Προς το περιεχόμενο

Τηλεφωνημα απο εξωτρικο.Αν ξερει καποιος να μου πει!


nightguy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλσηπερα παιδια σημερα πριν απο λιγο με πειρε αυτο το τηελεφωνο:00 44 20 3608 1179 .Ηταν ενας τυπας ο οποιος ηξερε το ονομα μου και μου λεει are you mister ..... και τελος παντων απανταω ναι και τον ρωταω τι ακριβως με θελει και πως βρηκε αυτο το τηλεφωνο.Στη συνεχεια απ'οσο καταλαβα απειδη δεν ακουγοταν και πολυ καλα η κληση μου λεει κατι για μια προσφορα η κατι τετοιο τελος παντων που ηθελε να μιλησει.Μετα δεν ακουγοταν καλα και η κληση τερματιστηκε περιπου μισο λεπτο κρατησε αυτο.Πρεπει να ανησυχησω,εχει κανεις καμια παρομοια εμπειρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα που βλεπω με ενα πρωτο googlαρισμα δεν ειναι ενθαρρυντικα.κατι γερμανικα βγαζει τσεκαρε το κ εσυ γιατι ειμαι δουλεια τωρα και δεν ειχα πολυ χρονο να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που βλεπω με ενα πρωτο googlαρισμα δεν ειναι ενθαρρυντικα.κατι γερμανικα βγαζει τσεκαρε το κ εσυ γιατι ειμαι δουλεια τωρα και δεν ειχα πολυ χρονο να το δω

Το τσεκαρα αρχικα και μου εβγαλε οτι το 00 44 20 area code ειναι απο αγγλια συν του οτι ο τυπας που μου απαντησε ειχε αυτη την αγγλικη προφορα,αρα αυτο νομιζω οτι ισχυει .Απο κει και περα το γκουγκλαρα το τηλεφωνο καιδ εν μου βγαζει τιποτα.Παντως ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

Έβαλες πουθενά αγγελία και έδωσες τον αριθμό σου;

Λιγο καιρο πριν ειχα αγορασει ενα domain+hosting για ενα φιλο που δεν ειχε καρτα/paypal και εδωσα τα δικα μου στοιχεια στο σιτε αλλα απ'οσο φαινοταν ηταν ολα legit.Περα απο αυτο πουθενα αλλου

Αυτα που βλεπω με ενα πρωτο googlαρισμα δεν ειναι ενθαρρυντικα.κατι γερμανικα βγαζει τσεκαρε το κ εσυ γιατι ειμαι δουλεια τωρα και δεν ειχα πολυ χρονο να το δω

Το εψαξα λιγο παραπανω και βρηκα αυτο https://www.cleverdialer.at/telefonnummer/00442036081179/ η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει να ανυσηχω λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι μπορω να κανω εγω ειναι το θεμα? γιατι δεν εχω ιδεα και εχω ακουσει πολλα για φουσκομενους λογαριασμους χρεωσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν κι εμένα σήμερα από το 00441246808016. Συνήθως δεν τα σηκώνω αλλά σήμερα το σήκωσα. Άρχισε να μιλάει κάποιος στα ελληνικά και να λέει ονομάζομαι τάδε κλπ όπως λένε στις προσφορές και το έκλεισα. Δεν είχα κάποια χρέωση και νομίζω ότι δεν γίνεται να σε χρεώσουν κιόλας όταν καλούν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοιως και εμενα με χουν καλεσει κανα 2 φορες απο 0044. Απλα δεν απαντας..........τωρα απο που μπορουν να βρηκαν το τηλεφωνο ; Ποιος ξερει οταν αγοραζουμε και δινουμε τα στοιχεια μας σε 50 μεριες με τις ιντερνετικες αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι μπορω να κανω εγω ειναι το θεμα? γιατι δεν εχω ιδεα και εχω ακουσει πολλα για φουσκομενους λογαριασμους χρεωσεις κλπ

απλα μην παρεις πισω και ριξτο και ενα μπλοκαρισμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν πάρει και εμένα από ανάλογο αριθμο.

Έκανα αναζήτηση και έβγαλε αποτελέσματα για απατεώνες που αν ξαναπάρεις σε υπερχρεωνουν.

Το δεδομένο είναι δεν καλείς πίσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για ολες τις απαντησεις,όπως λετε και οι περισσοτεροι αυτο έκανα τους μπλοκαρα και δεν ξανα πηρα πισω.Επισης μιλησα και με την cosmote και τους ειπα για το συμβαν.Μου ειπαν οτι αφου ειδα και δεν υπηρξε καποια χρεωση λογικα δεν υπαρχει καποιο προβλημα,επισης μου ειπαν οτι καταχωρησαν το αιτημα μου και αν δουν τιποτα νεοτερο θα επικοινωνησουν.Μου προτειναν αν θελω να μαθω παραπανω πληροφοριες για την κληση να επισκεφτω ενα καταστημα γερμανος ή cosmote και να ζητησω αναλυση κλησεων.Τελος παντων ,υποθετω οτι ειναι κομπλε τα πραγματα μενει να δειξει βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Αγγλια συνηθως δεν ανησυχω. Παρολα αυτα οι μεγαλες χρεωσεις γινονται οταν τους καλεις εσυ. Γι αυτο συνηθως παιρνουν βραδυ και κανουν αναπαντητες. Μπορεις να παρεις τον παροχο σου και να ρωτησεις εαν εχει γινει καποια χρεωση σε αυτη την κληση. Εαν εχει γινει τοτε πρεπει να την αρνηθεις και να την καταγγειλεις ζητωντας να αφαιρεθει απο τον λογαριασμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...