

Στη διαρκεια της παραγγελιας σου το site σε ενημερωσε οτι το προιον θα αποσταλει με την original συσκευασια του ενω σου εδωσε και option εαν επιθυμεις να στο πακεταρουν. Δεν διαλεξες το option και στο στειλαν ακριβως οπως σε ενημερωσαν πριν ολοκληρωσεις την παραγγελια σου.

Συγκεκριμενα αυτο αποτελει πολιτικη του amazon για καποια προιοντα που θεωρει οτι μπορουν να σταλουν με την κανονικη συσκευασια τους και ο σκοπος ειναι κατι που δυσκολα μπορει να φανταστει ο μεσος Ελληνας με υπο του μηδενος καταναλωτικη συνειδηση (δεν αναφερομαι σε εσενα, αναφερομαι στον μεσο Ελληνα): Μειωση σκουπιδιων/καταναλωσης χαρτιου-->προστασια του περιβαλλοντος.

Τελος, επειδη in before "και που θες να ξερω εγω ιταλικα ρε φιλε" υπαρχουν 2 απαντησεις. Η μια ειναι το κλασσικο "δεν ηξερες, δεν ρωταγες" και η αλλη ειναι να χρησιμοποιειτε καποιον μεταφραστη για να ξερετε εστω και στο περιπου τι "συνυπογραφετε". Κι αν "την πατησετε", υπαρχει παντα η υστατη στιγμη για να ενημερωθειτε και αυτη ειναι πριν αρχισετε να κατηγορειτε το site/επιχειρηση για κατι που μονοι σας αμελησατε. Απο κει και περα σιγα το μεγαλο προβλημα.

Ολα σωστα γιαυτο ειναι καλο να χρησιμοποιουμε εστω το Google Translate οταν κανουμε παραγγελιες απο καταστημα σε χωρα της οποιας την γλωσσα δεν γνωριζουμε.

Απο την αλλη ομως δεν μπορω να μην γελασω στο θεμα της καταναλωτικης συνειδησης. Εγω πχ που λαμβανω καμια 50αρια πακετα τον μηνα και τα παω στην ανακυκλωση κανω καποιο κακο στο περιβαλλον; Η οσοι θα παραλαμβαναν το Waterpik μεσα σε εξτρα κουτα θα την πεταγαν στον δρομο;
Ναι οκ καταλαβαινω πως μειωνεται η ζητηση παραγωγης πεπιεσμενου χαρτιου αλλα μιλαμε κυριολεκτικα για μια σταγονα στον οκεανο σε σχεση με οσα πραγματα χρησιμοποιουν χαρτι/ξυλο οποτε κατεμε κακος που εχουν αυτη την επιλογη (εξαλλου το κουτι του Waterpik ειναι αρκετα λεπτο, δεν θα το εστελνα ουτε 2 ταχυδρομικους κωδικες διπλα με κουριερ χωρις συσκευασια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 1/4/2018 at 9:46 PM, modesto said:

 

 

15 hours ago, Salvation81 said:

Ολα σωστα γιαυτο ειναι καλο να χρησιμοποιουμε εστω το Google Translate οταν κανουμε παραγγελιες απο καταστημα σε χωρα της οποιας την γλωσσα δεν γνωριζουμε.

Απο την αλλη ομως δεν μπορω να μην γελασω στο θεμα της καταναλωτικης συνειδησης. Εγω πχ που λαμβανω καμια 50αρια πακετα τον μηνα και τα παω στην ανακυκλωση κανω καποιο κακο στο περιβαλλον; Η οσοι θα παραλαμβαναν το Waterpik μεσα σε εξτρα κουτα θα την πεταγαν στον δρομο;
Ναι οκ καταλαβαινω πως μειωνεται η ζητηση παραγωγης πεπιεσμενου χαρτιου αλλα μιλαμε κυριολεκτικα για μια σταγονα στον οκεανο σε σχεση με οσα πραγματα χρησιμοποιουν χαρτι/ξυλο οποτε κατεμε κακος που εχουν αυτη την επιλογη (εξαλλου το κουτι του Waterpik ειναι αρκετα λεπτο, δεν θα το εστελνα ουτε 2 ταχυδρομικους κωδικες διπλα με κουριερ χωρις συσκευασια).

