Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από αύριο το νέο iMac Pro με τιμή από $4999


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ποσοστο των mac ειναι 10% μετα απο 30 χρονια. Το iphone εγινε διασημο σε ενα χρονο. 

Τι θα αντιγραψουν οι αλλοι και φοβασε?

 

παλι δεν καταλαβα πως εφτασες εκει, οποτε ξανακοιταξα το αρχικο σου ποστ. ειμαι γκαβος και το λαθος δικο μου, οποτε γραψε ακυρο :P

 

και δεν ανησυχω, ξερω να συναρμολογω μονος μου οποτε στο θεμα pc ειμαι ενταξει ;)

 

ΥΓξανα. ρε παιδια radeon pro 64 υπαρχουν πληροφοριες τι τεχνολογιες εχει πανω? δεν μπορω να βρω κατι :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 8πύρηνο threadripper, ανάλογη μητρική και προσεκτικά επιλεγμένα parts παίρνεις ισοδύναμο μηχάνημα με σημαντικά λιγότερα χρήματα και φυσικά έχεις εύκολη δυνατότητα  αναβάθμισης. 

 

Το πλεονέκτημα του Mac είναι η εμφάνιση και το λειτουργικό με επίσημη υποστήριξη αν κάποιος χρειάζεται οπωσδήποτε macOS

Επεξ/σία από Skylined
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον όσοι τα κράζεται δεν έχετε δουλέψει mac σας γράφω τους πέντε σημαντικότερους λόγους για να πάρεις ένα τέτοιο φοβερό μηχάνημα

1.

2.

3.

4.

5.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meanwhile μονο στην φαντασια καποιων οι επαγγελματιες αγοραζουν hipsteroμηχανακια με πανακριβο service κ τιμη 3 οργανων βιονικου ανθρωπου

 

αυτοι κ τπτ celebrity youtubers που κανουν αντικειμενικα reviews στα τιγκα apple καναλια τους

 

ειναι που εχουν δει επαγγελματιες ολοι αυτοι ,στο λεξικο κ σε ταινιες

Επιτέλους κάτι σωστό!!! Όλοι την καραμέλα του επαγγελματιά πια!!! Προγράμματα autodesk και adobe χρησιμοποιώ, βγάζω το ψωμί μου από αυτό και θεωρούμαι και καλός στη δουλεία μου, τρομάρα μου... Ε λοιπόν όλα γινονται σε ένα laptop με 920MX...γιατί ο σωστός επαγγελματίας θα βγάλει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με τα μέσα που έχει, εκτός πια αν στην Αθήνα ετοιμάζονται τα επόμενα 100 sequel του star wars, αλλά και τότε ακόμα η πόλη θα γέμιζε φάρμες και όχι mac...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο επαγγελματιας (αν σκαμπαζει απο υπολογιστες) θα παρει μηχανακι δυνατο για να βγαζει γρηγορα κ ακοπα δουλεια ,επεκτασιμο ,οσο το δυνατον πιο future proof ,με αμεσο κ λογικων τιμων service

 

προφανως αν δεν σκαμπαζεις σου πασαρουν οτι γουσταρουν

 

οι επαγγελματιες που ξερω εγω δεν εχουν ουτε την τελευταια μοδα στο hardware, ουτε φαντεζι μηχανακια

 

κ κυριως δεν πληρωνουν για αερα κοπανιστο ακριβως επειδη ειναι επαγγελματιες κ τα λεφτα τους τα δουλευουν

 

τωρα το τι λενε κατι φαντασμενα παιδακια για αλλη μια φορα στο insomnia ,ε γελας κ πας παρακατω 

 

 

