Προς το περιεχόμενο

Νέο Huami Amazfit Smart Sports Watch 2 από την Xiaomi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο εσάς που το έχετε δοκιμάσει, μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει smart alarm? Το ξέρω πως είναι θέμα εφαρμογής (αν εχει accelerometer) αλλά με ενδιαφέρει να ξέρω χωρίς να εικάζω, ευχαριστώ (watch os 2.0???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εσάς που το έχετε δοκιμάσει, μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει smart alarm? Το ξέρω πως είναι θέμα εφαρμογής (αν εχει accelerometer) αλλά με ενδιαφέρει να ξέρω χωρίς να εικάζω, ευχαριστώ (watch os 2.0???)

 

Φιλε μου δεν ξερω τι ειναι αυτο για να σου απαντησω. Θες να με κατατοπισεις λιγο για να το ψαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εχεις αλλαξει λουρακι? μουναρα ειναι,το βρηκα στα 60Ε.καλη τιμη πιστευεις?

το λουράκι το πήρα από gearbest στα 2.90 με έκπτωση και το Bip 48 ευρώ, κινέζικη έκδοση που πλέον τα μενού γίνονται αγγλικά αυτόματα από το Mi fit app αν έχεις αγγλική γλώσσα στο κινητό σου. Επίσης πήρα το ρίσκο να το πάρω απλό πακέτο, για καλή μου τύχη δεν πέρασε τελωνείο και ήρθε σφαίρα.

 

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_662581.html?wid=21 (δεν βλέπω να πουλάνε πλέον την κινέζικη έκδοση που είναι το ίδιο hardware)

https://www.gearbest.com/smart-watch-accessories/pp_1044176.html

Άσχετο με το θέμα μας αλλά επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω μια ερώτηση. Ελληνικούς χαρακτήρες αναγνωρίζει? Δεν με ενδιαφέρει το menu ας είναι αγγλικά αλλά μην βγάζει τίποτα κουτάκια ή δεν ξέρω εγώ τι, όπου υπάρχουν ελληνικοί χαρακτήρες.

γενικά το ρολόι το έχει πάρει πολύς κόσμος και υπάρχει γκρούπ στο fb που πειραματίζεται με firmware και watch-faces. Από μαμά πλέον η κινέζικη έκδοση έχει αγγλικά σε όλο το μενού και τα μηνύματα στα ελληνικά τα δείχνει. Ίσως η γραμματοσειρά που έχει να λείπει κανένα χαρακτήρα αλλά δεν θυμάμαι γιατί δεν το έχω για ειδοποιήσεις. Δεν θέλω κάθε λίγο κάτι να μου αποσπάει την προσοχή. Μέχρι τώρα που το έχω 2-3 μήνες έχει πάρει 4 αναβαθμίσεις και συνεχώς βγάζουν νέες οπότε αν υπάρχουν προβλήματα με τα Ελληνικά θα τα διορθώσουν. Την δουλειά του πάντως την κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Xiaomi mi band 2. Παίζει να έχω χάσει τον φορτιστή.

 

3 βδομάδες το έχω άβγαλτο και έχει 26% μπαταρία ακόμα :)

 

Δεν νομιζω οτι μπορειτε να συγκρινετε τις δυο συσκευες... να ελεγα με τα fenix που μου το θυμιζει κιολας το UI παει στο καλο του.

Το polar loop δεν αντεχει τοσο πολυ που ειναι σε αναλογη κατηγορια αλλα του βγαζω τα ματια καθε μερα.

 

 

 

Με 150 δολαρια σε ευρω ποσα βγαινει   καντε την αναλογια και με αυτα τα λεφτα δεν αγοραζεται smartwatch αλλης εταιριας, απο οτι βλεπω οτι θελει λεει ο καθενας!!!!              Κατασκευασμένο από “polycarbonate” που έχει ενισχυθεί από ανθρακονήματα, κουμπιά από ανοξείδωτο ατσάλι 316L, κάσα από κεραμικά υλικά και κρύσταλλο ζαφείρι 2.5D

 

σας προσφερουν κατι σε σχεδον το κοστος κατασκευης και ολη λενε την μαμακια τους!!!!! επειδη δεν κανει να το πω αλλιως.

 

Υπαρχει κανονας που λεει οτι δεν μπορεις να εκφραστεις ελευθερα? (εψαχνα να βρω εκεινο το ωραιο βιντεο του mikeius αλλα αδικα :-( )

Το κοστος κατασκευης γνωριζουμε ποιο ειναι? Φανταζομαι θα εχει να κανει με πολλους παραγοντες περα των υλικων .

(μπορει να ειναι κακης ποιοτητας υλικο κλπ ή οι μοναδες να ειναι πολυ υψηλες οποτε το κοστος να μειωθει μπλα μπλα μπλα)

 

 

Αν παίζει ασύρματη φόρτιση δεν υπάρχει τόσο πρόβλημα με την φόρτιση έτσι και αλλιώς βγάζεις το ρολόι το βράδυ για να κοιμηθείς.

 

πολλα tracker υποστηριζουν sleep tracking. Τωρα το συκγεκριμενο μου φαινεται πολυ μεγαλο για να το φορας και στον υπνο σου. Στην εικονα που υπαρχει στο αρθρο, δεν αναφερει την δυνατοτητα sleep tracking.

Με μια προχειρη ματια στο Google, δεν βρηκα καποιο μαγαζι που να περιλαμβανει τα χαρ/κα της πρωτης γενιας του ρολογιου και να λεει οτι αυτο υποστηριζε sleep tracking.

 

 

Κρίμα π έχει μικρή αυτονομία

 

Αναλογα την χρηση που θα κανεις. Αν καθε μερα θα αξιοποιεις HR Tracking κλπ, ναι η μπαταρια δεν θα αντεξει. Αν το αξιοποιεις μονο σαν ρολοι μαλλον θα αντεξει παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το πρώτο amazfit και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος.. Αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα.. 3-4 μέρες αυτονομία με continuous hr και Bluetooth συνδεδεμένο με το κινητό , τίμιο GPS και μετρήσεις,καλή οθόνη, όμορφο, εύκολο στην χρήση και καλή αφή.. Προσωπικά για τα 90 ευρώ που έδωσα δεν έχω παραπάνω απαιτήσεις.. Αν κόστιζε 300 όπως τα αντίστοιχα garmin θα περίμενα περισσότερα.. Χωρίς 2η σκέψη θα πάρω και το 2ο που είναι ακόμα πιο όμορφο.. Θα περιμένω βέβαια να έρθει στην Ευρώπη να δούμε τι τιμή θα έχει εδώ κτλ. 

Επεξ/σία από Kornilios008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξεθαβω το θέμα, το έχει πάρει κανείς να γράψει εντυπώσεις?

Κυρίως με απασχολεί το μέγεθος, παντού γράφουν τη διάμετρο της οθόνης αλλά πουθενά πόσο είναι το μέγεθος της κάσας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Στις 17/12/2017 στις 11:00 ΜΜ, anergos13 είπε

τι μου θυμισες ρε φιλε......2α Λυκειου.....

ακομα να το ξεπεράσεις?

καθε φορά αγοράζω το νεότερο που βγαινει .. κολυμβηση.. ποδηλατο κ πυγμαχια.. σκυλος του πολεμου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...