Εαν:

Α. Δεν μπορεις να αντιληφθεις το μεγεθος της amazon και των παραγγελιων που δεχεται και κατα συνεπεια του ογκου χαρτιου που καταναλωνει για πακεταρισμα, τοσο ωστε να τον θεωρεις "σταγονα στον ωκεανο"

Β. Δεν μπορεις να αντιληφθεις το νοημα που εχει μια τετοια κινηση απο εταιρειες σαν την amazon

Γ. Θεωρεις οτι το προβλημα που προσπαθει να αντιμετωπισει η amazon αφορα (μονο) στο που θα πεταξεις εσυ το πακετο σου μετα την παραλαβη

 

Τοτε:

Επιβεβαιωνεις ακριβως οτι εγραψα.

 

^Βαση οσων εγραψες, με ασφαλεια θα αφαιρουσα και το "εαν" και το "τοτε" και θα αφηνα το υπολοιπο ποστ οπως ειναι.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Εαν:

Α. Δεν μπορεις να αντιληφθεις το μεγεθος της amazon και των παραγγελιων που δεχεται και κατα συνεπεια του ογκου χαρτιου που καταναλωνει για πακεταρισμα, τοσο ωστε να τον θεωρεις "σταγονα στον ωκεανο"

Β. Δεν μπορεις να αντιληφθεις το νοημα που εχει μια τετοια κινηση απο εταιρειες σαν την amazon

Γ. Θεωρεις οτι το προβλημα που προσπαθει να αντιμετωπισει η amazon αφορα (μονο) στο που θα πεταξεις εσυ το πακετο σου μετα την παραλαβη

Τοτε:

Επιβεβαιωνεις ακριβως οτι εγραψα.

^Βαση οσων εγραψες, με ασφαλεια θα αφαιρουσα και το "εαν" και το "τοτε" και θα αφηνα το υπολοιπο ποστ οπως ειναι.

Μα ο κυριως ογκος οσων πουλαει η Αμαζον φυσικα και ερχεται πακεταρισμενος. Εγω δεν εχω λαβει ποτε δεμα απο εκεινους απακεταριστο και το συγκεκριμενο μηχανακι απακεταριστο ειναι τραγικη κινηση κατεμε οταν το κουτι ειναι σαν τσοφλι αυγου (ναι μεσα η συσκευη ειναι αγκαλιασμενη με πεπιεσμενο χαρτι αλλα τι να σου κανει αν πεσει επανω στην συσκευασια κατι που θα ζυγιζει 20-30 κιλα;).

Εχω μαθει να μην με ενδιαφερουν οι κινησεις που κανει η Αμαζον και η καθε Αμαζον για την "'προστασια" του περιβαλλοντος οχι οταν στο παρασκηνιο γινονται τετοια πραγματα που δεν παιζει ποτε να αλλαξει κατι. Αυτο μου θυμιζει τον κοσμο που κραζει τον Τραμπ που βγηκε απο την συνθηκη προστασιας του κλιματος και οχι τους ορους της συνθηκης που ξεκαθαρα επιτρεπουν σε χωρες σαν την Κινα να μπιπ το περιβαλλον για τα επομενα 10-20 χρονια (με λιγα λογια η συνθηκη επιβαλει στις μισες χωρες να προστατευουν το περιβαλλον και στις αλλες μισες να του δινουν και να καταλαβαινει).

Θεωρω πως η Αμαζον απο την μια θελει να βοηθησει το περιβαλλον και απο την αλλη θελει να γλυτωσει και χρηματα, αυτο εμενα δεν με αφορα ομως σαν πελατη. Αυτο που με αφορα ειναι οτιδηποτε παραγγειλω να φτασει στα χερια μου σε αριστη κατασταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα προφανως και ως (μεσο Ελληνα) καταναλωτη δεν θα σε ενδιεφερε το τι κανει η αμαζον για θεματα οπως το περιβαλλον, δεν εχω γραψει κατι διαφορετικο στο τοπικ.

