Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από αύριο το νέο iMac Pro με τιμή από $4999


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τhanks.

 

Θα τα εδινες τα χρηματα για iMac?

Τα εχω δωσει πολλες φορες (ξεκινησα απο PowerMac 9600 και εφτασα σε HP Z440). Για iMac Pro οχι. Αν δεν καθυστερησουν πολυ τον Mac Pro (και δεν κανουν παλι καμια μ@#@#α) θα ειναι στα υπ'οψιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 4 χιλιάρικα φτιάχνω pc με hackintosh 

thread ripper 16core 4ghz

1000άρι evga τροφοδοτικό

64gb ram corsair 

2 x 1080Ti (2x11gb ram)

ssd 500gb pci-e 

κουτί full atx

κλπ κλπ 

και είναι μιαμιση φορά πιο δυνατό απο αυτό και είναι και αναβαθμίσιμος σταθερός......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πορεία των πωλήσεων των iMac pro δείχνει αν αξίζουν τα λεφτά τους. Την τελευταία 5ετία πάρα πολλοί τα εγκαταλείπουν.

 

μηπως θες να πεις σκετο mac pro?Γιατι imac pro πρωτη φορά βγαινει...

 

ΥΓ. Επι της ευκαιρειας , οι πωλησεις imac  (δεν ειναι ολοι οι Macs ,MacBook ) https://www.statista.com/statistics/263444/sales-of-apple-mac-computers-since-first-quarter-2006/

Δεν ειναι και ασχημες παρολα τα αστεια που γραφονται κάθε φορα που βγαινει ενας καινουργιος imac...

Καθε χρονο τα ιδια ανέκδοτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πορεία των πωλήσεων των iMac pro δείχνει αν αξίζουν τα λεφτά τους. Την τελευταία 5ετία πάρα πολλοί τα εγκαταλείπουν.

Market Cap που παει για τρισεκατομμυριο εχει, κατι καλο θα κανει δεν μπορει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου, απλά δεν έχω καταλάβει γιατί σε κάθε προϊόν της Apple πάντα υπάρχουν σχόλια για την ψιλή τιμή και δεν αφήνουν και εμάς που απλά θελουμε να χαζεύουμε precision και κατασκευαστική ποιότητα στην ησυχία μας. Αν δεν αρέσει ένα προϊόν και μάλιστα είναι υπερεκτιμημένο γιατί να ασχοληθώ μαζί του? Μήπως λοιπόν όντως κάτι τους πονάει?

 

γιατι αμα αφηνεις το κοσμο ανενημερωτο ξετρυπωνουν εταιριες που πουλανε μονο ονομα (apple, samsung, beats) και ο αλλος που δεν ξερει θα παει στο ονομα. δεν ειναι κακο αυτο, ο καθενας οτι θελει αγοραζει ελευθερη αγορα εχουμε, αλλα μετα γινονται μοδα και μπορουν να καθορισουν την αγορα.

 

οπως ειπα πριν, κατεμε η apple ειναι αναποδη σαν εταιρια (μη τα ξαναλεω, βρειτε το προηγουμενο ποστ) οποτε, κατεμε ξανα, βλαπτει την αγορα γιατι πανε οι αλλες εταιριες και την αντιγραφουν για να πουλησουν. 

και για να μη γινει κανα φανμποι πολεμος, οταν λεω αντιγραφουν δεν αναφερομαι σε features αλλα στο τι κοινο θελουν για τα προιοντα τους. οποτε αμα καποιος απεχει απο το μεσο ορο του facebook-instagram machine εχει χασει τουλαχιστον το 95% των επιλογων του

 

για samsung με το χειροτερο λογισμικο ever και beats που εχουν κανει το κοσμο να πιστευει οτι ποιοτητα στον ηχο ειναι μπασο μεχρι και στις ψιλες δεν θα αναφερθω καν, ειμαι σιγουρος εχω κανει αρκετους να με μισουν ηδη :P

 

ΥΓ. αυτη τη ρημαδα τη radeon pro 64 δεν τη βρισκω, ξερει κανεις τιποτα? pro ssg, pro duo, vega frontier και μετα ειναι οι pro wx στο site της radeon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι μιλάνε για σούπερ οθόνη την έχουνε δουλέψει (δηλαδή αυτή των imac) ή απλά την έχουν δει στο Public;

 

γιατί επειδή έχουμε μερικά imac στη δουλειά,

 

στην αρχή λες ωραλια οθόνη,

αλλά αν κάτσεις να δουλέψεις, το μετανοιώνεις γρήγορα,

λόγω glossy, μετά από λίγο πονάνε τα μάτια σου από την συνεχή προσπάθεια να αδιαφορείς για τις αντανακλασεις και ότι καθρεφτίζεατι στην οθόνη

 

glossy kai pro δεν πάνε μαζί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αμα αφηνεις το κοσμο ανενημερωτο ξετρυπωνουν εταιριες που πουλανε μονο ονομα (apple, samsung, beats) και ο αλλος που δεν ξερει θα παει στο ονομα. δεν ειναι κακο αυτο, ο καθενας οτι θελει αγοραζει ελευθερη αγορα εχουμε, αλλα μετα γινονται μοδα και μπορουν να καθορισουν την αγορα.

