Προς το περιεχόμενο

Ζώντας χωρίς φίλους ή κοπέλα.


mikey93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι άντρας 24 χρονών και δεν έχω κανέναν φίλο. 

 

Τα δύο άτομα με τα οποία έκανα παρέα από παιδί και ουσιαστικά ήταν οι μόνοι μου φίλοι προχώρησαν με την ζωή τους, ο ένας μετακόμισε μόνιμα στο εξωτερικό και ο άλλος σταδιακά λόγω στρατού, δουλειάς κτλ σταματήσαμε να έχουμε επαφές πέρα από καμιά τυπική μπύρα η σινεμά μια στο τόσο. Η τελευταία μου σχέση ήταν περίπου 4 χρόνια πριν και από τότε οι μόνες μου σεξουαλικές επαφές είναι περιστασιακές και αγοραίες.

 

Δουλεύω 09:00 με 17:30 κάθε μέρα σε ένα περιβάλλον γραφείου όπου έχω ελάχιστες επαφές με τα άλλα άτομα. Μετά απλά γυρνάω σπίτι μου όπου σαπίζω στο ίντερνετ, βλέποντας σειρές, ταινίες, μουσική ,βιντεοπαιχνίδια. Τα περισσότερα σαββατοκύριακα δεν βγαίνω καν από το σπίτι μου.

 

Το τελευταίο καιρό έχω απίστευτες δυσκολίες στον ύπνο σε βαθμό να υπάρχουν περίοδοι που δεν κοιμάμαι για 2 μέρες συνεχόμενα. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου. Χτυπάει το ξυπνητήρι μου το πρωί και σκέφτομαι ποιος ο λόγος να σηκωθώ; Ποιος με περιμένει ή σε ποιον θα λείψω;

 

Πραγματικά είναι ώρες που εύχομαι να ήμουν ένας κλασσικός Έλληνας όσο και αν τον απεχθάνομαι.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτα απόλλα έχεις πρόβλημα κοινωνικοποίησης. Πρέπει να αρχίσεις να έχεις δραστηριότητες ή χόμπυ που να σε φέρνουν σε επαφή με άλλα άτομα.

 

Η δουλειά δεν προσφέρεται, στο σπίτι είσαι μόνος σου, οπότε λογικό να έχεις καταλήξει τελείως μόνος σου.

 

Μαν, βρες πράγματα να κάνεις και θα δεις πως θα πάει. Μπορεί η έλλειψη επαφής να είναι το μόνο σου πρόβλημα. Αν όχι βλέπεις στην πορεία τι κάνεις

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε και σε  speed dating party που διοργανωνουν επαγγελματιες.

 

Πιο γρηγορος τροπος απο το κοινωνικοποιηθεις μετεχοντας σε μαθηματα κεραμικης η κανοντας τζοκινγκ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε κανένα χόμπι μπας και βρεις εκεί κόσμο.

 

Μπασκετ, ποδόσφαιρο, ότι γουστάρεις.

 

Ρίξε και τα δίχτυα σου σε κανένα Tinder, αν και με το κομπλεξ που έχουν οι Ελληνίδες δεν βλέπω να πετυχαίνεις και πολλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε με τις πιθανοτητες και πεστην στα ισια.Στην περιπτερου, στην κοπελα στο videoclub η στο γειτονικο φουρνο.

Το μεγάλο μου πρόβλημα δεν είναι οι γυναίκες. Όντας αντικειμενικά άνω του μετρίου εμφανισιακά θα μπορούσα να βρω κάτι περιστασιακό εύκολα όχι τόσο με live πέσιμο αλλά μέσω tinder κτλ. Απλά έχω σταματήσει να ασχολούμαι γιατί ξέρω πόσο περίεργο θα φανεί σε κάποια το γεγονός ότι εκτός αυτής έχω μηδαμινή κοινωνική ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η τελευταία μου σχέση ήταν περίπου 4 χρόνια πριν και από τότε οι μόνες μου σεξουαλικές επαφές είναι περιστασιακές και αγοραίες.

 

 

 

 

Ειπες αυτο, σου εδωσα συγκεκριμενες ''λυσεις''

 

Τωρα αν το προβλημα ειναι το τι θα πει η κενωνια (συμπεριλαμβανομενης της μελλοντικης κοπελας σου ) σου εχω και εδω ..λυση .Φαντασου τους ολους σαν..ψηφοφορους.Ακομα ανησυχεις για την γνωμη τους και την ενδεχομενη κριτικη τους ?  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα απο τα απλα. Γραψου σε καποιο γυμναστηριο θα κανεις και καλο στον εαυτο σου σωματικα και αν εισαι ανοιχτος θα γνωρισεις και καινουργια ατομα. Μπορεις ακομα και να βγεις χαλαρα μονος. Εγω στην θεση σου πιστευω θα το εκανα. Θα πηγαινα θα καθομουν μπαρ και θα το κυνηγουσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ξέρω πόσο περίεργο θα φανεί σε κάποια το γεγονός ότι εκτός αυτής έχω μηδαμινή κοινωνική ζωή.

Καν'το να φανει ως επιλογη σου, ακουγεται καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχω σταματήσει να ασχολούμαι γιατί ξέρω πόσο περίεργο θα φανεί σε κάποια το γεγονός ότι εκτός αυτής έχω μηδαμινή κοινωνική ζωή.

Σιγα την κοινωνικη ζωη που εχουν ολοι οι υπολοιποι.Αν βγαλεις τους 5000 φιλους στα fb, τα τιτιβισματα και τις φωτογραφιες με τα φαγητα και τους καφεδες στο instagram...μια απο τα ιδια.Μην αγχωνεσαι δεν χρειαζεται να εχεις ταξιδεψει σε ολη την ευρωπη , να εχεις γαματους φιλους με φωτογενεια για να βγαινουν φωτο στα club ,η να φτιαχνεις γκουρμε φαγητα ο ιδιος .Και που εχεις δουλεια την σημερον ημερα, ξεκινας με γκολ απο τα αποδυτηρια  .. :-D  

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα απο τα απλα. Γραψου σε καποιο γυμναστηριο θα κανεις και καλο στον εαυτο σου σωματικα και αν εισαι ανοιχτος θα γνωρισεις και καινουργια ατομα. Μπορεις ακομα και να βγεις χαλαρα μονος. Εγω στην θεση σου πιστευω θα το εκανα. Θα πηγαινα θα καθομουν μπαρ και θα το κυνηγουσα.

Έχω mini gym σπίτι μου και κάνω σχεδόν καθημερινά. Η κουλτούρα του ελληνικού κλαμπ εκτός του ότι απέχω μίλια μουσικά και την σιχαίνομαι, θεωρώ απίστευτη μιζέρια να σκάσω μόνος μου και να την πέφτω σε ότι κινείται. I'm not that desperate.

Καν'το να φανει ως επιλογη σου, ακουγεται καλυτερα

Μα δεν κατάλαβες, αυτό κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν κατάλαβες, αυτό κάνω.

Κανεις να φανει στους αλλους ως επιλογη οτι δεν εχεις κοινωνικη ζωη, ενω στην πραγματικοτητα θες. Χμμμμ μπορει να σχετιζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις να φανει στους αλλους ως επιλογη οτι δεν εχεις κοινωνικη ζωη, ενω στην πραγματικοτητα θες. Χμμμμ μπορει να σχετιζονται

Όχι απαραίτητα ως επιλογή, αλλά σίγουρα το παρουσιάζω ότι είμαι κουλ με αυτό και δεν με πολυνοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...