Προς το περιεχόμενο

Ζώντας χωρίς φίλους ή κοπέλα.


mikey93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις βαλει εικονα αγιου και προτεινεις στον αλλον να χαλαρωνει στους οικους ανοχης :)

Εσυ ετσι χαλαρωνεις; :)

Γιατί εγώ άγιος είμαι; Λόλα Ενα μήλο.

 

Όταν δεν είχα γκομενα μικρός ναι πήγαινα, πιο το πρόβλημα;δουλειά είναι π οίκος ανοχής, όπως ο ψυχολόγος.

 

Οι άγιοι μας αγαπάνε με τα ελαττώματα μας, άνθρωποι ήταν και αυτοί, επίσης ο Θεός δεν ήταν άνθρωπος και μέσω του Χριστού κατάλαβε τι νιώθουν οι άνθρωποι.

Κατ εικόνα θεού είμαστε φτιαγμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιξε με τις πιθανοτητες και πεστην στα ισια.Στην περιπτερου, στην κοπελα στο videoclub η στο γειτονικο φουρνο.

Τωρα ψαχνει, οχι το 1982

Τότε είχαμε και "το παλιό ΠΑ_ΟΚ το ορθόδοξο " :-D

 

περί οίκον ανοχής, να θυμίσω ότι υπήρχε και στην Εκκλησία (βλ Ιερόδουλες), κάνανε ιερό κοινωνικό έργο.

Μπορεί να μην είμαι τέρμα θρήσκος αλλά.. δεν θα έλεγα όχι αν μου προέκυπτε γάμος με "αγνή" σχέση :rolleyes:

 

Για τον Ts, μην πτοείσαι, εγώ έμαθα αγγλικά προσπαθώντας να μιλήσω με ξένες, και το κατάφερα σταδιακά :lol: Αν ήδη γνωρίζεις, έχεις ήδη προβάδισμα. Επίσης υπάρχουν life coatch που βοηθάνε σε τέτοιες περιπτώσεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε είχαμε και "το παλιό ΠΑ_ΟΚ το ορθόδοξο " :-D

 

περί οίκον ανοχής, να θυμίσω ότι υπήρχε και στην Εκκλησία (βλ Ιερόδουλες), κάνανε ιερό κοινωνικό έργο.

Μπορεί να μην είμαι τέρμα θρήσκος αλλά.. δεν θα έλεγα όχι αν μου προέκυπτε γάμος με "αγνή" σχέση :rolleyes:

 

Για τον Ts, μην πτοείσαι, εγώ έμαθα αγγλικά προσπαθώντας να μιλήσω με ξένες, και το κατάφερα σταδιακά :lol: Αν ήδη γνωρίζεις, έχεις ήδη προβάδισμα. Επίσης υπάρχουν life coatch που βοηθάνε σε τέτοιες περιπτώσεις ;)

Πάντα υπήρχε και θα υπάρχει ένα ρδελομπου, όχι ότι είναι σωστό για έναν χριστιανό να πηγαίνει αλλά σε κάποιους βοηθάει στην ψυχολογία, στην περίπτωση του ts θα βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άντρας 24 χρονών και δεν έχω κανέναν φίλο. 

 

Τα δύο άτομα με τα οποία έκανα παρέα από παιδί και ουσιαστικά ήταν οι μόνοι μου φίλοι προχώρησαν με την ζωή τους, ο ένας μετακόμισε μόνιμα στο εξωτερικό και ο άλλος σταδιακά λόγω στρατού, δουλειάς κτλ σταματήσαμε να έχουμε επαφές πέρα από καμιά τυπική μπύρα η σινεμά μια στο τόσο. Η τελευταία μου σχέση ήταν περίπου 4 χρόνια πριν και από τότε οι μόνες μου σεξουαλικές επαφές είναι περιστασιακές και αγοραίες.

