Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Netflix & Chill! Ετσι απλά , οτι καλύτερο...

Σε 1+ χρονο απλά δεν θα παίζεται.. εν αναμονή λοιπον .

Πολυ θετικό το γεγονός οτι μας υπολογίζουν !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από τότε που ξεκίνησε είναι μέρα με την νύχτα. Όντως έχει ακόμη ελλείψεις αλλά όχι πολλές. Αλλά επειδή βλέπω ότι στην ελλάδα που είμαστε στερημένοι από καλά κανάλια και συνδρομητικά, τα πηγαίνει καλά, πιστεύω ότι θα γίνει ακόμη καλύτερο. Ήδη υπάρχουν και ΜΕΤΑΓΛΩΤΙΣΜΕΝΑ παιδικά, που είναι ακόμη πιο δύσκολο από τον υποτιτλισμο.

 

https://help.netflix.com/en/node/306

 

  • 0,5 Mbps - Απαιτούμενη ταχύτητα ευρυζωνικής σύνδεσης

  • 1,5 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα ευρυζωνικής σύνδεσης

  • 3,0 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα SD

  • 5,0 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα HD

  • 25 Mbps - Προτεινόμενη ταχύτητα για ποιότητα Ultra HD

Εγώ βλέπω σε ultra hd, αλλά όχι με την προτεινόμενη, παρότι έχω 50ρα γραμμή. Το netflix δεν έχει servers με καλή σύνδεση ελλάδα και πιάνουμε γύρω στα 18 mbits. Αλλά βλέπεις Ultra HD με 25% μεγαλύτερη συμπίεση.

 

Εδώ είναι το τεστ για την ταχύτητα σύνδεσης που έχεις netflix

https://fast.com/en/

Δεν είναι θέμα απ' ότι ξέρω μόνο η ταχύτητα της σύνδεσης αλλά και η συσκευή που έχεις, αν έχεις κάποιο android box που δεν είναι εγκεκριμένο δεν μπορείς να δεις σε υψηλή ανάλυση. Έχει αλλάξει κάτι σ' αυτό;

 

 

Από ταινίες δεν λέει και πολλά, αλλά από σειρές δεν ξέρεις τι να πρωτοδείς. Ίσως επειδή δεν τις έχεις ακούσει να μην σου έκανε εντύπωση. Έχει πολύ καλές ποιοτικές σειρές.

 

Αν μπορείς πρότεινε μου μερικές γιατί κι εγώ δυσκολεύομαι να βρω κάτι να με τραβήξει, έχω δει και Breaking Bad, 3%, Black Mirror ενώ  στυλ μάρβελ δεν με τραβάνε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω βάλει Netflix εδώ και 3 μήνες και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.! Έχω κόψει τελείως τον θείο και πλέον βλέπω ότι θέλω, όποτε θέλω , χωρίς διαφημίσεις και διακοπές..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον MUST το netflix και ιδιαιτερα για μενα που χωρις ελλ υποτιτλους δεν μπορω να δω κατι.

 

χθες ειδα το 

 

http://www.imdb.com/title/tt0097958/?ref_=nv_sr_1 και λιγο gremlins :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To netflix είναι η απάντηση σε όλα τα κινηματογραφικά στούντιο, παραγωγούς, σινεμά, διανομείς ταινιών, ΑΕΠΙ κλπ. που θέλουν να πείσουν πως η πειρατεία σκοτώνει.

 

Η επιτυχία του, ειδικά στην χώρα μας, μια χώρα που κατέχει περίοπτη θέση στο πειρατικό υλικό είναι τεράστιο επίτευγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ιδέα για νέες σειρές στην Ελλάδα.θα ήθελα κάτι στα πρότυπα του house of cards με την ιστορία της Ελλάδας στα χρόνια του μνημονίου. Σε ρόλο Kevin spacey ο μικρός τσίπρας από φοιτητης αριστερής νεολαίας έγινε πρωθυπουργός

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix ο παράδεισος των σειρών..