ξαναλεω ενα threadripper build με τα καλυτερα ποιοτικως parts αλλα χωρις καγκουριες ειναι στα 3/4 της τιμης ,ειναι γρηγοροτερο ,ειναι επεκτασιμο ,ειναι γρηγορα κ φθηνα serviceable κ θα βγαλει τα λεφτα του πιο γρηγορα ,πιο απροβληματιστα κ χωρις να παροπλιζεται για πλακα στο προσεχες μελλον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κάτι σωστό!!! Όλοι την καραμέλα του επαγγελματιά πια!!! Προγράμματα autodesk και adobe χρησιμοποιώ, βγάζω το ψωμί μου από αυτό και θεωρούμαι και καλός στη δουλεία μου, τρομάρα μου... Ε λοιπόν όλα γινονται σε ένα laptop με 920MX...γιατί ο σωστός επαγγελματίας θα βγάλει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με τα μέσα που έχει, εκτός πια αν στην Αθήνα ετοιμάζονται τα επόμενα 100 sequel του star wars, αλλά και τότε ακόμα η πόλη θα γέμιζε φάρμες και όχι mac...

Φίλε μου, αν και συμφωνώ με τη λογική σου, στο κομμάτι με το laptop με την 920mx το τερμάτισες λίγο... Εκτός και αν μιλάς για 2d autocad.. Γιατί αν κάνεις και renders με ένα cpu i7 7500u (αυτό το τσιπάκι έχουν συνήθως τα φορητά με την 920mx) τότε πρέπει να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία... Time is money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο επαγγελματίας αγαπητά μου παιδάκια που βγάζει καλά λεφτά, χ3στηκε για τις δυνατότητες αναβάθμισης. Που μου σχολιάζετε το συγκεκριμένο μηχάνημα λες και είναι το gaming PC του κάθε καγκουρα που το αναβαθμίζει κάθε 3μηνο. Και όταν σας έδειξαν ποσό κοστίζει ένα μηχάνημα με παρόμοια specs κάνατε γαργαριτσες λέγοντας «όχι δεν θα το συγκρίνουμε έτσι αλλά σύμφωνα με κάτι που οι «ειδικοί» νομίζουμε πως θα έχει απλά παρόμοιες επιδόσεις». Αλήθεια δεν πρόσεξα, τα εναλλακτικά τούμπανο-PC που προτείνατε που την είχαν την οθόνη? Πάνω σε Κανα τσιμεντόλιθο? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους κάτι σωστό!!! Όλοι την καραμέλα του επαγγελματιά πια!!! Προγράμματα autodesk και adobe χρησιμοποιώ, βγάζω το ψωμί μου από αυτό και θεωρούμαι και καλός στη δουλεία μου, τρομάρα μου... Ε λοιπόν όλα γινονται σε ένα laptop με 920MX...γιατί ο σωστός επαγγελματίας θα βγάλει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με τα μέσα που έχει, εκτός πια αν στην Αθήνα ετοιμάζονται τα επόμενα 100 sequel του star wars, αλλά και τότε ακόμα η πόλη θα γέμιζε φάρμες και όχι mac...

Ετσι ειναι.Ειδικα στο κομματι αυτο ειναι η εχεις το ταλεντο και κανεις παπαδες η δεν το εχεις και φτιαχνεις τυποποιημενενα πραγματα.
 
Σε εναν κουμπαρο μου επειδη δεν ειχε μεινει ικανοποιημενος απο τη δουλεια ενος "επαγγελματια" στα βαφτισια του πρωτου του παιδιου οταν ηταν να βαφτισει το δευτερο του ειπα οτι θα το φτιαξω εγω.
Εβαλα ενα παιδι που το κατειχε με της ληψεις του εδωσα τον εξοπλισμο τον δικο μου(καμερα, τριποδα και οτι χρειαζοταν) και εγω μονο του ελεγα απο ποιες γωνιες να τραβαει και ποτε.
 
Για να μην τα πολυλογω οταν τελειωσα το editing και το ειδαν  εμειναν με το στομα ανοιχτο και μου ειπαν οτι δεν μπορουσαν να το φανταστουν οτι ενα βιντεο απο βαφτισια μπορει να γινει ποτε ετσι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

atheatos , #mtsalla11

 

πάει καλά στα κινητά και στα φορητά 

 

στα σταθερά η APPLE έχει πτώση σημαντική τα τελευταία χρόνια.