 

οπως ειπα πριν, κατεμε η apple ειναι αναποδη σαν εταιρια (μη τα ξαναλεω, βρειτε το προηγουμενο ποστ) οποτε, κατεμε ξανα, βλαπτει την αγορα γιατι πανε οι αλλες εταιριες και την αντιγραφουν για να πουλησουν. 

και για να μη γινει κανα φανμποι πολεμος, οταν λεω αντιγραφουν δεν αναφερομαι σε features αλλα στο τι κοινο θελουν για τα προιοντα τους. οποτε αμα καποιος απεχει απο το μεσο ορο του facebook-instagram machine εχει χασει τουλαχιστον το 95% των επιλογων του

 

για samsung με το χειροτερο λογισμικο ever και beats που εχουν κανει το κοσμο να πιστευει οτι ποιοτητα στον ηχο ειναι μπασο μεχρι και στις ψιλες δεν θα αναφερθω καν, ειμαι σιγουρος εχω κανει αρκετους να με μισουν ηδη :P

 

ΥΓ. αυτη τη ρημαδα τη radeon pro 64 δεν τη βρισκω, ξερει κανεις τιποτα? pro ssg, pro duo, vega frontier και μετα ειναι οι pro wx στο site της radeon

 

μα αφου η Apple αντιγραφει τους αλλους....το λενε "ολοι" εδω στο insomnia ....

 

To κοινο της apple στους mac ειναι γυρω στο 10% . Τωρα να ζητανε οι αλλοι 10% δεν το νομιζω ....μαλλον τα εχεις μπερδέψει με iphone και τετοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι αμα αφηνεις το κοσμο ανενημερωτο ξετρυπωνουν εταιριες που πουλανε μονο ονομα (apple, samsung, beats) και ο αλλος που δεν ξερει θα παει στο ονομα. δεν ειναι κακο αυτο, ο καθενας οτι θελει αγοραζει ελευθερη αγορα εχουμε, αλλα μετα γινονται μοδα και μπορουν να καθορισουν την αγορα.

 

οπως ειπα πριν, κατεμε η apple ειναι αναποδη σαν εταιρια (μη τα ξαναλεω, βρειτε το προηγουμενο ποστ) οποτε, κατεμε ξανα, βλαπτει την αγορα γιατι πανε οι αλλες εταιριες και την αντιγραφουν για να πουλησουν. 

και για να μη γινει κανα φανμποι πολεμος, οταν λεω αντιγραφουν δεν αναφερομαι σε features αλλα στο τι κοινο θελουν για τα προιοντα τους. οποτε αμα καποιος απεχει απο το μεσο ορο του facebook-instagram machine εχει χασει τουλαχιστον το 95% των επιλογων του

 

για samsung με το χειροτερο λογισμικο ever και beats που εχουν κανει το κοσμο να πιστευει οτι ποιοτητα στον ηχο ειναι μπασο μεχρι και στις ψιλες δεν θα αναφερθω καν, ειμαι σιγουρος εχω κανει αρκετους να με μισουν ηδη :P

 

ΥΓ. αυτη τη ρημαδα τη radeon pro 64 δεν τη βρισκω, ξερει κανεις τιποτα? pro ssg, pro duo, vega frontier και μετα ειναι οι pro wx στο site της radeon

 

Παλι καλα που υπαρχετε και εσεις, οι αγνοι στρατιωτες της αληθειας και ανοιγετε τα ματια στις μαζες, προσφεροντας δωρεαν το θεαρεστο εργο σας. Ο Αγιος Προστατης της Τεχνολογιας να σας εχει καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που υπαρχετε και εσεις, οι αγνοι στρατιωτες της αληθειας και ανοιγετε τα ματια στις μαζες, προσφεροντας δωρεαν το θεαρεστο εργο σας. Ο Αγιος Προστατης της Τεχνολογιας να σας εχει καλα. 

 

αμα διαβαζες θα εβλεπες οτι ο λογος που το κανω ειναι καθαρα εγωιστικος.

περισσοτεροι ανθρωποι ενημερωμενοι = καλυτερα προιοντα και μεγαλυτερη ποικιλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...