 

Δουλεύω 09:00 με 17:30 κάθε μέρα σε ένα περιβάλλον γραφείου όπου έχω ελάχιστες επαφές με τα άλλα άτομα. Μετά απλά γυρνάω σπίτι μου όπου σαπίζω στο ίντερνετ, βλέποντας σειρές, ταινίες, μουσική ,βιντεοπαιχνίδια. Τα περισσότερα σαββατοκύριακα δεν βγαίνω καν από το σπίτι μου.

 

Το τελευταίο καιρό έχω απίστευτες δυσκολίες στον ύπνο σε βαθμό να υπάρχουν περίοδοι που δεν κοιμάμαι για 2 μέρες συνεχόμενα. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου. Χτυπάει το ξυπνητήρι μου το πρωί και σκέφτομαι ποιος ο λόγος να σηκωθώ; Ποιος με περιμένει ή σε ποιον θα λείψω;

 

Πραγματικά είναι ώρες που εύχομαι να ήμουν ένας κλασσικός Έλληνας όσο και αν τον απεχθάνομαι.

1. Ξεκόλα απ το ιντερνετ.

2. Βρες χόμπι. Σκάκι, πολεμικές τέχνες, εθελοντισμός.

3. Ξεκίνα ένα σεμινάριο δια ζώσης ή ένα μεταπτυχιακό

Γενικά προσπάθησε να ενταχθείς σε ομάδες.

 

Αν ειναι δυνατόν 24 χρονων άνθρωποι να έχετε τέτοια προβλήματα.

 

Σιγα την κοινωνικη ζωη που εχουν ολοι οι υπολοιποι.Αν βγαλεις τους 5000 φιλους στα fb, τα τιτιβισματα και τις φωτογραφιες με τα φαγητα και τους καφεδες στο instagram...μια απο τα ιδια.Μην αγχωνεσαι δεν χρειαζεται να εχεις ταξιδεψει σε ολη την ευρωπη , να εχεις γαματους φιλους με φωτογενεια για να βγαινουν φωτο στα club ,η να φτιαχνεις γκουρμε φαγητα ο ιδιος .Και που εχεις δουλεια την σημερον ημερα, ξεκινας με γκολ απο τα αποδυτηρια

Με προβλημάτισε αρκετά το ποστ σου.

Πάρα πολύς κόσμος ειναι έτσι.

Υπάρχουν βέβαια και άλλοι που ειναι πολύ δραστήριοι.

Γενικά αν έβαζα ένα ποσοστό θα έλεγα οτι υπάρχει ένα 30% που ειναι εντελώς κλεισμένοι στο σπίτι, ένα άλλο 30 που

βγαίνει μια φορά την εβδομάδα για ενα καφέ ας πούμε και άλλο ένα 30% που γενικά ειναι πολύ δραστήριοι, ενω ειναι πιθανον να μην έχουν καν προφιλ στο fb.

(οκ υπάρχει και ένα 10 που ειναι εντελώς καμμένο :P )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οκ αυτά δεκτά, πάμε τώρα παρακάτω.

Σε οίκους ανοχής πηγαίνεις για να χαλαρώνεις; γιατί η αντρική ψυχική υγεία ξεκινάει από εκεί, δεν γίνεται με τσόντα συνέχεια.

 

Δεύτερον, μπορείς αφού έχεις χρήμα να κάνεις ταξίδια προς ανατολικό μπλοκ, Τσεχία που πάει ένας συνάδελφος μου με τα ίδια σχεδόν προβλήματα έχει γνωρίσει πολλές και μάλιστα χωρίς να χρειάζεται να τις πληρώνει, αυτές έρχονται μόνες Ελλάδα με έξοδα δικά τους.

 

Τρίτον, στην ηλικία σου ανεξάρτητος εμφάνισης θα έπρεπε να μαμάς μιλφ και να κάνεις εκπαίδευση πάνω τους,βρες τις κατάλληλες παρέες και στέκια με μιλφ και θα έρθουν μόνες.

Δεν με έπιασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται για τρολ.

