Προς το περιεχόμενο

Το ηλεκτροκαρδιογράφημα θα βρίσκεται πιθανώς ανάμεσα στις μελλοντικές δυνατότητες του Apple Watch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, αλλα αν είναι ακριβές που γενικά η αππλ είναι όσο κ αν τη κράζουμε πχ touch id τότε, face id βλέπε πολλά αλλα.. εγώ θα πάρω ένα για τους δικούς μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είναι το ηλεκτροκαρδιογράφημα και δεν με ενδιαφέρει κι όλας...αποστολή ringtomne με bluetooth μπορεί να βάλει στο Apple Watch; File Manager; Αλλαγή γραμματοσειράς; Αυτά είναι που ενδιαφέρουν τον μέσο κάτοχο αυτών των ρολογιών

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υποχρεωτικό να το αγοράσει κάποιος. Αν νιώσει κάποια δυσφορία κλπ, μπορεί να ζητήσει να τον ξεματιάσουν, που δεν κοστίζει και τίποτα! :)

Λογικων πλανων συνεχεια.

Το να γελοιοποιεις με τετοιο τροπο την δικαιολογημενη ανυσηχια του κοσμου σχετικα με την ιδιωτικοτητα δειχνει ανωριμοτητα και οτι δεν εχεις ιδεα για το προβλημα. Θεωρω οτι ειναι υπαρκτο προβλημα και ειναι πολυ σημαντικο.

 

Πολυ ενδιαφερουσα εξελιξη οποιος και να το κανει. Ισως η τεχνολογια μας θα επρεπε να στραφει με περισσοτερο ενδιαφερον προς τα εκει παρα το ποσο καμπυλη θα ειναι η γωνια του κινητου και διαφορες αλλες αηδιες.

Star Trek

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μπορεσουν να το παρεχουν με ικανοποιητικη ακριβεια ωστε να δρα συμβουλευτικα και προειδοποιητικα .Για ενα gadget που το φορας συνεχεια ειναι σημαντικη λειτουργια .

Οι ζωες που θα σωθουν -οσες και να ειναι-  ειναι  προσφορα στην ανθρωποτητα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είναι το ηλεκτροκαρδιογράφημα και δεν με ενδιαφέρει κι όλας...αποστολή ringtomne με bluetooth μπορεί να βάλει στο Apple Watch; File Manager; Αλλαγή γραμματοσειράς; Αυτά είναι που ενδιαφέρουν τον μέσο κάτοχο αυτών των ρολογιών

 

Τον μέσο χρήστη η εσενα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ είδη να φανταστώ τα διαφημιστικά της Apple με ηλικιωμένους να φοράνε μάσκα οξυγόνου να τραβάνε την μπουκάλα πάνω σε ροδάκια από την μια μεριά και να έχουν το iwatch στο άλλο χέρι. Στην Apple παντός τους βγάζω το καπέλο γιατί καταφέρνουν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι.

 

Επίσης πρέπει να έχουν τρομερές άκρες για το πώς καταφέρνουν και τρυπώνουν ανακοινώσεις της Apple για δήθεν καινοτομίες στα δελτία ειδήσεων.

 

https://youtu.be/-AdxhZUQgrE

 

Άμα είχε η Commodore τέτοιο Marketing στις αρχές του 1990 Ίσως να μην υπήρχε Apple σήμερα.

 

Αλλά τα καλά πράγματα στην ζωή...they don't last for too long

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.. προσωπικά δεν εχω ακούσει για ΗΚΓ μιας επαγωγής, αλλά και να υπήρχε λίγο άχρηστο μου ακούγεται. Στους ΑΕΠ που εχεις δυο patch μόνο αρρυθμίες μπορεί να δεί. Μετα πας σε μόνιτορ που έχουν 3+1 απαγωγες και πάλι δεν εχεις πλήρη εικόνα καθώς βλέπεις μόνο την πρόσθια πλευρά. Τα κανονικά ΗΚΓ έχουν 10 απαγωγές για να μπορούν να "δουν" τη καρδια απ ολες τις μεριές Οποτε μου βρωμάει λίγο snake oil, εκτος αν εννοούν τίποτα άλλο.

