Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Huawei Mate 10 Pro μαζί με Huawei P9 Lite 2017 799€ - Κωτσόβολος


k_dinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημιούργησε μια διεύθυνση στη Γερμανία (mailboxde.com) και δες αν το στέλνουν Γερμανία.

Βρήκα κι αυτό εδώ: https://www.amazon.de/gp/aw/ol/B076H2CFBR/ref=mw_dp_olp?ie=UTF8&condition=new

Το θέμα είναι αν είναι όντως αυτό που εισάγει η Ισπανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, όπως είπε και ένας φίλος ποίο πάνω με έτρωγε το χέρι μου, δεν κρατήθηκα. έβαλα παραγγελία mate10 pro + το δωρο σε φίλο που έχει κατάστημα Vodafone. Έχουν όμως μόνο το μαύρο. Μου αρέσει το mokka αλλά τελικά ίσως το μαύρο δείχνει ενιαίο όταν είναι με κλειστή οθόνη. Τελευταία έχω παρατηρήσει ότι στα άλλα χρώματα διακρίνεται έντονα τα bezels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε μπλέ το έχει δει κανένας????

Στις φωτογραφίες που το είδα δεν μου πολυ-άρεσε. Στα βιντεάκια δείχνει πολύ όμορφο. Αν το έχει κάποιος θα είναι το mediamarkt.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε λετε θα πέσει η τιμή?

 

Ισως απο αρχες χρονου που αναμενεται να αρχισει η κυκλοφορια τους στις ΗΠΑ. Ειναι απο τις λιγες χωρες που δεν εχει παει ακομα γιατι οι εκει παροχοι δεν το προμοταρουν για κλειδωμενη συσκευη στο δικτυο τους (το ιδιο σνομπαρισμα που τρωνε και τα HTC στις ΗΠΑ).

Οποτε αν παιξει κατα εκει μερια θα ειναι ξεκλειδωτο αλλα το θεμα ειναι ποιες και ποσες αλυσιδες θα το φερουν.

 

Με το S8 να παιζει ηδη σε προσφορες στα 560 και τα S8+ και Note 8 να αναμενονται για πτωτικη πορεια τιμης (εφοσον τελος Q1- αρχες Q2 θα βγουν τα 9αρια), το Mate 10 Pro αν θελει να παρει μεριδιο αγορας τωρα, πρεπει να κατεβει κοντα στα 600 ευρω.

Ηδη με το να δινεις δωρο το P9 Lite 2017, το οποιο μονο του παιζει στα 199, ειναι σαν να τιμολογεις το Mate 10 Pro στα 600.

 

Βεβαια σε αυτα τα χρηματα (600 ευρω) δεν ξερω αν συμφερει αυτο ή το OnePlus 5T.

Παιδιά τα χρώματα τα έχετε δει? Ποιο αξίζει για εσάς?

 

Προσωπικα μου αρεσει το Μοκα και το Μπλε απο τα βιντεο reviews στο youtube. Απο κοντα δεν ξερω γιατι δεν το εχω βρει σε κανενα μαγαζι ανοιχτο, με εξαιρεση το Πλαισιο και αυτο σε μαυρο. Δυσκολο να εχουν ανοιχτο για demo το μπλε ή το μοκα.

Συν του οτι Γερμανος και Πλαισιο δηλωνουν ηδη ελλειψη για επιτοπου αγορες. Ή εβγαλε λιγα κομματια η Huawei ή εγινε πραγματικα χαμος και δεν περιμενε τετοιο ενδιαφερον.

 

Θα σου λενε οι Κινεζοι ποτε προλαβαμε να ανακοινωσουμε την Δούκισσα πρέσβειρα και ποτε εκτιναχθηκαν οι πωλησεις μας :-D

Θεωρώ τα λεφτά για τις συσκευές όπως λες πάνω από 500€ πολλά άλλα πάμε στα δικά σου.

1.Για εσένα είναι καλύτερο το iOS για εμένα είναι πεταμένα εικονίδια τα οποία δεν μπορείς να τακτοποιήσεις όπως θες η με το που θα ξεκλειδώνει θα έχεις μόνο όσα θες,αν αυτού θα τα έχεις όλα πεταμένα και όπως θέλει η εταιρία που στα έδωσε.το λοιπό μενού είναι θέμα συνήθειας.Αν βαριέσαι (που είναι και πιο απλό στο δροιδ) δεν φταίει το λογισμικό.

2.Gaming υστερεί το δροιδ σε ανεπαίσθητο σημείο αλλά και πάλι υπερτερεί στο ότι έχει emulators που δεν έχει το iOS άρα;Λογικά εσείς οι εταιρικοί χρήστες δεν έχετε χρόνο για τις περισσότερες παραμετροποιήσεις του δροιδ αλλά έχετε χρόνο για παιχνίδια σε locked 60Fps

3.Καμερες εξαιρετικές και τα δύο εν το μεταξύ λες ότι τα μια χαρά έμπιστα site που βγάζουν αλλά κινητα καλύτερα του iPhone τελικά δεν είναι έμπιστα...Δικιά σου άποψη να την έχεις αλλά...