Ένα μεγάλο μπράβο από εμένα γιατί αναβαθμίζουν συνεχώς τις υπηρεσίες τους. Αισίως πρέπει πλέον να ξεπερνούν τις 2000 υποτιτλισμενες σειρές και ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα 42, σε speedtest συνήθως κλειδωνω λίγο παραπάνω 44-45

 

Ποιον ISP έχεις;

Δεν είναι θέμα απ' ότι ξέρω μόνο η ταχύτητα της σύνδεσης αλλά και η συσκευή που έχεις, αν έχεις κάποιο android box που δεν είναι εγκεκριμένο δεν μπορείς να δεις σε υψηλή ανάλυση. Έχει αλλάξει κάτι σ' αυτό;

 

 

 

Αν μπορείς πρότεινε μου μερικές γιατί κι εγώ δυσκολεύομαι να βρω κάτι να με τραβήξει, έχω δει και Breaking Bad, 3%, Black Mirror ενώ  στυλ μάρβελ δεν με τραβάνε καθόλου.

 

Για το 1ο δεν ξέρω να σου πω. Εγώ βλέπω ή από xbox ή από smarttv ή από pc.

Για το 2ο, σου προτείνω για αρχή, penny dreadful, between, house of cards, punisher

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον ISP έχεις;

 

Για το 1ο δεν ξέρω να σου πω. Εγώ βλέπω ή από xbox ή από smarttv ή από pc.

Για το 2ο, σου προτείνω για αρχή, penny dreadful, between, house of cards, punisher

 

 

Κατα πάσα πιθανότητα ΟΤΕ.

 

 

Και όμως HOL ειμαι, παίρνω απο καφάο διπλα απο το σπιτι μου!

 

Στατιστικα γραμμής μου σε σποιλερ... (fastpath, 50down/5up)

 

 

qNyFYty.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πιο πολύ έχουμε συνδρομές τόσο πιο πολύ θα φέρνει περιεχόμενο στην χώρα μας

ΟΚ, συμφωνουμε σε αυτο, ας κανουν αυτοι το πρωτο βημα ομως βαζοντας πραγματικα πολυ πραγμα για να παρουμε συνδρομη ολοι.

 

Ωραία ιδέα για νέες σειρές στην Ελλάδα.θα ήθελα κάτι στα πρότυπα του house of cards με την ιστορία της Ελλάδας στα χρόνια του μνημονίου. Σε ρόλο Kevin spacey ο μικρός τσίπρας από φοιτητης αριστερής νεολαίας έγινε πρωθυπουργός

 

Ωραια ιδεα, να βαλουν και τους αλλου αστραπογιαννους, κωμωδια απο τις λιγες :)

 

 

To netflix είναι η απάντηση σε όλα τα κινηματογραφικά στούντιο, παραγωγούς, σινεμά, διανομείς ταινιών, ΑΕΠΙ κλπ. που θέλουν να πείσουν πως η πειρατεία σκοτώνει.

 

Η επιτυχία του, ειδικά στην χώρα μας, μια χώρα που κατέχει περίοπτη θέση στο πειρατικό υλικό είναι τεράστιο επίτευγμα.

Τα εχουμε ξαναπει, η καραμελα οτι η πειρατεια βλαπτει ειναι για τους τεμπεληδες που καθονται και θελουν να ζουν μια ζωη απο μια ταινια που καναν, το μοντελο του netflix ειναι ενα βιωσιμο μοντελο ωστε να βγουμε ολοι ωφελημενοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 8 euro δεν παίζει.. γιατί με sd απόδοση βλέπεις δωρεάν και με codi η άλλο τα πάντα και με υπότιτλους!  full hd και πάνω αν θα πάρει κάποιος με ανάλογη tv και VDSL για να έχει και νόημα άρα 12euro είναι το κόστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω κάποιος να βλέπει μοναχα αθλητικά και τίποτε άλλο. Και βέβαιος και θα χάσουν, και παρα πολύ. Αυτοί που θα επιβιώσουν είναι αυτοί που θα συνεργαστούν με το Netflix και θα το προσφέρουν σε καλύτερη τιμή με τα πακέτα τους.

κανεις λαθος παρα πολλοι βλεπουν μονο αθλητικα για αυτο και ειμαστε η χωρα με τις 7 αθλητικες εφημεριδες και τουσ 3 ραδιωφωνικους σταθμους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...