Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός ο εξελληνισμός των τίτλων... 

 

Σαν το IT ένα πράγμα που το μετάφρασαν "Το αυτό" και μου πέφτανε τα μαλλιά από το κεφάλι!!!

χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι 8 ευρω το μηνα ειναι ενα ποσο που λιγο πολυ το δινεις για να βλεπεις οτι θες 

Στην Σερβία της απόλυτης φτώχειας(προσωπική εμπειρία) και παλει τα 8 euro δεν είναι πολλά. Κάποιοι απλά νομίζουν το παράνομο και το δωρεάν είναι και λογικό και θα συνεχιστεί για πάντα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χάσουν τα κανάλια με σήριαλ τύπου «παρθένα ζωή». Ελληνικές παραγωγές στα πρότυπα του Netflix αμα αρχίσουν θα είναι πολύ καλά. Μας έχει πάει πίσω η τηλεόραση της Ελλάδας. Είναι απαρχαιωμένη, επαναλαμβάνει τα ίδια σαν ζεσταμένο φαγητό.

Έχουμε και πολλούς ηθοποιούς κάποιος θα κάνει ή θα του βγει με κάτι διαφορετικό από το υπάρχον σύστημα γκλαμουριας...

Τέλος θα χαρίζουν nova κτλπ μήνες δωρεάν μπας και πιάσουν πελάτη, αλλά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως τα 8€ δεν είναι πολλά αλλά περιμένεις και κάποια πράγματα από την υπηρεσία που πληρώνεις.Δεν γίνεται να ξεκινάς μία σειρά,The Fall,και το τελευταίο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν και το 3 της τρίτης να μην έχουν ελληνικούς υπότιτλους και να αναγκάζεσαι ενώ πληρώνεις να ψάχνεις στους "θείους"....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω κάποιος να βλέπει μοναχα αθλητικά και τίποτε άλλο. Και βέβαιος και θα χάσουν, και παρα πολύ. Αυτοί που θα επιβιώσουν είναι αυτοί που θα συνεργαστούν με το Netflix και θα το προσφέρουν σε καλύτερη τιμή με τα πακέτα τους.

 

Κανείς δεν βλέπει μόνο αθλητικά, αλλα ο κύριος όγκος των full συνδρομών έρχεται με βάση την προσφορά αθλητικού περιεχομένου. Η cosmote δεν έγινε πρώτη λόγω του cinema pack αλλα λόγω champions league, premiership κλπ. Σιγά μην επιβιώσει η wind που ακούγεται ότι θα συνεργαστεί με την Netflix και η cosmote θα καταρευσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πακέτο με τα 10ευρω μπορείς δηλαδή να το πάρεις συνεταιρικά με κάποιον άλλο και να βλέπετε ταυτοχρονα σε δυο διαφορετικά σπίτια?!

 

Ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έτσι εξηγείται το σπρώξιμο για VDSL που μας έχουν πρήξει τον τελευταίο καιρό οι εταιρείες ενώ δεν ακουγόταν τίποτα για τόσον καιρό,

Πρέπει να πέσαν δις από την Netflix για να γίνει αυτό το σπρώξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έτσι εξηγείται το σπρώξιμο για VDSL που μας έχουν πρήξει τον τελευταίο καιρό οι εταιρείες ενώ δεν ακουγόταν τίποτα για τόσον καιρό,

Πρέπει να πέσαν δις από την Netflix για να γίνει αυτό το σπρώξιμο.

 

Δεν θέλει vdsl. Απλά δεν μπορείς να δεις ULTRA HD εκτός και αν έχεις πολύ καλή σύνδεση adsl, 13 mbit και πάνω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι καν VDSL και με ADSL μια χαρά παίζει.

Μην μιλάς υποκειμενικά. Οι περισσότεροι πιάνουμε πάνω κάτω 5-6 MBps στην Ελλάδα κατά μέσο όρο όπως και εγώ και δεν είναι για άλλα πράγματα η γραμμή αν μπορέσεις και δεις κάτι με 720p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως τα 8€ δεν είναι πολλά αλλά περιμένεις και κάποια πράγματα από την υπηρεσία που πληρώνεις.Δεν γίνεται να ξεκινάς μία σειρά,The Fall,και το τελευταίο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν και το 3 της τρίτης να μην έχουν ελληνικούς υπότιτλους και να αναγκάζεσαι ενώ πληρώνεις να ψάχνεις στους "θείους"....

 

Πάντως από τότε που ξεκίνησε είναι μέρα με την νύχτα. Όντως έχει ακόμη ελλείψεις αλλά όχι πολλές. Αλλά επειδή βλέπω ότι στην ελλάδα που είμαστε στερημένοι από καλά κανάλια και συνδρομητικά, τα πηγαίνει καλά, πιστεύω ότι θα γίνει ακόμη καλύτερο. Ήδη υπάρχουν και ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ παιδικά, που είναι ακόμη πιο δύσκολο από τον υποτιτλισμο.

Μην μιλάς υποκειμενικά. Οι περισσότεροι πιάνουμε πάνω κάτω 5-6 MBps στην Ελλάδα κατά μέσο όρο όπως και εγώ και δεν είναι για άλλα πράγματα η γραμμή αν μπορέσεις και δεις κάτι με 720p

 

https://help.netflix.com/en/node/306

 

  • 0,5 Mbps - Απαιτούμενη ταχύτητα ευρυζωνικής σύνδεσης

  • 1,5 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα ευρυζωνικής σύνδεσης

  • 3,0 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα SD

  • 5,0 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα HD

  • 25 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα Ultra HD

Εγώ βλέπω σε ultra hd, αλλά όχι με την προτεινόμενη, παρότι έχω 50ρα γραμμή. Το netflix δεν έχει servers με καλή σύνδεση ελλάδα και πιάνουμε γύρω στα 18 mbits. Αλλά βλέπεις Ultra HD με 25% μεγαλύτερη συμπίεση.

 

Εδώ είναι το τεστ για την ταχύτητα σύνδεσης που έχεις netflix

https://fast.com/en/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διορθωστε με αν κανω λαθος εγω παντως που εχω πειραματικα συνδρομη για τον πρωτο μηνα και αρχικα ψηθηκα λεω με 8 ευρω θα κοψω το θειο, δεν βλεπω να εχει μεγαλη γκαμα ουτε απο ταινιες (ειδικα προσφατες) ουτε απο σειρες, οι καλες μετρημενες στα δαχτυλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διορθωστε με αν κανω λαθος εγω παντως που εχω πειραματικα συνδρομη για τον πρωτο μηνα και αρχικα ψηθηκα λεω με 8 ευρω θα κοψω το θειο, δεν βλεπω να εχει μεγαλη γκαμα ουτε απο ταινιες (ειδικα προσφατες) ουτε απο σειρες, οι καλες μετρημενες στα δαχτυλα

 

Από ταινίες δεν λέει και πολλά, αλλά από σειρές δεν ξέρεις τι να πρωτοδείς. Ίσως επειδή δεν τις έχεις ακούσει να μην σου έκανε εντύπωση. Έχει πολύ καλές ποιοτικές σειρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...