Προς το περιεχόμενο

Νέο Huami Amazfit Smart Sports Watch 2 από την Xiaomi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Please connect smartwatch to mi account.

 

Mi account for Chinese regions only.

 

Please connect watch to your region.

 

Watch is supported in Chinese region only.

 

Όχι ευχαριστούμε καλύτερα διπλή τιμή και προιοντα που δεν αυτοκαταστρέφονται με όποιο firmware γουστάρουν.

 

ΥΓ: Δεν λέω ότι θα γίνει έτσι οπωσδήποτε. Μπορεί να λειτουργεί απρόσκοπτα και μια χαρά εκτός "περιοχής πώλησης". Λέω ότι όταν "smart λάμπες" και κάμερες το έκαναν , δεν ακουμπάω κινέζικα της Xiaomi αν δεν έχουν επίσημη παρουσία στην ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Citizen και δεν ασχολείσαι ξανά.

 

Ασχολείσαι, σε καμιά δεκαριά χρόνια.

Tί σχέση έχει αυτό με την συγκεκριμένη είδηση και το συγκεκριμένο προϊόν δεν μπορώ να καταλάβω. Και εγώ πήρα ένα submariner που ούτε φόρτιση θέλει, ούτε μπαταρία, ούτε κούρδισμα, έχει καμία σημασία και σχέση;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα Χρυσόστομε.

Έλεγα κι εγώ να πάρω smartwatch.

Φορτίζω όμως τηλέφωνο και bt, και λέω θα βάλω και τρίτο μπελά στο κεφάλι μου;

Πήρα το Citizen Skyhawk Eco-Drive που φορτίζει με το φως και ξεμπέρδεψα.

Σε μια δεκαετία θα του αλλάξω τη μπαταρία.

Μέχρι τότε καμμία φροντίδα.

How much?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που κραζετε για την αυτονομια,με τι το συγκρινετε?? Με το casio που φοραγατε στο σχολειο; Ειχε αυτο hrs? Gps? Accelerometer? Βαρομετρο; Αισθητηρα φωτος; Εβγαζε προγραμματα προπονησης και μετραγε vo2max? Συνδεοταν με το κινητο και σου εβγαζε αναλυτικες πληροφοριες προπονησης,τρεξιματος,ορθοστασιας,υπνου ξυπνιου κτλ;;

 

Ειχα το πρωτο και μπορω να πω οτι σε συγκριση με τα αλλα της κατηγοριας του εχει την ΚΑΛΥΤΕΡΗ αυτονομια και την ΚΑΛΥΤΕΡΗ σχεση ποιοτητας/τιμης και το καινουριο οπως το διαβασα κανει ενα βημα μπροστα.αυτα

 

Παω τωρα να συγκρινω μια τοστιερα με τον γαλαξια της ανδρομεδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το αγοράσω μετά το καλοκαίρι του 2018 στα 80€ με κουπόνι από Κινέζο. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

 

ΥΓ Είναι πανέμορφο ή μου φαίνεται;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα comment είναι εντελώς άσχετα με το θέμα. Ειδικα εσείς που μιλάτε για συμβατικά ρολόγια και όχι για smart. Και εγω τα έχω σκάσει και πήρα tissot αυτοματο και winder και θα το φοράει και το τρισέγγονο μου αλλά αυτο δεν έχει καμία σχέση με αυτό που συζητάμε.

 

Στα του θέματος φαίνεται όμορφο πολύ. Τα mi σειρά με το ceramic είναι απίστευτα και χαίρομαι που ακολουθεί την ίδια σχεδιαστική γραμμή. όσον αφορά το app ακομα και day one να το πάρεις εντός 10 ημερών θα έχει βγει απο xda pacified αγγλικη και ολα οκ μεχρι να βγάλει η Xiaomi to global.

 

 

Θα το αγοράσω μετά το καλοκαίρι του 2018 στα 80€ με κουπόνι από Κινέζο. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

 

ΥΓ Είναι πανέμορφο ή μου φαίνεται;

 

Σωστό comment. Λογικά θα επιχειρήσω νωρίτερα την αγορά..:lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω κάτι τέτοιο μόνο αν: δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω λογαριασμό για να λειτουργήσει το app και υποστηρίζει εκτός από GPS και το Galileo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ειναι αν δεν το εχουμε δοκιμασει να μην λεμε πραγματα. Τα περισσοτερα σχολια ειναι απο ατομα που ουτε καν το εχουν δει απο κοντα ποσο μαλλον να το εχουν φορεσει.  Το ρολοι απλα δεν εχει ανταγωνισμο σε αναλογια value for money.

Το παλικαρι τα λεει οπως ειναι:

 

Με GPS σου λέει 35 ώρες, λογικά δεν θα κάνεις κάποιο άθλημα για 35 συνεχόμενες ώρες.
Ως κάτοχος του Amazfit, τολμώ να πω ότι η φόρτισή του δεν είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου. Με την ελαφριά άθληση που κάνω (~2 ώρες τρέξιμο την εβδομάδα), με συνεχές φόρεμα και απενεργοποιημένο το heart rate monitor τις έχω εύκολα τις 5 ημέρες.
Δεν μου αρέσει που πρόσθεσαν πουσουάρ, παρόλα αυτά όταν χαλάσει το δικό μου, αγορά αυτού με κλειστά μάτια. Δεν είναι smartwatch, είναι ερασιτεχνικό running watch για ερασιτέχνες δρομείς σε πολύ καλή τιμή.

Επιβεβαιωνω την αυτονομια με +1 μερα (ειμαι αρκετα τεμπελης για να τρεχω και να χαλαω GPS) εννοειται οτι το BT ειναι παντα συνδεμενο με το κινητο.

 

Επισης απο ποιοτητα κατασκευης εχω τσακισει ολες τις κασες του σπιτιου να το κοπαναω οταν περναω και δεν εχει ουτε μια γρατζουνια.

 

Αν παιξεις λιγο και με adb κανεις και ωραια πραγματακια για να σε διευκολυνει ακομα περισσοτερο. Αν το συνδιασεις και με ενα ζευγαρι bt handsfree ειναι οτι πρεπει για γυμναστικη καθως εχεις και την μουσικουλα σου χωρις να χρειαζεσαι κινητα και MP3.

 

Τελος για 75 ευρω που κοστισε απο Gearbest σε προσφορα οποιος βρει καλυτερο να μου πει και μενα να παρω 2.

 

Εννοειται πως ψηνομαι για το επομενο  οταν βγει με το καλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazfit Bip, με gps και μπαταριά 45 ημερών.

clOu1bQ.jpgNsFHthp.png

 

Άσχετο με το θέμα μας αλλά επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω μια ερώτηση. Ελληνικούς χαρακτήρες αναγνωρίζει? Δεν με ενδιαφέρει το menu ας είναι αγγλικά αλλά μην βγάζει τίποτα κουτάκια ή δεν ξέρω εγώ τι, όπου υπάρχουν ελληνικοί χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...