Προς το περιεχόμενο

html


CRSR74

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια εργασια που θα πρεπει να παραδοσω μεσα στη βδομαδα και δεν εχω ιδεα γιατι ελλειπα στα μαθηματα...εχει να κανει με html

αν δεν βαριεται καποιος και μπορει να βοηθησει ας της ριξεις μια ματια?

 

Δημιουργείστε μία ιστοσελίδα για το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα σας ακολουθώντας fluid layout.

Απαιτήσεις: 1. Η σελίδα θα πρέπει να ακολουθεί το πρότυπο της Εικ. 1, και να περιλαμβάνει όλες τις ημέρες της εβδομάδας. Αν σε κάποια ημέρα δεν υπάρχουν μαθήματα, εμφανίστε μήνυμα της επιλογής σας στην περιοχή section.

2. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ότι έχετε διδαχθεί στο εργαστήριο σε html elements και css selectors, μπορείτε όμως από αυτά να χρησιμοποιήσετε και ιδιότητες που δεν είδαμε στο εργαστήριο.

3. Ορίστε την ιδιότητα a:hover για το πέρασμα του ποντικιού πάνω από τους συνδέσμους με ιδιότητες της επιλογή σας (βλέπε Εικ. 1 ).

4. Αντίστοιχα ορίστε ενέργειες για το πέρασμα του ποντικιού πάνω από κάθε γραμμή του ημερήσιου προγράμματος με ιδιότητες της επιλογή σας (βλέπε Εικ. 2 ).

5. Όπως φαίνεται στην Εικόνα 1, κάτω από το image εμφανίζεται η λεζάντα του. Χρησιμοποιήστε το στοιχείο

της HTML για να την προσθέσετε.

 

6. Οι εργασίες δοκιμάζονται σε Mozilla Firefox, ή σε Chrome και πρέπει να κάνουν validate 1 (για html: https://validator.w3.org/, για css: http://jigsaw.w3.org...ss-validator/) 

 

 

Ένα HTML έγγραφο πρέπει να ξεκινάει µε την οδηγία που «λέει» στον browser σε ποια HTML έκδοση έχει γραφτεί. Η οδηγία αυτή πρέπει να προηγείται ακόµη και του tag. Εδώ εσείς µπορείτε να χρησιµοποιήσετε: .

 

 

∆ηµιουργήστε ένα φάκελο µε όνοµα HW1_AM (υποχρεωτικά), όπου ΑΜ ο αριθµός µητρώου σας. Εκεί θα δηµιουργήσετε τα όποια αρχεία, που στη συνέχεια θα υποβάλλεται στην πλατφόρµα (e-class) σε συµπιεσµένη µορφή. Το κύριο html αρχείο θα έχει όνοµα hw1.html. Ξεκινήστε από τη δομή που υλοποιήσατε στο εργαστήριο και ολοκληρώστε το µενού στην ενότητα nav. Δημιουργήστε το πρόγραμμα κάθε ημέρας σε ξεχωριστό αρχείο. Επιλέξτε τι θα εμφανίζεται στην αρχική σελίδα. Προσθέστε συνδέσµους για κάθε ημέρα.

 

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις υπομονή μέχρι τον Σεπτέμβρη και ασχολείσαι με το συγκεκριμένο μάθημα. Ποιος ο λόγος να σου δώσει κάποιος έτοιμη την άσκηση; Και σε τι θα σε βοηθήσει εσένα, εκτός από το να μην κουραστείς καθόλου να λύσεις την άσκηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χεις ποσταρει και σε αλλο φορουμ, απο δω παντως μην περιμενεις απαντηση χωρις να εχεις παραθεςει κωδικα.

 

Οι κοπανες πληρωνονται, βαλε αγγελια με αμοιβη και καποιος θα βρεθει να στη κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω μια εργασια που θα πρεπει να παραδοσω μεσα στη βδομαδα και δεν εχω ιδεα γιατι ελλειπα στα μαθηματα...εχει να κανει με html

 

αν δεν βαριεται καποιος και μπορει να βοηθησει ας της ριξεις μια ματια?

 

Δημιουργείστε μία ιστοσελίδα για το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα σας ακολουθώντας fluid layout.

Απαιτήσεις: 1. Η σελίδα θα πρέπει να ακολουθεί το πρότυπο της Εικ. 1, και να περιλαμβάνει όλες τις ημέρες της εβδομάδας. Αν σε κάποια ημέρα δεν υπάρχουν μαθήματα, εμφανίστε μήνυμα της επιλογής σας στην περιοχή section.

2. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ότι έχετε διδαχθεί στο εργαστήριο σε html elements και css selectors, μπορείτε όμως από αυτά να χρησιμοποιήσετε και ιδιότητες που δεν είδαμε στο εργαστήριο.

3. Ορίστε την ιδιότητα a:hover για το πέρασμα του ποντικιού πάνω από τους συνδέσμους με ιδιότητες της επιλογή σας (βλέπε Εικ. 1 ).