Οπως και να εχει, βαρεμαρα μου φαινεται. Ειναι αρκετα ασχημο να βαριεσαι φρικτα, δεν προσπαθω να το μειωσω.
Συνταγη για να χτισεις ουσιαστικες σχεσεις, ειτε ερωτικες ειτε φιλικες, δεν υπαρχει. Οποτε δες τι θελεις και επιδιωξε το, δε θα γινει απο μονο του τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται για τρολ.

Οπως και να εχει, βαρεμαρα μου φαινεται. Ειναι αρκετα ασχημο να βαριεσαι φρικτα, δεν προσπαθω να το μειωσω.

Συνταγη για να χτισεις ουσιαστικες σχεσεις, ειτε ερωτικες ειτε φιλικες, δεν υπαρχει. Οποτε δες τι θελεις και επιδιωξε το, δε θα γινει απο μονο του τιποτα.

Δεν νομίζω ότι ξέρεις τι σημαίνει τρολ. 

 

Τέλος πάντων επειδή δεν οδηγεί πουθενά αυτό, έχει κάποιος να δώσει μια συμβουλή στο θέμα του ύπνου και της γενικής αδιαφορίας που με διακατέχει τελευταία. Υποθέτω ότι θέλει κάποια φαρμακευτική αγωγή και συνάντηση με ειδικό. Τι να ψάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άντρας 24 χρονών και δεν έχω κανέναν φίλο. 

Φαντάρος πήγες;

Τα δύο άτομα με τα οποία έκανα παρέα από παιδί και ουσιαστικά ήταν οι μόνοι μου φίλοι προχώρησαν με την ζωή τους, ο ένας μετακόμισε μόνιμα στο εξωτερικό και ο άλλος σταδιακά λόγω στρατού, δουλειάς κτλ σταματήσαμε να έχουμε επαφές πέρα από καμιά τυπική μπύρα η σινεμά μια στο τόσο.

Άρα κάπου βγαίνεις κι εσύ. Τυπική μπύρα δηλαδή; Βαρεμάρα δείχνει. Βγαίνετε χωρίς να μιλάτε;

 

Η τελευταία μου σχέση ήταν περίπου 4 χρόνια πριν και από τότε οι μόνες μου σεξουαλικές επαφές είναι περιστασιακές και αγοραίες.

Άλλοι είναι με το ... στο χέρι μόνιμα...

 

Δουλεύω 09:00 με 17:30 κάθε μέρα σε ένα περιβάλλον γραφείου όπου έχω ελάχιστες επαφές με τα άλλα άτομα.

Καλύτερα να μη σε πρίζουν κιόλας. Αν δεν σου αρέσει το περιβάλλον άρχισε να ψάχνεις για άλλη δουλειά, δεν είναι παντού ίδια.

Μετά απλά γυρνάω σπίτι μου όπου σαπίζω στο ίντερνετ, βλέποντας σειρές, ταινίες, μουσική ,βιντεοπαιχνίδια.

Τα είπαν κι άλλοι. Αρκετά είδες. Βγες κάνε κάποιο χόμπι, γυμναστήριο, οτιδήποτε.

Τα περισσότερα σαββατοκύριακα δεν βγαίνω καν από το σπίτι μου.

Στην κλαδική του πασοκ αν την ήξερες παλιά, έκανες ένα σωρό φίλους...γράψου στην κλαδική του σύριζα, θα έχει συριζέες εκεί να τα πίνετε παρέα...

Το τελευταίο καιρό έχω απίστευτες δυσκολίες στον ύπνο σε βαθμό να υπάρχουν περίοδοι που δεν κοιμάμαι για 2 μέρες συνεχόμενα. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου. Χτυπάει το ξυπνητήρι μου το πρωί και σκέφτομαι ποιος ο λόγος να σηκωθώ; Ποιος με περιμένει ή σε ποιον θα λείψω;

Γονείς-συγγενείς-ξαδέρφια δεν έχεις; Ο άνθρωπος που θα γνωρίσεις στο μέλλον - που μπορεί να είναι αύριο - είναι ένας λόγος να σηκωθείς, το επόμενο λεπτό κανείς δεν το ξέρει.

