Προς το περιεχόμενο

Amazon Echo/Dot/Plus/FireTV @ WorldShop Lufthansa [ΤΕΛΟΣ]


geofak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο στο fire TV έπεσε άκυρο ε; Το echo έρχεται κανονικά απ'ότι βλέπω.

μπηκα να παραγγειλω ενα dot και ενα echo και το echo δεν υι στελνουν ελλαδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κανω και μια ερωτησουλα τον haHa. Το ηχειο του dot αρκει για ενα σχετικα μικρο δωματιο ή θα ψαξουμε για συμπληρωματικο ηχειακι; Εννοω για μουσικη αλλα οχι ακραια πραγματα απλα να ακουγεται. Και φυσικα με ενδιαφερει και για το ξυπνητηρι αν θα ακουγεται αρκετα ωστε να με ξυπναει.

Προσωπικά θεωρώ πως δεν κανει για μουσική. Είναι για ειδήσεις, ραδιόφωνο κλπ.

Λογικο άλλωστε, είναι πολυ μικρό.

 

Ή το συνδέεις σε στερεοφωνικό.

Για την ποιότητα του ηχείου του αναφερόμουν όχι για την δυνατότητα να παίζει tunein.

 

 

Με εξαίρεση την τελευταία παράγραφο, μια χαρά. Η τελευταία παράγραφος λίγο με χάλασε γιατί όπως καταλαβαίνεις αν έχεις ένα bt receiver πάνω σε έναν ενισχυτή και είσαι συνδεδεμένος, όταν θα κλείσεις τον ενισχυτή ή θα αλλάξεις input αλλά το bt receiver θα συνεχίσει να δουλεύει τότε δεν θα έχεις ήχο απο πουθενά. Υπάρχει τρόπος να πεις πχ "Alexa συνδεσου/αποσυνδέσου απο το bluetooth" (κυρίως το αποσυνδέσου)?

Μπορείς να πεις alexa connect Bluetooth/ turn off Bluetooth

Αρα αν βάλω ένα BT dongle στον ενισχυτή θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το dot

Δεν εχει νοημα αυτο, μιας και το dot έχει εξοδο 3.5mm για να το συνδέσεις με στερεοφωνικό και να μην μπλεκεις με Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει νοημα αυτο, μιας και το dot έχει εξοδο 3.5mm για να το συνδέσεις με στερεοφωνικό και να μην μπλεκεις με Bluetooth.

 

Even better τότε. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν νομίζω να υπάρχει κάποια διαφορά (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει να υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά). Νομίζω ότι το International σημαίνει απλά ότι δεν είναι η US version.

Φυσικά χωρίς να το έχουμε στα χέρια μας, κανείς δεν μπορεί να ξέρει σίγουρα.

επειδη παρειγγειλα την international version απο  αμαζον αλλα προλαβα και την ακυρωσα η μονη διαφορα τελικα ειναι οτι η international δεν υποστηριζει το spotify κατι που με χαλαει γιατι το δουλευω ,οποτε ψαχνω να βρω τροπο να το φερω απο γερμανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη παρειγγειλα την international version απο  αμαζον αλλα προλαβα και την ακυρωσα η μονη διαφορα τελικα ειναι οτι η international δεν υποστηριζει το spotify κατι που με χαλαει γιατι το δουλευω ,οποτε ψαχνω να βρω τροπο να το φερω απο γερμανια

Το ιδιο ειναι 2 εκδοσεις, το θεμα με το spotify ειναι θεμα ρυθμισεων.

 

Και εμενα στην αρχη δεν το εβγαζε για να κανω connect, ψαξτο λιγο και βαλε αρχικα πχ διευθυνση Αγγλιας στο echo , ρυθμισε το spotify και μετα βαλε διευθυνση Ελλαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ειναι 2 εκδοσεις, το θεμα με το spotify ειναι θεμα ρυθμισεων.

 

Και εμενα στην αρχη δεν το εβγαζε για να κανω connect, ψαξτο λιγο και βαλε αρχικα πχ διευθυνση Αγγλιας στο echo , ρυθμισε το spotify και μετα βαλε διευθυνση Ελλαδας.

ναι ε?γμτ τωρα το ακυρωσα παντως κατι συμβαινει με αυτα ,σημερα η international  εκδοση που ειχα παραγγειλει δεν υπαρχει πια στο αμαζον και το echo γερμανικο εχει παραδοση μετα τις 2 φεβρουαριου,κριμα και ειχα φτιαχτει ασχημα με αυτα τα μαραφετια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου έφτασε, τώρα περιμένω email με νέο κωδικό; ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο την ACS να μου το δώσει; λογικά αύριο-μεθαύριο θα μου έρθει :unsure:  <_<
 
27-12-2017 15:52 THESSALONIKI
In transit.
27-12-2017 15:29 THESSALONIKI
In transit.
22-12-2017 16:06 Sofia (BG)
In transit.
20-12-2017 23:09 Hörsching (AT)
In transit.
19-12-2017 16:05 DPD data centre

 

Order information has been transmitted to DPD.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται ο δικός μου ο οδηγός ήπιε λιγότερες μπύρες  :P  :-D

 

σε πια περιοχή μένεις λογικά αυτό που ήτανε Σόφια από 22/12 θα ήτανε στο ίδιο φορτηγό με το δικό μου όποτε μέχρι αύριο θα φτάσει και το δικό σου :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...