 

Προσωπικά ξέρω επαγγελματίες που είχαν mac pro και τους τελευταίους μήνες έχουν αγοράσει pc. Βεβαια δουλεύουν ταυτόχρονα και τα παλιότερα mac pro αλλά για πρώτη φορά το "καινούριο-δυνατό" μηχάνημα είναι pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι μιλάνε για σούπερ οθόνη την έχουνε δουλέψει (δηλαδή αυτή των imac) ή απλά την έχουν δει στο Public;

 

γιατί επειδή έχουμε μερικά imac στη δουλειά,

 

στην αρχή λες ωραλια οθόνη,

αλλά αν κάτσεις να δουλέψεις, το μετανοιώνεις γρήγορα,

λόγω glossy, μετά από λίγο πονάνε τα μάτια σου από την συνεχή προσπάθεια να αδιαφορείς για τις αντανακλασεις και ότι καθρεφτίζεατι στην οθόνη

 

glossy kai pro δεν πάνε μαζί

Ναι την  εχουμε δουλεψει δεν ισχυουν αυτα που λες .

Πιο ξεκουραστη οθονη πεθαινεις ειναι .Αν πονανε τα ματια σου να επισκεφτεις οφθαλμιατρο αλλου ειναι το προβλημα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επαγγελματίας αγαπητά μου παιδάκια που βγάζει καλά λεφτά, χ3στηκε για τις δυνατότητες αναβάθμισης. Που μου σχολιάζετε το συγκεκριμένο μηχάνημα λες και είναι το gaming PC του κάθε καγκουρα που το αναβαθμίζει κάθε 3μηνο. Και όταν σας έδειξαν ποσό κοστίζει ένα μηχάνημα με παρόμοια specs κάνατε γαργαριτσες λέγοντας «όχι δεν θα το συγκρίνουμε έτσι αλλά σύμφωνα με κάτι που οι «ειδικοί» νομίζουμε πως θα έχει απλά παρόμοιες επιδόσεις». Αλήθεια δεν πρόσεξα, τα εναλλακτικά τούμπανο-PC που προτείνατε που την είχαν την οθόνη? Πάνω σε Κανα τσιμεντόλιθο? :P

Και γω τα ιδια εγραψα, οτι χ3στηκε και για την αναβαθμιση χ3στηκε και για το 500-700€ που κοστιζει παραπανω, αλλα κανενα PC με παρομοια specs δεν προταθηκε εδω περα, να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι. Η μονη προταση ηταν απο τον orixgmh στην σελιδα 2 και μας αποδεικνυε το ακριβως αντιθετο απο αυτο που ηθελε να μας αποδειξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και γω τα ιδια εγραψα, οτι χ3στηκε και για την αναβαθμιση χ3στηκε και για το 500-700€ που κοστιζει παραπανω, αλλα κανενα PC με παρομοια specs δεν προταθηκε εδω περα, να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι. Η μονη προταση ηταν απο τον orixgmh στην σελιδα 2 και μας αποδεικνυε το ακριβως αντιθετο απο αυτο που ηθελε να μας αποδειξει. 

 

Ξέρεις όμως πως το λέω το "χ3στηκε"... Με την έννοια πως αν βγάζεις χρήματα από αυτό και χρησιμοποιείς συγκεκριμένες εφαρμογές εδώ και χρόνια (final cut κλπ), είναι τουλάχιστον αστείο να κάτσεις να σκεφτείς τι θα μπορούσες να φτιάξεις με τα ίδια χρήματα σε windows κλπ...

 

Το imac pro όπως και το mac pro, σε καμία περίπτωση δεν είναι ένα απλό μηχάνημα για οικιακή χρήση ή για το γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...