Πραγματικά είναι ώρες που εύχομαι να ήμουν ένας κλασσικός Έλληνας όσο και αν τον απεχθάνομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είμαι άντρας 24 χρονών και δεν έχω κανέναν φίλο. 

Φαντάρος πήγες;

Τα δύο άτομα με τα οποία έκανα παρέα από παιδί και ουσιαστικά ήταν οι μόνοι μου φίλοι προχώρησαν με την ζωή τους, ο ένας μετακόμισε μόνιμα στο εξωτερικό και ο άλλος σταδιακά λόγω στρατού, δουλειάς κτλ σταματήσαμε να έχουμε επαφές πέρα από καμιά τυπική μπύρα η σινεμά μια στο τόσο.

Άρα κάπου βγαίνεις κι εσύ. Τυπική μπύρα δηλαδή; Βαρεμάρα δείχνει. Βγαίνετε χωρίς να μιλάτε;

 

Η τελευταία μου σχέση ήταν περίπου 4 χρόνια πριν και από τότε οι μόνες μου σεξουαλικές επαφές είναι περιστασιακές και αγοραίες.

Άλλοι είναι με το ... στο χέρι μόνιμα...

 

Δουλεύω 09:00 με 17:30 κάθε μέρα σε ένα περιβάλλον γραφείου όπου έχω ελάχιστες επαφές με τα άλλα άτομα.

Καλύτερα να μη σε πρίζουν κιόλας. Αν δεν σου αρέσει το περιβάλλον άρχισε να ψάχνεις για άλλη δουλειά, δεν είναι παντού ίδια.

Μετά απλά γυρνάω σπίτι μου όπου σαπίζω στο ίντερνετ, βλέποντας σειρές, ταινίες, μουσική ,βιντεοπαιχνίδια.

Τα είπαν κι άλλοι. Αρκετά είδες. Βγες κάνε κάποιο χόμπι, γυμναστήριο, οτιδήποτε.

Τα περισσότερα σαββατοκύριακα δεν βγαίνω καν από το σπίτι μου.

Στην κλαδική του πασοκ αν την ήξερες παλιά, έκανες ένα σωρό φίλους...γράψου στην κλαδική του σύριζα, θα έχει συριζέες εκεί να τα πίνετε παρέα...

Το τελευταίο καιρό έχω απίστευτες δυσκολίες στον ύπνο σε βαθμό να υπάρχουν περίοδοι που δεν κοιμάμαι για 2 μέρες συνεχόμενα. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου. Χτυπάει το ξυπνητήρι μου το πρωί και σκέφτομαι ποιος ο λόγος να σηκωθώ; Ποιος με περιμένει ή σε ποιον θα λείψω;

Γονείς-συγγενείς-ξαδέρφια δεν έχεις; Ο άνθρωπος που θα γνωρίσεις στο μέλλον - που μπορεί να είναι αύριο - είναι ένας λόγος να σηκωθείς, το επόμενο λεπτό κανείς δεν το ξέρει.

Πραγματικά είναι ώρες που εύχομαι να ήμουν ένας κλασσικός Έλληνας όσο και αν τον απεχθάνομαι.

 