Δεν ξέρω από ιατρική και υποθέτω είσαι του κλάδου.. οπότε ΠΕΣ τα Χρυσόστομε... Ότι π@π@ρι@ υπάρχει να τσιμπάει ο καταναλωτής. 

 

 

Τον μέσο χρήστη η εσενα ;

Τον μέσο χρήστη φίλε... smart watch είναι και αν ψάξεις τον όρο στο ιντερνετ θα δεις ποια είναι η χρησιμότητα ενός Smartwatch. Τώρα αν είσαι τόσο χαιβάνι να πιστεύεις ότι μπορείς να κάνεις ηλεκτροκαρδιογράφημα με 2 αισθητήρες μπράβο σου.. άλλος ένας καλός πελάτης της Apple.

 

παιδιά δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς, αλλα αν είναι ακριβές που γενικά η αππλ είναι όσο κ αν τη κράζουμε πχ touch id τότε, face id βλέπε πολλά αλλα.. εγώ θα πάρω ένα για τους δικούς μου ...

Δεν θα είναι ακριβές γιατί αν είναι ακριβές τότε η Ιατρική και η επιστήμη θα πρέπει να δεχτεί πολλές μούτζες για όλα αυτά τα χρόνια.. και οι εταιρίες που πουλάνε 10-20 χιλιάδες ευρώ τα συστήματα για ηλεκτροκαρδιογράφημα (τα καινούρια) θα πρέπει λογικά να κλείσουν η να αρχίσουν να πουλάνε και αυτοί iWatch :D

 

Και είναι μαθηματικά βέβαιο για νομικούς λόγους ότι θα περιέχει με πολύ ψιλά γράμματα όπως και οι απλοί αισθητήρες για τους παλμούς τον όρο ότι χρησιμοποιήστε το με δική σας ευθύνη και δεν είναι επουδενή λόγο έγκυρα τα αποτελέσματα. Και ότι το σωστό είναι να κάνετε κανονική εξέταση κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και στης αρχη μια τετοια εφαρμογη θα ειναι για τα πανηγυρια, απλα για να εχει να λεει η εταιρια οτι εχει αυτη την δυνατοτητα και να πουλαει στα πελατακια τις συσκευες τις εξωφρενικες τιμες που μας εχει συνηθισει, ΟΜΩΣ

 

ετσι δεν ξεκινησαν ολα; Δειτε τις εκτυπωσεις, στην αρχη ηταν αστειο το αποτελεσμα, οριακα μπορουσαν να αποδωσουν γραμματα, μετα εγιναν βελτιωσεις και πλεον σημερα εχουμε φωτογραφικη ποιοτητα, δειτε τα παντα πως ξεκινησαν, φωτογραφια, αυτοκινητα, τραινα, σπιτια, τα παντα

Ολα ξεκιναν με το πρωτο βημα, ασχετα ποιος το κανει, και ασχετα εαν εκτιμω αυτον που κανει το πρωτο βημα, παντα θα λεω μια καλη κουβεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

New Study Suggests Apple Watch Heart Rate Sensor Can Detect Early Signs of Diabetes

Quote

Why can diabetes be detected from heart rate and step count data?

JH: Your heart is connected with your pancreas via the autonomic nervous system. As people develop the early stages of diabetes, their pattern of heart rate variability shifts. In 2015, the Framingham Heart Study showed that high resting heart rate and low heart rate variability predicts who will develop diabetes over a 12-year period (https://academic.oup.com/jcem/article/100/6/2443/2829673). In 2005, the ARIC study showed that heart rate variability declines faster in diabetics than non-diabetics over a 9-year period

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...