Προς το περιεχόμενο

Το Speedtest δείχνει κατά μέσο όρο 30% αύξηση στην ταχύτητα του Internet παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ας πουμε παινω 50/5 οπως και πολλοι αλλοι.Τωρα πια με το VDSL συνεχεια αυξηση θα εχουμε.Θεμα χρονου ειναι να το εχουν ολοι στα σπιτια τους.και για 5-7 ευρο νμζ αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαίνε και οι πετρες !! Σου τάζουν VDSL 30 και σου δεινουν 19 mbps .Τους κανεις καταγγελία , σου βγάζουν πίστωση , και από τον Οκτώβρη περιμένεις .Υπαρχει κανεις καμια υπηρεσία να τους τιμωρήσει ? πόσοι από εμάς τους έχουμε κάνει καταγγελία να έρθουν στα ίσια ?Σου τάζουν ΕΩΣ 24 σου δίνουν 6 και τσιμουδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μεσος ορος θα ανεβει  δραματικα στην χωρα με την εξαπλωση  του vdsl  σε  πυκνοκατοικημενες περιοχες και μεγαλους δημους της Αττικης .Μεχρι τωρα αυτο αφορουσε  περιοχες με μικρο πληθυσμο και αραιοκατοικημενες .

Ας ειναι καλα ο ΟΤΕ που εχει κανει απο τις μεγαλυτερες επενδυσεις  που συντελουνται στην Ελλαδα σε μια πολυ  δυσκολη περιοδο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε down στο fixed καλά είμαστε.

Πίσω εχουμε μείνει στο upload και κυρίως στις χρεώσεις του mobile στην κινητή.

Κατά τα άλλα καλά είμαστε μην είσαστε μίρλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα τωρα καταλαβα και πατησα see all

 

αν εγω πιανω 5 για να βγαλουμε μεσο ορο 15 καποιος αλλλος πιανει 25.

 

που ειναι αυτος λοιπον ?

Download πιανω 29 απο τα 30.

Ομως το upload ειναι 1.

Απαισιο απλα.

Βεβαια εχω βαλει modem router asus 120€ και εχω ριξει το snr, επιανα 25 αν ψαχνεις αυτον με μαμά συνδεση και εξοπλισμο εγω ημουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο topic για να μαζευτούν όλοι οι θετικοί άνθρωποι του site. Ανυπομονώ για το αποτέλεσμα!

Τοσα ξερεις και εσυ... Με forthnet μεχρι κ το 2011 επιανα 16.5Mbps. Σημερα 2017 ειμαι στα 8,2mpbs. Αν αυτο δεν ειναι fail τι ειναι?

Ευρωπη μονο στα χαρτια ειμαστε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα ξερεις και εσυ... Με forthnet μεχρι κ το 2011 επιανα 16.5Mbps. Σημερα 2017 ειμαι στα 8,2mpbs. Αν αυτο δεν ειναι fail τι ειναι?

Ευρωπη μονο στα χαρτια ειμαστε... 

crosstalk  λεγετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με forthnet μεχρι κ το 2011 επιανα 16.5Mbps. Σημερα 2017 ειμαι στα 8,2mpbs. Αν αυτο δεν ειναι fail τι ειναι?

Φυσική είναι, καλώς ήρθες στο κόσμο του Crosstalk...

Στο Ελλαδισταν όντως μειώνεται χαχα

Γιατί όμως ο μέσος όρος μετρήσεων (fixed lines) της Ελλάδας στο speedtest αυξάνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσική είναι, καλώς ήρθες στο κόσμο του Crosstalk...

Δεν κανουμε φυσικη εδω. Το αποτελεσμα μετραμε -> μειωση ταχυτητας... εχουμε average 2.78mbps upload και το global einai 20mbps... Συνεχιστε να πιστευετε οτι ολα ειναι οκ εν ετη 2017 και συντομα 2018...

http://www.speedtest.net/global-index/greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φιλαρακο αλλα πριν καποια χρονια ειχες 0,24 οταν ο κοσμος ειχε 5.Τοτε που ησουν να βγεις απο την σπηλια σου να φωναζεις?Ελεος με ολους τους γραφικους που μονο να κλαιγονται ξερουν.Οκ η Ελλαδα ειναι ποσα χρονια πισω στα παντα σχεδον,τωρα θα το μαθεις?Η τωρα θυμηθηκες να το πρωτοφωναξεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν κανουμε φυσικη εδω. Το αποτελεσμα μετραμε -> μειωση ταχυτητας... εχουμε average 2.78mbps upload και το global einai 20mbps... Συνεχιστε να πιστευετε οτι ολα ειναι οκ εν ετη 2017 και συντομα 2018...

http://www.speedtest.net/global-index/greece

To αποτέλεσμα όπως βλέπεις στο γράφημα είναι αύξηση, από 11,79Mbps τον Δεκέμβριο του 2016 στα 14,89 τον Δεκέμβριο του 2017...

 

Συνέχισε το FUD...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ας πουμε παινω 50/5 οπως και πολλοι αλλοι.Τωρα πια με το VDSL συνεχεια αυξηση θα εχουμε.Θεμα χρονου ειναι να το εχουν ολοι στα σπιτια τους.και για 5-7 ευρο νμζ αξιζει

δεν ειναι 5-7 ευρω,εγω εχω μονο ιντερνετ προγραμμα γιατι μονο αυτο με ενδιαφερει στα 16 το μηνα οποτε ειναι 10φευγα για μενα.

Γενικα αμα εισαι ενα ατομο στο σπιτι 30 ευρω το μηνα ειναι πολλα,οποτε προς το παρον να το κρατησουν το vdsl τους.

Ασε που στην περιοχη μου εχουν μπει ολες οι καμπινες αλλα ρευματοδοτηση και οπτικη ινα δεεεεν...

Τωρα πιανω 10,3 αλλα μολις αρχιζουν να βαζουν οι γυρω vdsl θα πεσει λογο παρεμβολών,κατα την γνωμη μου θα φτασει σε σημειο που θα αναγκαστουν να καταργησουν το adsl λογο παραπονων μείωσης ταχυτητας σε οσουν εχουν adsl και να κλειδωνουν σε 15/1 vdsl οσους ειχαν 24αρες adsl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...