  • Πήγα το 16' μόλις τέλειωσα με την σχολή. Παραμεθόριος, λίγα άτομα, ευχάριστο περιβάλλον αλλά δεν κράτησα επαφή με κάποιον.
  • Μια περιστασιακή βόλτα μία φορά στο τόσο για το τυπικό της υπόθεσης κάνω πλέον με ένα άτομο που ξέρω 17 χρόνια. Πολύ καλός φίλος όπως και ο άλλος που έφυγε αλλά προχώρησε στην ζωή του. Μετακόμισε από την περιοχή που μεγαλώσαμε στην άλλη άκρη της Αθήνας, δουλεύει δεκάωρα και τον ελεύθερο του χρόνο τον περνάει με την κοπέλα του με την οποία μένουν μαζί.
  • Δεν έχω πρόβλημα με την δουλειά μου. Λογιστής είμαι και είναι μια χαλαρή δουλειά χωρίς ιδιαίτερη πίεση.
  • Όπως είπα έχει φτιάξει ο πατέρας μου ένα μίνι gym στην αποθήκη οπότε δεν υπάρχει λόγος να γραφτώ. Από άλλα χόμπι πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που πέρα από την λογική του να γνωρίσω άτομα θα μου ήταν και ευχάριστο.
  • Δεν ασχολούμαι με πολιτικά αν και μάλλον ήταν αστειάκι.
  • Γονείς έχω και τους δύο με τους οποίους μένω μαζί. Έχω επίσης έναν αδερφό με τον οποίο έχουμε μεγάλη διαφορά. Είναι παντρεμένος με παιδιά. Γενικά έχω πολύ καλή σχέση με την οικογένεια αν και σίγουρα θα τους φαίνεται παράξενο το πόσο αποξενωμένος είμαι.  

Όπως έγραψα και πάνω θα ήθελα κάποια συμβουλή για το πως να αντιμετωπίσω ιατρικά το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ντε και καλά πιστευεις οτι το πρόβλημά σου είναι ιατρικό?

Η μισή Ελλάδα αποξενωμένη ειναι περισσότερο λογω του ιντερνετ. Αυτο δε σημαίνει οτι χριζει ιατρικης βοήθειας.

Ξεκόλημα απο τον υπολογιστη χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ξέρεις τι σημαίνει τρολ. 

 

Τέλος πάντων επειδή δεν οδηγεί πουθενά αυτό, έχει κάποιος να δώσει μια συμβουλή στο θέμα του ύπνου και της γενικής αδιαφορίας που με διακατέχει τελευταία. Υποθέτω ότι θέλει κάποια φαρμακευτική αγωγή και συνάντηση με ειδικό. Τι να ψάξω;

εφηυρα την τρολια ;)

δεν ειχα καταλαβει οτι το θεμα σου ειναι με τον υπνο και τη διαθεση σου, μου φανηκε οτι τα αποδιδεις ολα στη ζωη χωρις κοπελα/φιλους

ο υπνος ειναι το συμπτωμα, οχι το προβλημα. μπορεις να δοκιμασεις πολλα, οι συμφορουμητες εδω με κρινουν οταν συνιστω αυτοθεραπεια, για εμενα λειτουργησε πολυ καλα το σεροξατ αλλα θελει προσοχη.

ξεκινα ομως με συνεδριες, αφου σε απασχολει και το βιωνεις ως προβλημα, τοτε πρεπει να απευθυνθεις σε καποιον ψυχοθεραπευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εμεις που δεν εχουμε ουτε δουλεια τι πρεπει να κανουμε ?
να δεσουμε πετρα στο λαιμο και στη θαλασσα ?


κατεβασε καμμια παιχνδαρα και θα τα ξεχασεις ολα,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εμεις που δεν εχουμε ουτε δουλεια τι πρεπει να κανουμε ?

να δεσουμε πετρα στο λαιμο και στη θαλασσα ?

 

 

κατεβασε καμμια παιχνδαρα και θα τα ξεχασεις ολα,

 

 

δεν παει ετσι, το καθε προβλημα ειναι σημαντικο απο μονο του.

το να εχει κανεις δουλεια ειναι σημαντικο αλλα σιγουρα δεν ειναι το μονο προβλημα "αξιο" συζητησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ts ξεκινά από την επίσκεψη σε έναν ψυχολόγο,όταν ένας άνθρωπος έχει τέτοια θέματα και ζει το 2017 είναι ανεπίτρεπτο να ζοριζεται έτσι και να μην απευθύνεται σε έναν ειδικό ψυχικής υγείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...