Καμια τιμουλα να ριξει να αγορασουμε φθηνοτερα απο το σκρουτζ καμια GPU και ως εκει.

Τελος η παρεμβαση μου στο τοπικ δεν ηταν για να κουβεντιασω αν η αμαζον κανει καλα ή οχι, αλλά για να διευκρινησω προς ορισμενα μελη οτι αδικως εγκαλουν την αμαζον που τους εστειλε απακεταριστο το προιον, διοτι ουσιαστικα και option για packaging ειχαν, και δεν το επελεξαν. Προφανως λοιπον μεσα στη γενικοτερη θολουρα κι επειδη ουδεις δεν τους ενημερωσε (ουτε πχ θεματοθετες που παραγγελνουν 50 πακετα το μηνα και θα περιμενε κανεις να ειναι οι πρωτοι που θα παρειχαν τη σχετικη ενημερωση) εκρινα σκοπιμο να το κανω εγω μια που γνωριζα τι συμβαινει. That's all. To αν ειναι καλη ή κακη κινηση απο την αμαζον, ειναι συζητηση για αλλο τοπικ και κατα τη γνωμη μου για αλλο φορουμ ή και χωρα.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Μα προφανως και ως (μεσο Ελληνα) καταναλωτη δεν θα σε ενδιεφερε το τι κανει η αμαζον για θεματα οπως το περιβαλλον, δεν εχω γραψει κατι διαφορετικο στο τοπικ.

Καμια τιμουλα να ριξει να αγορασουμε φθηνοτερα απο το σκρουτζ καμια GPU και ως εκει.

Τελος η παρεμβαση μου στο τοπικ δεν ηταν για να κουβεντιασω αν η αμαζον κανει καλα ή οχι, αλλά για να διευκρινησω προς ορισμενα μελη οτι αδικως εγκαλουν την αμαζον που τους εστειλε απακεταριστο το προιον, διοτι ουσιαστικα και option για packaging ειχαν, και δεν το επελεξαν. Προφανως λοιπον μεσα στη γενικοτερη θολουρα κι επειδη ουδεις δεν τους ενημερωσε (ουτε πχ θεματοθετες που παραγγελνουν 50 πακετα το μηνα και θα περιμενε κανεις να ειναι οι πρωτοι που θα παρειχαν τη σχετικη ενημερωση) εκρινα σκοπιμο να το κανω εγω μια που γνωριζα τι συμβαινει. That's all. To αν ειναι καλη ή κακη κινηση απο την αμαζον, ειναι συζητηση για αλλο τοπικ και κατα τη γνωμη μου για αλλο φορουμ ή και χωρα.

Δεν ειπα ποτε οτι παραγγελνω 50 δεματα τον μηνα αλλα οτι παραλαμβανω....Απο εκει και περα και να παραγγελνα 50 δεματα τον μηνα δεν σημαινει πως θα το εκανα απο το Ιταλικο Αμαζον (δεν εχω παρει ποτε κατι απο το Ιταλικο, εγω απλα ενημερωσα για την τιμη ενος προιοντος το οποιο μαλιστα το αγορασα απο το Γερμανικο Αμαζον και φυσικα ηρθε πακεταρισμενο).

Απο εκει και περα οσοι καιγεστε τοσο πολυ για το περιβαλλον και νομιζετε πως τετοιες κινησεις θα το σωσουν φυσικα και ειναι δικαιωμα σας να το νομιζετε (οπως και ειναι να θεωρειτε πως ο "μεσος" Ελληνας - εδω γελαμε - δεν μπορει να κατανοησει το μεγαλειο μιας τετοιας κινησης).
Σε 10-20-30 χρονια λοιπον θα δουμε τον αντικτυπο τετοιων κινησεων απο την Αμαζον και μακαρι να βγω ψευτης με οσα ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...