Προς το περιεχόμενο

Netflix: Εξελληνισμός του μενού και σχέδια για ελληνικές παραγωγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω κάνει μηνιαία συνδρομη για να βλεπω ultra και 4k ετσι νομιζω λεει βλεπω και είμαι ευχαριστημένος και μκα χαρα σειρές εχει και ταινιες σαν το στρεμιο δεν ειναι βεβαια αλλα οκ.... Οτι πληρωσεις περνεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολλά γράφονται για το τι συμφέρει, το αντιγράφω γιατί πολλοί δεν έχουν το καταλάβει:

"ενώ για τη χρήση οικογενειακού πακέτου στην "ευρεία έννοια" του ανέφερε ότι είναι κάτι που δεν απασχολεί το Netflix αφού το κρίνει απόλυτα φυσιολογικό".

Συνεπώς το Netflix μας αφήνει να μοιραζόμαστε τη συνδρομή εν γνώση του και σχεδόν μας προτρέπει, οπότε αυτό που συμφέρει είναι η συνδρομή των 12 ευρώ δια του 4 (3 ευρώ το μήνα!), ακόμα και αν δεν υπάρχει δυνατότητα για UHD.

Τέλος, όντως πολλοί μπορεί να μην έχουν καλή σύνδεση, όμως ξεχνάτε τη δυνατότητα που σου δίνει να κατεβάζεις το περιεχόμενο (το μόνο που δεν ξέρω είναι τι σε αφήνει να κατεβάσεις και τι όχι).

Οπότε, με λίγη υπομονή, όλα γίνονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μιλάς υποκειμενικά. Οι περισσότεροι πιάνουμε πάνω κάτω 5-6 MBps στην Ελλάδα κατά μέσο όρο όπως και εγώ και δεν είναι για άλλα πράγματα η γραμμή αν μπορέσεις και δεις κάτι με 720p

Είμαι μόνιμα σε 5,5 mbps (πρώτα η ΔΕΗ από Ιανουάριο πάμε σε vdsl!) και η μόνη υπηρεσία που παίζει αποβλημάτιστα στα 1080 είναι το netflix.

Με το kodi όταν το χρησιμοποιώ (γιατί κακά τα ψέματα από ταινίες το netflix δεν παλεύεται και πολύ) μέχρι 720 και αυτά με buffering ανα διαστήματα, και μάλιστα με real-debrid όχι τα free sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις τα κλειδωσουν όλα, ακύρωση συνδρομής και σπασμένο γειτονετ. Απλά τα πράγματα μπας και στρώσουν επιδερμίδα. Οι έχοντες να δίνετε. Οι υπόλοιποι στο "δωρεάν" :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μόνιμα σε 5,5 mbps (πρώτα η ΔΕΗ  o Kαλογριτσας από Ιανουάριο πάμε σε vdsl!) και η μόνη υπηρεσία που παίζει αποβλημάτιστα στα 1080 είναι το netflix.

Με το kodi όταν το χρησιμοποιώ (γιατί κακά τα ψέματα από ταινίες το netflix δεν παλεύεται και πολύ) μέχρι 720 και αυτά με buffering ανα διαστήματα, και μάλιστα με real-debrid όχι τα free sites.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]Όχι εντάξει @Rockavlon τον διώξαμε αυτόν εδώ και λίγες ημέρες, ήρθαν νέοι δουλευταράδες (μέχρι και Κυριακές δουλεύουν)[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει για 8 ευρω τον μηνα γιατι οχι

το τσαμπα ομως ειναι καλυτερο, θα το χρησιμοποιησω 4-5 μηνες δωρεαν με τις διαφορες καρτες μου και τα διαφορα μαιλς μου :D

its not being cheap, its about sending a message

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο αυτά τα κρατάει. Όσοι δεν βλέπουν όμως αθλητικά.... Βέβαια σε αυτή την χώρα είμαστε φανατικοί με την μπάλα, από την στιγμή που θα αρχίσει ο μπαμπάς να ασχολείτε μαζί μας. Ευτυχώς εγώ δεν είμαι...

Άλλωστε τι πιο λογικό από το να βλέπεις ανθρώπους να κλωτσάνε ένα στρογγυλό πράγμα να πληρώνοντε να αγαπιουντε και να θαυμάζοντε περισσότερο από αυτούς που δημιουργούν πχ αρχιτέκτονες μηχανικούς κτλ.κτλ...

Αν υπήρχαν εξωγήινοι και έβλεπαν από ψηλά με τι ασχολούμαστε σοβαρά θα τράβαγαν τις κεραίες τους.

Πιο πιθανό είναι οι Έλληνες να ξέρουν τον Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό από τον επιστήμονα Παπανικολάου.

Οπότε? Άστα να πάνε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει ένα βασικό πρόβλημα αν γυρίσετε την γλώσσα σε ελληνικά, αφαιρεί το περιεχόμενο που δεν έχει ελληνικό υπότιτλο. Αν έχετε ελληνικά δεν υπάρχει το breaking bad, το the last of the Mochicans όπως και η τρίτη σεζόν του izombie.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...