4.Εδω ένα ωραίο σημείο...ναι μετά τα δύο χρόνια δεν θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού ανδροιδ ενώ στα iPhone θα δίνει έστω και κουτσουρεμενο .Η διάφορα ξερεις ποια είναι;

Ότι όταν η απλ σταματήσει τα update μέσα στον χρόνο η συσκευή απλά δεν μπορείς να πάρει εφαρμογές αρα την καθηστα άχρηστη η με εφαρμογές παλιές οπότε ...

Στο δροιδ όσο παλιό και να είναι πάντα θα έχει το τελευταίο update της κάθε εφαρμογής και πάντα θα παίρνει εφαρμογές.Μηοως να αναθεωρήσεις τελικά για το πιο είναι πιο ενημερωμένο;

Αυτα

 

1. Ποιος σου ειπε οτι τα εχεις πεταμενα???? Εχεις δουλεψει ποτε iOS?? Μαλλον οχι. Μπορεις ανετα να φτιαξεις folders με τις εφαρμογες που θες μεσα, μπορεις να εχεις οσες σελιδες θες με εφαρμογες. Μπορεις σε μια να εχεις μονο 1 app για να βλεπεις το background/wallpaper.

Στο android αντιθετα σου τα εμφανιζει ολα μαζι ενα αχταρμα κατεβατο με αλφαβητικη σειρα (πχ Samsung S8 ή Mate 10 Pro αν επιλεξεις το κλασσικο android look). Δεν θελω τις εφαρμογες μου χυμα αχταρμα ουτε σε αλφαβητικη σειρα. Θελω αυτες που χρησιμοποιω πιο συχνα στην πρωτη σελιδα, θελω αυτες που θελω εγω σε folders κτλ. Αυτα σε android πρεπει να κατεβασεις launchers για να τα παραμετροποιησεις και δεν υποστηριζονται εγγενως απο το συστημα.

 

2.Συγκρινεις το παταω ενα κουμπι και εχω παιχνιδι με το να παιδευεσαι ωρες ολοκληρες να παραμετροποιησεις το κινητο σου? Εγινε. Ναι παιδευομουν να ρυθμισω το κινητο μου να ειναι ξεχωριστο και διαφορετικο οταν ειχα χρονο για σκοτωμα δλδ στα 25 και μεχρι τα 30. Μετα τα 30 το κινητο το θελω για να περνω τηλεφωνο, να στελνω μηνυματα, να λαμβανω και να απανταω σε emails και οταν εχω "νεκρο" χρονο, πχ σε καποιο αεροδρομιο, πριν απο καποια συναντηση κτλ να ξεφευγω λιγο με ενα παιχνιδακι (πχ κανα sudoku, monument valley κτλ.). Δεν ειμαι 20χρονο να θελω να αλλαζω καθε μηνα ηχους κλησης, ηχους μηνυματων, wallpapers κτλ. Τα εκανα ολα αυτα οταν ημουν 20. Απο ενα σημειο και μετα ειναι βαρετα και κουραστικα. Ειτε χτυπαει ετσι ειτε γιουβετσι το κινητο σου, σε νοιαζει να χτυπησει, να μην χασεις την κληση, να μην κολλησει το κινητο, να εχεις αριστη ποιοτητα κλησης κτλ. Οχι το πως θα χτυπησει ή τι wallpaper θα εχει (ετσι και αλλιως με σβηστη οθονη ειναι πανω στο γραφειο σε stby δεν κοιτας την οθονη καθε 2 λεπτα).

 

3. Αν αυτο καταλαβες με γεια σου με χαρα σου.

 

4. Πιο κουτσουρεμενο οοεεεοοο??? Παμε παλι, ειναι ξεκαθαρο οτι δεν εχεις ιδεα απο iOS. Θα το επαναλαβω. Εχω το iphone 5s και προχθες το εκανα αναβαθμιση στην 11.2.1. Το κινητο δουλευει αψογα, χωρις κολληματα ή lags. Και ειναι κινητο του 2013 που φοραει την τελευταια εκδοση λειτουργικου της Apple. Φερε μου εσυ ενα android του 2013 που φοραει Oreo και μετα τα ξαναλεμε.

Οσο για αυτο που αναφερεις για τις εφαρμογες δεν ισχυει. Στο iphone 5s πριν περασω την 11.2.1 προχθες, ειχα επανω την 8αρα. Οσες εφαρμογες ειχα εγκατεστημενες δουλευαν κανονικα. Αν καποια που ειχα, δοκιμαζα να την κανω update και μου ζηταγε νεοτερο λειτουργικο, δεν σταματουσε να δουλευει. Συνεχιζε να παιζει κανονικα.Απλα δεν εχω την τελευταια εκδοση πχ της χ,ψ εφαρμογης αλλα χωρις απωλεια functionalities.

Στο android εχω ταμπλετα 5ετιας κολλημενη στην 4αρα εκδοση και εννοειται πως οι περισσοτερες πλεον εφαρμογες δεν γινονται update γιατι δεν υποστηριζονται. Και φυσικα σε ταμπλετα 5ετιας ο κατασκευαστης δεν δινει αναβαθμιση λειτουργικου σε αντιθεση με την "κακια" κατ'εσενα Apple που υποστηριζει τις παλιες συσκευες της.

Μαλλον εσυ πρεπει να αναθεωρησεις.

 

Καλες γιορτες με υγεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...