Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραδέχεται ότι μειώνει τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές (αλλά για τους σωστούς λόγους)


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://news247.gr/eidiseis/texnologia/me-mhnuseis-apeileitai-h-apple-gia-thn-epivradynsh-twn-paliwn-iphone.4999960.html

Μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα (εμείς)

Θα το αλλάξει η Apple με update όπως το error53..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτος απο ημερομηνια παραγωγης πρεπει να γραφουν και ημερομηνια ληξης στο iphone οταν το αγοραζεις.

 

Επισης φημες κυκλοφορουν (μη διασταυρωμενες) οτι απο το iphone11 οι συσκευες θα ειναι βιοδιασπωμενες οπως οι σακουλες των σουπερμαρκετ,μετα τον ενα χρονο θα εξαφανιζονται σιγα σιγα.

 

Αλλα θα ειναι για την προστασια του περιβαλλοντος,μην σκεφτεστε θεωριες συνομωσιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η εταιρία πάντως επιμένει ότι η εν λόγω κίνηση είχε διαφορετικό στόχο: Αναφέρει ότι οι επιδόσεις των μπαταριών ιόντων λιθίου μειώνονται με την πάροδο του χρόνου, κάτι που μερικές φορές μπορεί να προκαλέσει ξαφνικό κλείσιμο των τηλεφώνων προκειμένου να προστατευτούν τα εξαρτήματά τους."

 

Τι ζημια μπορουν να παθουν τα εξαρτηματα τους δηλαδη και τα προστατευει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η εταιρία πάντως επιμένει ότι η εν λόγω κίνηση είχε διαφορετικό στόχο: Αναφέρει ότι οι επιδόσεις των μπαταριών ιόντων λιθίου μειώνονται με την πάροδο του χρόνου, κάτι που μερικές φορές μπορεί να προκαλέσει ξαφνικό κλείσιμο των τηλεφώνων προκειμένου να προστατευτούν τα εξαρτήματά τους."

 

Τι ζημια μπορουν να παθουν τα εξαρτηματα τους δηλαδη και τα προστατευει;

Tόση κινεζιά που έχει το Iphone λογικό είναι να φοβάται μήπως πάθει κάτι το "στολίδι" της...το θέμα είναι οτι αδιαφορούμε τι λέει και τί ανοησίες πετάει δεξιά και αριστερά. Άς ενημέρωνε τον χρήστη και άς έριχνε τον επεξεργαστή και στα 0,0005MHz...η ευθύνη θα ήταν έν γνώση των χρηστών. Αυτός είναι ο λόγος που δεν δικαιολογείται η κάθε ανοησία ή και όχι, διότι μπορεί να εμπεριέχει και σκοπιμότητα.

Όταν ο άλλος αγοράζει Iphone 8 με A11 θέλει Α11 επιδόσεις. Διαφορετικά μέναμε και με iphone 4s.

Όταν είναι να πουλήσει το σκόρ στο geekbench 4 δεν ξεχνάει να το δείχνει μετά όμως ξεχνάει να ενημερώσει οτι η μπαταρία είναι γτπ!

Όταν ζητάς χίλιαδιακόσια και χίλιατετρακόσια γιούρος να παρέχεις και την ίδια ποιότητα. Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η εταιρία πάντως επιμένει ότι η εν λόγω κίνηση είχε διαφορετικό στόχο: Αναφέρει ότι οι επιδόσεις των μπαταριών ιόντων λιθίου μειώνονται με την πάροδο του χρόνου, κάτι που μερικές φορές μπορεί να προκαλέσει ξαφνικό κλείσιμο των τηλεφώνων προκειμένου να προστατευτούν τα εξαρτήματά τους."

 

Τι ζημια μπορουν να παθουν τα εξαρτηματα τους δηλαδη και τα προστατευει;

 

και γιατι κανενα android δεν ειχε ποτε τετοιο προβλημα επισης.Ακομα και των 80 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και γιατι κανενα android δεν ειχε ποτε τετοιο προβλημα επισης.Ακομα και των 80 ευρω.

Που ξέρεις τι φταίει κάθε φορά που ένα Android κάνει reboot χωρίς να το έχει επιλέξει ο χρήστης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ξέρεις τι φταίει κάθε φορά που ένα Android κάνει reboot χωρίς να το έχει επιλέξει ο χρήστης;

 

ποσες φορες εχεις δει android να κανει μονο του reboot?

 

ουτε καν με dev custom roms δεν εχω δει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ποσες φορες εχεις δει android να κανει μονο του reboot?

 

ουτε καν με dev custom roms δεν εχω δει

 

Αρκετές. Και με Android "ναυαρχίδες"! Και όλες με original ROM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι κανουν οι ναυαρχιδες αλλα το φτηνο Lenovo K3 note μου δεν το εχει κανει ποτε του αυτο, κινητο σχεδον δυο χρονια αξιας 120ευρω με μεταφορικα. Με το ξεπατωμα που του κανω τα εχει παιξει η μπαταρια την οποια θα αλλαζω μονος μου απλα βγαζοντας το ανοιγομενο καπακι πλατης με 8ευρω με μεταφορικα.
Τοσο χαλια ειναι τα καλα android; Μηπως τρολαρεις, για να περασουν οι γιορτες;

Κινδυνευει και το δικο μου να καταστραφουν τα εξαρτηματα του; Γιατι αυτη η αναλγητη εταιρια που φτιαχνει το λειτουργικο δεν μου το κανει πιο αργο για να με προστατευσει;
Καποιος λεει αληθεια και καποιος λεει ψεματα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι κανουν οι ναυαρχιδες αλλα το φτηνο Lenovo K3 note μου δεν το εχει κανει ποτε του αυτο, κινητο σχεδον δυο χρονια αξιας 120ευρω με μεταφορικα. Με το ξεπατωμα που του κανω τα εχει παιξει η μπαταρια την οποια θα αλλαζω μονος μου απλα βγαζοντας το ανοιγομενο καπακι πλατης με 8ευρω με μεταφορικα.

Τοσο χαλια ειναι τα καλα android; Μηπως τρολαρεις, για να περασουν οι γιορτες;

 

Κινδυνευει και το δικο μου να καταστραφουν τα εξαρτηματα του; Γιατι αυτη η αναλγητη εταιρια που φτιαχνει το λειτουργικο δεν μου το κανει πιο αργο για να με προστατευσει;

Καποιος λεει αληθεια και καποιος λεει ψεματα;

 

 

 

είναι known issue το θέμα των nand στα σαμμυ.

 

https://forum.xda-developers.com/note-4/help/note-4-sm-n910f-freeze-restart-issue-t3439111

 

speed comes at a cost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To note 4 έβγαλε πολλά θέματα με mmc κυρίως τα F μοντέλα. Ενα αυτό και ένα το note 7 είναι οι μεγάλες μαλακιες της Samsung. Τουλάχιστον στη δεύτερη τα ανακάλεσε στην πρώτη φέρθηκε απαράδεκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...