Προς το περιεχόμενο

Amazon Echo/Dot/Plus/FireTV @ WorldShop Lufthansa [ΤΕΛΟΣ]


geofak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, slk200gr είπε

εγω σημερα το παραλαμβανω απο αμαζον και εχω και εγω 2 διευθυνσεις (μια γερμανικη )για να δουμε αν το εμφανισει κατευθειαν αλλα οκ αφου υπαρχει τροπος κανενα προβλημα

Αν δεν στο εμφανισει κατευθειαν, απλα βαλε την γερμανικη σου διευθυνση εδω:

απο τον browser πας στον λογαριασμο σου στο amazon και να κανεις τα παρακατω:

go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Επιλογή Germany ως χώρα με την διευθυνση που εχεις δηλωμενη.

 

Στις ρυθμισεις του echo, βαλε Ελλαδα ως διευθυνση για να εχεις σωστες πληροφοριες καιρου κλπ.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, haHa είπε

Αν δεν στο εμφανισει κατευθειαν, απλα βαλε την γερμανικη σου διευθυνση εδω:

απο τον browser πας στον λογαριασμο σου στο amazon και να κανεις τα παρακατω:

go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Επιλογή Germany ως χώρα με την διευθυνση που εχει δηλωμενη.

ευχαριστω ,το απογεθμα θα εχετε νεα :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, haHa είπε

Ρυθμισα ξανα ενα echo για εναν φιλο και ο πιο ευκολος τροπος για να εμφανιστει η επιλογη spotify στα music services ειναι να πας απο τον browser στον λογαριασμο σου στο amazon και να κανεις τα παρακατω:

go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Επιλογή USA ως χώρα(πρέπει να βάλετε μια εγκυρη διευθυνση με ΤΚ, πχ βάλτε μία διευθυνση McDonalds)

Μετά κάνετε login απο τον browser σας στο https://alexa.amazon.com και θα εχει εμφανιστει η επιλογη για spotify.

Αυτη η ρυθμιση ειναι διαφορετικη απο την ρυθμιση διευθυνσης που έχετε βάλει στο echo μέσω alexa app ή μεσω alexa.amazon.com . Την διευθυνση στο echo μέσω alexa app ή μεσω alexa.amazon.com μπορείτε να την αφησετε κανονικα στην Ελλαδα για να σας λεει τον καιρο στην περιοχη σας κλπ.

Kαι σε μενα με αυτον τον τροπο συνδεθηκε στο spotify. Eυχαριστώ πολυ. Ο,τι άλλο tip ευπροσδεκτο. Επισης να πω οτι και σαν ηχειο το echo (2nd generation)  εχει αρκετα καλη αποδοση. 

Επεξ/σία από deschri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, haHa είπε

Αν δεν στο εμφανισει κατευθειαν, απλα βαλε την γερμανικη σου διευθυνση εδω:

απο τον browser πας στον λογαριασμο σου στο amazon και να κανεις τα παρακατω:

go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Επιλογή Germany ως χώρα με την διευθυνση που εχεις δηλωμενη.

Στις ρυθμισεις του echo, βαλε Ελλαδα ως διευθυνση για να εχεις σωστες πληροφοριες καιρου κλπ.

Ολα οκ ,αν δεν μου το ελεγες αποκλείεται να το εβρισκα, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε και εμένα εχθές επειδή είχα αποθήκευσή παλιότερα μια αμερικανική διεύθυνση έπαιξε αμέσως το Spotify και δουλεύει άψογα. Ιδικά με τις smart home συσκευές μου έλυσε τα χέρια απ το να ανοίγο  εφαρμογές στο κινητό. 

Επεξ/σία από KonstasK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το smart home οκ και σε μενα ,αυτο που δεν μπορεσα προς το παρων ειναι να συνδεσω το bt του ενισχυτη ,λεει οτι δεν το βρισκει και μια φορα που το βρηκε δεν μπορεσε να κανει ζευξη  ,θα το δω και σημερα γιατι χτες κουρκουτιασα λιγο,θελει λιγο προσαρμογη ,α και κατι ακομα πολλες φορες η μαλακισεμνη δεν με απαντουσε οταν της ρωτουσα κατι  απλα εσβημε ,τυχαινει και σε σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως οταν δεν καταλαβαινει σου λεει οτι δεν καταλαβε ή οτι δεν ειναι σιγουρη. Εμενα παντως ακομα και με την προφορα μου με καταλαβαινει 9/10.

Πηγαινε στο application και δες τι ρωτησες και αν εχει καταχωρηθει(στην main screen του app ειναι νομιζω)

Επεξ/σία από kargo130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση, παρελαβα και εγω σημερα  ενα echο kai ena dot , απλα το σπιτι μου δεν εχει τελειωσει ( θελει ακομα)  και μενω στο πατρικο μου αν το σεταρω τωρα εδω ( για να κανω δοκιμες γιατι δεν κρατιεμαι )  θα εχει φασαρια μετα να το ξανα κανω μετα σε αλλο wifi κτλ κτλ ??  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

παιδια μια ερωτηση, παρελαβα και εγω σημερα  ενα echο kai ena dot , απλα το σπιτι μου δεν εχει τελειωσει ( θελει ακομα)  και μενω στο πατρικο μου αν το σεταρω τωρα εδω ( για να κανω δοκιμες γιατι δεν κρατιεμαι )  θα εχει φασαρια μετα να το ξανα κανω μετα σε αλλο wifi κτλ κτλ ??  

οχι ευκολο ειναι πας κανεις update  στο wifi ,τα αποθηκευει κιολας (ασε που μαλλον θα εχεις και το ιδιο ρουτερ στο αλλο σπιτι οποτε δεν θα χρειαστει τιποτα,προχωρα

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ οκ , όλα καλά , δουλέυει το spotify με Γαλλική διέυθυνση στο αμαζον και ελληνικη στην Alexa. Τα υπόλοιπα σιγά σιγά. Εμένα με καταλαβαίνει μπορώ να πω και 10/10 (χωρις να εχω αγγλικη προφορά). Βολικό το google calendar επίσης με το μόνο άσχημο ότι σφάζει τα ελληνικά ονόματα και τις ελληνικές λέξεις τις λέει γράμμα γράμμα..

Κάτι που παρατήρησα επίσης είναι σε σύνδεση με ηχεία με καλώδιο παίζει μόνο το ένα ηχείο ,μονοφωνικά δηλαδή.Συμβαίνει και σε άλλον;

Σχετικά με την χρέωση εμένα σε πιστωτική ακόμα δεν έχει εμφανιστεί χρέωση πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σπάει !!! Είμαι πολύ ενθουσιασμενος και το δουλεύω μόνο κάνα 15-20 λεπτο..!!  Να ρωτήσω κάτι όσον είναι στην  αναμονή και όσο πάει ράδιο ανάβει το φως πράσινο για 1-2 sec και ξανά σβήνει και ξανά ( ενοχλητικό ) σβήνει κάπως ? Και επίσης του βαθμούς στον καιρό μπορώ να το κάνω Κελσίου?  

Επεξ/σία από stefanosnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Τα σπάει !!! Είμαι πολύ ενθουσιασμενος και το δουλεύω μόνο κάνα 15-20 λεπτο..!!  Να ρωτήσω κάτι όσον είναι στην  αναμονή και όσο πάει ράδιο ανάβει το φως πράσινο για 1-2 sec και ξανά σβήνει και ξανά ( ενοχλητικό ) σβήνει κάπως ? Και επίσης του βαθμούς στον καιρό μπορώ να το κάνω Κελσίου?  

Μεσα απο την εφαρμογη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...