Προς το περιεχόμενο

H Disney εξαγόρασε την 21st Century Fox του Rupert Murdoch έναντι $66,1 δισεκατομμυρίων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών της Disney το είχε ο Steve Jobs ή λάθος θυμάμαι ;

 

Σίγουρα ο Steve Jobs με την Pixar ήταν μπλεγμένος με την Disney αλλά δεν είμαι σίγουρος το τι είχε γίνει… έχω την εντύπωση πάντως ότι από πίσω ήταν αυτός… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα τη διανομη της Fox την ειχε η Odeon και της Disney νομιζω η Feelgood. Αν τα δικαιωματα Fox πανε και αυτα στη Feelgood, θα ειναι πληγμα για την Odeon καθως θα χασει μεγαλα blockbuster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο και περισσότερα σε χέρια λιγότερων με ότι αυτό συνεπάγεται. Περιμένω πως και πως το Ντάμπο εναντίον Γκοτζίλα (ή Γκοτζίρα όπως είναι το σωστό). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουνε ξεφύγει στήν Disney,έχουν αγοράσει τα "κέρατα" τους και αυτό μόνο καλό δεν κάνει για μικρότερες εταιρίες.

Καλά δεν υπάρχει κάποιος νόμος εκεί πέρα,περι Αθέμιτου ανταγωνισμού και μονοπωλίων που να βάζει κάποια όρια ? μάλλον είναι τα πράγματα εκεί,όπως ήταν εδω επι δεκαετίες που οι μπόμπολες, αλαφούζοι βαρδινογιάννηδες... έπαιρναν όλα τα δημόσια έργα,κανάλια,σταθμούς κλπ  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών της Disney το είχε ο Steve Jobs ή λάθος θυμάμαι ;

 

Σίγουρα ο Steve Jobs με την Pixar ήταν μπλεγμένος με την Disney αλλά δεν είμαι σίγουρος το τι είχε γίνει… έχω την εντύπωση πάντως ότι από πίσω ήταν αυτός…

 

Νομίζω ότι ο jobs πούλησε την pixar στην disney αφού την έκανε όνομα. Αν θυμάμαι καλά δηλαδή.

 

Κατά τα άλλα, τι αδιανόητα ποσά είναι αυτά;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εβλεπα τους Avengers(ξερουμε πολυ καλα την σκηνη με την χαρακτηριστικη μουσικη και την καμερα να γυριζει και να φευγουν οργασμοι) ελεγα οτι επιτελους ηρθε η υπερτατη ηρωικη ταινια, αλλα μακαρι να ειχε και τον αγαπημενο μου Σπαιντερμαν.. Με την τεραστια αυτη μεταγραφη και το Civil War που ηταν επισης γαματο αλλα σε αλλο υφος και με απουσιες Θορ και Χαλκ ελεγα οτι εκπληρωθηκε εστω και οχι με απαρτια αυτο το ονειρο, αλλα αφου στο ενδιαμεσο γνωρισα καλυτερα τον Deadpool και εγινε ο 2ος αγαπημενος μετα τον Σπαιντι, τι ωραια που θα ταν να μπει και αυτος στο μιξ.

 

Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ! Τρεξτε και βαλτε τον μαζι με ολους τους X Men και -καντε rererereboot τους φανταστικ φορ αν δεν βαλετε τους τωρινους- στο 2ο part του Infinity War! Και μη διανοηθειτε να ξενερωσετε τον Ρεινολντς και φυγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σας πώ οτι ηταν πάντα μια οικογένεια ολοι αυτοί μην σοκαριστείτε !

είχε υπάρξει επεισόδιο τον simpsons πολύ παλιότερα, όπου οι χαρακτήρες της fox είχανε πάρει την μορφή από τα πρώτα επεισόδια του disney. Πρόβλεψη ή απλός τυχαίο... 

Όπως και το τυχαίο βίντεο του Τράμπ που το είχανε γυρίσει στους sims πριν ακόμα εκλεγεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν η Disney του χρόνου ανοίξει την streaming υπηρεσία της και έχοντας στον κατάλογο της ολες τις ταινίες πλεον της 21st century fox μαζι με τις δικες της συν τις σειρές πιστευω θα ξεκινήσει πολύ δυνατά απεναντι στο Νετφλιξ. (Μην πω θα το χτυπήσει γιατι εχουν ηδη πει οτι θα εχουν και χαμηλότερη συνδρομή). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...