4. Αντίστοιχα ορίστε ενέργειες για το πέρασμα του ποντικιού πάνω από κάθε γραμμή του ημερήσιου προγράμματος με ιδιότητες της επιλογή σας (βλέπε Εικ. 2 ).

5. Όπως φαίνεται στην Εικόνα 1, κάτω από το image εμφανίζεται η λεζάντα του. Χρησιμοποιήστε το στοιχείο

της HTML για να την προσθέσετε.

 

6. Οι εργασίες δοκιμάζονται σε Mozilla Firefox, ή σε Chrome και πρέπει να κάνουν validate 1 (για html: https://validator.w3.org/, για css: http://jigsaw.w3.org...ss-validator/) 

 

 

Ένα HTML έγγραφο πρέπει να ξεκινάει µε την οδηγία που «λέει» στον browser σε ποια HTML έκδοση έχει γραφτεί. Η οδηγία αυτή πρέπει να προηγείται ακόµη και του tag. Εδώ εσείς µπορείτε να χρησιµοποιήσετε: .

 

 

∆ηµιουργήστε ένα φάκελο µε όνοµα HW1_AM (υποχρεωτικά), όπου ΑΜ ο αριθµός µητρώου σας. Εκεί θα δηµιουργήσετε τα όποια αρχεία, που στη συνέχεια θα υποβάλλεται στην πλατφόρµα (e-class) σε συµπιεσµένη µορφή. Το κύριο html αρχείο θα έχει όνοµα hw1.html. Ξεκινήστε από τη δομή που υλοποιήσατε στο εργαστήριο και ολοκληρώστε το µενού στην ενότητα nav. Δημιουργήστε το πρόγραμμα κάθε ημέρας σε ξεχωριστό αρχείο. Επιλέξτε τι θα εμφανίζεται στην αρχική σελίδα. Προσθέστε συνδέσµους για κάθε ημέρα.

 

 

Ευχαριστω

 

Τουλάχιστο γράψε σωστά την εκφώνηση γιατί λείπουν παραπομπές κτλ, εάν μπορούμε να βοηθήσουμε να βγάζουμε άκρη.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- "Ελα δικε μου, πως πας; Συνελθες απο τα χθεσινα;"

- "Μη φωναζεις μεσ στ' αυτι μου ρε φιλε.."

- "Ωχ, καταλαβα.. Στουπι γυρισες παλι"

- "Γαματα δικε μου δε θυμαμαι τιποτα μετα το 5ο (μπουκαλι;;)"

- "Καλα πιες ενα καφε να ξυπνησεις και μη ξεχνας, Δευτερα παραδιδουμε εργασια για τον παπαρα τον Μυλωνα"

- "Πωωω γαμωτηψυχημου δε ξερω χριστο.."

- "..."

- "Κανε ενα κοπο και στειλε μου τη λυση ελα εσυ εισαι τσακαλακι σ'αυτα"

- "Την παρεδωσα την Παρασκευη φιλος, σορρυ"

- "Γαμιεσαιι"

- "Εεμ μου κυνηγουσες 3 μηνες το γκομενακι και η σχολη σταρχιδια σου. Και εφαγες και ακυρο!"

- "Αυτη η καργιολα φταιει!"

- "Εννοειται... Και τωρα τι σκεφτεσαι να κανεις;"

- "Να παω να τη δειρω"

- "Με την εργασια εννοω ρε παπαρα"

- "Α.. ελα μωρε σιγα.. θα κανω εκει ενα copy paste την εργασια και τα nerds θα μου σπαμαρουν τη λυση. easy"

 

 

 

close enough?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εκανε copy paste την εργασια ολη μεχρι και πως να την ανεβασει στο e-class με ξεπερναει.Ολοι οσοι γραψανε στο τοπικ ολη την εργασια την κανουν σε 15 λεπτα αλλα δεν ειναι εκει το θεμα, το θεμα ειναι εσυ μετα οταν θα τελιωσεις την σχολη με τι θα ασχοληθεις? εχεις δει τι παιζει εξω τι δουλειες εχει και τι πρεπει να ξερεις? πρεπει να αναθεωρησεις καποια πραγματα και ο μονος τομεας που εχει στην πλοιοψηφια τις περισσοτερες δουλειες ειναι το web development γιατι αυτο ειναι super waste να σου γραψει κανεις και μιση γραμμη css η html γιατι πρεπει να τα μαθεις μονος σου μπας και βρεις δουλεια μετα οταν θα τελειωσεις , ασε που και πλεον εχουν αγρειεψει τα πραγματα μεχρι και για πρακτικη Portofolio(εργασιες που εχουν κανει γενικα μονος σου, οχι σχολη) ζητανε εκτος και αν θες να κανεις καποια ευκολη για να παρεις το πτυχιο να το κρεμασεις στον τοιχο και να πας σερβητορος.

Να παρε αυτα τα 2 βρες τα σε τορρεντ εχει/κανει οτι ζητας και παραπανω και καλο σεπτεβριο το κοβω αλλα τελος παντων

 

Lynda - Creating a Responsive Web Design 227λεπτα

Lynda - Creating a Responsive Web Design Advanced Techniques 74λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...