Προς το περιεχόμενο

Παραβιάστηκε η υπηρεσία “mining renting” NiceHash. Έκλεψαν πάνω από $60 εκατομμύρια σε Bitcoins


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει λοιπόν το bit coin θα μας σώσει όλους τρέξτε Ελληνάρες γεμίστε τα εξά σφαίρα δείτε την λίγο born to be wild και βγείτε εκεί έξω αντιμέτωποι με σκορπιούς κροταλίες κογιότ και άλλους πιστολάδες και όποιος επιβιώσει άλλωστε είναι ένα από τα πολλά πλεονεκτήματα του ότι παίζει με νόμους άγριας δύσης

Το παράδειγμα ατυχές για χώρες που δεν έχουν το ίδιο νόμισμα αλλά δεν θα φύγω και εγώ offtopic απλά θα αναφέρω 3 και εγώ εντός bit coin. mound gox 800,000 bit coin. Bit finex 75 μίρια δολάρια. Nice hash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας που πιάσαμε τους Ελληνάρες, ξέχασες το ΧΑΑ το '99, τα ΟΕΔ το '12 και τις ΑΜΚ των τραπεζών το '15... μόνο που αυτά είναι μερικά δις παραπάνω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που πιάσαμε τους Ελληνάρες, ξέχασες το ΧΑΑ το '99, τα ΟΕΔ το '12 και τις ΑΜΚ των τραπεζών το '15... μόνο που αυτά είναι μερικά δις παραπάνω ;)

Που να βαλεις και στο παγκοσμιο γιγνεσθαι τι γινεται. 

 

Τωρα βεβαια τι συζηταμε μαζι του δεν ξερω, παπαγαλακι μου θυμιζει που τον χτυπας κατω σαν χταποδι με facts και κρυβεται, και ξαναεμφανιζεται 1 βδομαδα μετα να πει τα δικα του ακυρα. Φαυλος κυκλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι on topic παρακαλώ. είπαμε δεν έχω ιδέα.

 

Το μονο που βλεπω πιο πανω ειναι ειρωνειες, strawman's arguments (κανεις δεν ειπε ποτε οτι τα crypto ειναι το αντιδοτο σε ολα τα δεινα του κοσμου) και σκορπιες λεξεις για θεματα που εχουν ειπωθει και εξηγηθει επαρκως στο thread.

 

Κανε καποια σοβαρη ξεκαθαρη ερωτηση πανω σε κατι συγκεκριμενο και θα παρεις αναλογη απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Evzonas23 δεν θα ήθελες να έχεις πάρει bitcoin πριν 5-6 χρόνια δηλαδή;

 

Όχι μωρέ γιατί . Τι είναι κανάς Ελληνάρας?

Που να την πατήσει σαν τους άλλους χαζούς?

Που μπαίνει και κράζει χωρίς να καταλαβαίνει τι συμβαίνει?

Που δεν μπορεί να γράψει λέξη, χωρίς σωστή ορθογραφία?

Που εύχεται να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, επειδή η δικιά του πέθανε?

Που παπαγαλίζει αυτά που νομίζει ότι  καταλαβαίνει, διαβάζοντας το Forbes και τους Times?

 

Τι είναι κανάς Ελληνάρας, ο φίλος Εύζωνας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε zio 10 θα απαντήσω αν και δεν αφορά κανέναν η απάντηση είναι όχι οι πιθανότητες να βγάλεις εκατομμύρια είναι πολύ κοντά στο 0  και μόνο για αυτούς που είναι στο κόλπο(βρομάει από χιλιόμετρα) και δεν θα πουλούσα την ελευθερία μου για 20-40 χιλιάρικα και αν, και να με τραβάει από την μύτη ένα ψυχεδελικό ψευδό νόμισμα .καλή τύχη καλές γιορτές σου εύχομαι !! 

 ΥΓ, Xάρυ Κλύν σαν JR  πολύ μπροστά . :X

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bitcoin στηρίζεται στην αποδοχή του κόσμου και της κυβέρνησης . Αν στο τέλος γίνει απόλυτα αποδεκτο ως μέσο ανταλλαγής θα ανέβει και άλλο . Ειδικά λόγω της περιορισμένης διαθεσιμότητας που έχει . Αν φυσικά οι έχοντες θέλουν να πουλήσουν .

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η έλλειψη νομικού πλαισίου όπως της κλοπής του θέματος , η περιορισμένη αποδοχή του και η αβεβαιότητα στη παγκόσμια σταση των κυβερνήσεων , μπορεί αύριο να μπαναριστει αν το θέλουν και να βγάλουν το δικό τους , οδηγούν σε αβεβαιότητα . Η οποία φυσικά το καθιστά κύριως επενδυτικό και πειραματικό νόμισμα. Ας πάρω μερικά μπας και ανέβει και βγάλω . Παρά το χρειάζομαι γιατί πρέπει να πάω σουπερμάρκετ να ψωνισω.

 

Η blockchain τεχνολογία και η μη ελεγχόμενη χρήση νομισμάτων είναι ωραία . Αλλά ... αυτό δεν σημαίνει ότι το Bitcoin δεν μπορεί να οδηγήσει σε μια φούσκα επικων διαστάσεων . Και ή ζωή θα συνεχιστεί χωρίς προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε zio 10 θα απαντήσω αν και δεν αφορά κανέναν η απάντηση είναι όχι οι πιθανότητες να βγάλεις εκατομμύρια είναι πολύ κοντά στο 0  και μόνο για αυτούς που είναι στο κόλπο(βρομάει από χιλιόμετρα) και δεν θα πουλούσα την ελευθερία μου για 20-40 χιλιάρικα και αν, και να με τραβάει από την μύτη ένα ψυχεδελικό ψευδό νόμισμα .καλή τύχη καλές γιορτές σου εύχομαι !! 

 ΥΓ, Xάρυ Κλύν σαν JR  πολύ μπροστά . :X

 

Golden+Internet+Troll+Award.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε zio 10 θα απαντήσω αν και δεν αφορά κανέναν η απάντηση είναι όχι οι πιθανότητες να βγάλεις εκατομμύρια είναι πολύ κοντά στο 0  και μόνο για αυτούς που είναι στο κόλπο(βρομάει από χιλιόμετρα) και δεν θα πουλούσα την ελευθερία μου για 20-40 χιλιάρικα και αν, και να με τραβάει από την μύτη ένα ψυχεδελικό ψευδό νόμισμα .καλή τύχη καλές γιορτές σου εύχομαι !! 

 ΥΓ, Xάρυ Κλύν σαν JR  πολύ μπροστά . :X

Οκ δεκτή και σεβαστή η απάντησή σου, επίσης καλές γιορτές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...