Προς το περιεχόμενο

Το Speedtest δείχνει κατά μέσο όρο 30% αύξηση στην ταχύτητα του Internet παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περι fixed broadband δε θα μιλησω καν, απ'το mobile ομως κανενα παραπονο για τις ταχυτητες...το πρωι εκανα speedtest μετα απο μηνες στο κινητο. 88 down/44 up :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην Σέρρες που είναι κωλοπολη, έχει σχεδόν παντού vdsl, και Αθήνα και Θεσσαλονίκη ούτε καν. Είχα forthnet 24αρι από το 2014. Στην αρχή έπιανα 21-22mbps, και πριν 6 μήνες είχα πέσει στα 12. Μετά την αναβάθμιση σε vdsl πιάνω σταθερά 48/4.8mbps. Πραγματικά, εάν έρθει vdsl στην περιοχή σας και είστε power user, κάντε την αναβάθμιση με την μια. Ακόμα και 24 να πιάνεις με το adsl, εάν κατεβάσεις/ανεβάζεις συχνά, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην Σέρρες που είναι κωλοπολη, έχει σχεδόν παντού vdsl, και Αθήνα και Θεσσαλονίκη ούτε καν.

ΙΣως λόγο ότι είναι ΠΟΛΥ μεγαλύτερα εργα? Και με πολύ περισσοτερες δυσκολιες στο να ολοκληρωθουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι αλλά είναι και πολύ πιο κερδοφορα

Κερδοφόρα στο κέντρο της Αθήνας? Δεν είναι το Manhattan... :P

 

Η κάλυψη είναι κυρίως στα προάστια και θα ολοκληρωθεί λογικά μέχρι το 2020. Ουσιαστικά μόνο ένα μεγάλο τμήμα του δήμου (όχι ολόκληρος) της Αθηνας έχει μείνει χωρίς πλάνο στο λεκανοπέδιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΣως λόγο ότι είναι ΠΟΛΥ μεγαλύτερα εργα? Και με πολύ περισσοτερες δυσκολιες στο να ολοκληρωθουν.

Έχουμε φτάσει 2018 και την ίδια καραμέλα ακούμε από το 2012.

 

Άντε να δούμε πόσο θα τραβήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχουμε φτάσει 2018 και την ίδια καραμέλα ακούμε από το 2012.

 

Άντε να δούμε πόσο θα τραβήξει.

Αρκετά φαντάζομαι, ψήσου για μετακόμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά φαντάζομαι, ψήσου για μετακόμιση.

Αλίμονο, δεν θα μετακομίσω επειδή ο πΟΤΕ είναι ανίκανος...

 

άλλωστε την συνήθισα την κατάντια  της Μπανανιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αλίμονο, δεν θα μετακομίσω επειδή ο πΟΤΕ είναι ανίκανος...

 

άλλωστε την συνήθισα την κατάντια  της Μπανανιας.

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ικανότητας, πιο πολύ θέλησης/συμφέροντος μου φαίνεται.

 

Δεν ξέρω αν η ενημέρωσή μου είναι up to date, αλλά δεν νομίζω ότι έχει ακουστεί κάτι για το τι σκοπεύουν να κάνουν τελικά στον δήμο της Αθήνας/Θεσσαλονίκης.

 

Από ότι φαίνεται πάντως μέχρι το 2020 θα έχει καλυφθεί ολόκληρο το λεκανοπέδιο και αρκετά άλλες πόλεις...

 

Το αν θα επιλέγει βέβαια ο κόσμος την αναβάθμιση σε VDSL είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, προς το παρόν η υιοθέτηση είναι απογοητευτική και αυτός είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους "καθυστέρησης". Αφού δεν ψήνονται οι συνδρομητές, γιατί να βιαστούν οι πάροχοι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν η ενημέρωσή μου είναι up to date, αλλά δεν νομίζω ότι έχει ακουστεί κάτι για το τι σκοπεύουν να κάνουν τελικά στον δήμο της Αθήνας/Θεσσαλονίκης.

Τον δήμο της Αθήνας, τουλάχιστον την δική μου περιοχή την έχει αναλάβει η Wind και είναι προγραμματισμένη το 2019.

 

Δεν με πειράζει τόσο η αναμονή όσο το αν θα είναι όντως διαθέσιμο στην ημερομηνία που έχουν δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δήμο της Αθήνας, τουλάχιστον την δική μου περιοχή την έχει αναλάβει η Wind και είναι προγραμματισμένη το 2019.

 

Δεν με πειράζει τόσο η αναμονή όσο το αν θα είναι όντως διαθέσιμο στην ημερομηνία που έχουν δώσει.

E τοτε τι κραζεις τον ΟΤΕ?

Κραξε την wind.

Ο αλλος αγνοει τι ειναι το crosstalk  και νομιζει πως τον κοροιδεψαν  που επεσε η ταχυτητα του  σε adsl ,τι να πεις  οι τοποθετησεις στο φορουμ τον μαραναν  ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τον δήμο της Αθήνας, τουλάχιστον την δική μου περιοχή την έχει αναλάβει η Wind και είναι προγραμματισμένη το 2019.

 

Δεν με πειράζει τόσο η αναμονή όσο το αν θα είναι όντως διαθέσιμο στην ημερομηνία που έχουν δώσει.

Μην ξεχνάς και τον αγαπημένο εργολάβο του ΔΕΔΔΗΕ, δεν είναι κάτι που μπορούν να ελέγξουν οι πάροχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E τοτε τι κραζεις τον ΟΤΕ?

Κραξε την wind.

Ο αλλος αγνοει τι ειναι το crosstalk  και νομιζει πως τον κοροιδεψαν  που επεσε η ταχυτητα του  σε adsl ,τι να πεις  οι τοποθετησεις στο φορουμ τον μαραναν  ...

Αρχικά επειδή αυτός είναι ο μεγαλύτερος πάροχος στην χώρα, είμαι πελάτης του και πάνω από όλα αυτός επέλεξε να αρμέξει το δίκτυο χαλκού του την ώρα που η Ευρώπη πήγαινε σε Fiber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...