Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] OEM Samsung AKG S8 Headphones with Mic for Samsung Galaxy S8/S8 Plus - 1.99$


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθαν και σε εμένα. Τα δοκίμασα μόνο σε μουσική, όχι σε κλήση. Τον μπασίστα τον απέλυσαν και η υπόλοιπη μπάντα παίζει μέσα από το πηγάδι.

Μόνο για λύση ανάγκης κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 357
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Σήμερα παρέλαβα τα δικά μου 2 ζεύγη μετά απο μεγάλη αναμονή και εγώ.

Για τα χρήματα που έδωσα μια χαρά μου φαίνονται.

Πολλοί audiophiles έχουνε μαζευτεί φαίνεται εδώ μέσα, δεν εξηγείται αλλιώς τόσο κράξιμο.

Δίνει ο άλλος ~1 ευρω και περιμένει να πάρει sony mbr-xb50ap

προφανώς κανείς μας εδω δεν ειναι audiophile αφου αγορασαμε σε αυτη τη τιμη, και τζαμπα να τα παιρναμε ομως δεν μας στερει κανεις το δικαιωμα να κρινουμε αυτο που ακουμε

Επισης αντι για κερδισμενος απο την αγορα απο zappals μηπως επρεπε να νιωθεις οτι σε κοροιδεψαν στο eshop? Σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν 11 ευρω, στα αυτια μου τουλαχιστον, σε τετοια τιμη (3-4+) παιρνεις sony/sennheiser πολυ ποιο ποιοτικα.

Φιλικα παντα και χωρις διαθεση να κρινω, κουβέντα κανουμε και λεμε τη γνωμη μας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, geopaok είπε

προφανώς κανείς μας εδω δεν ειναι audiophile αφου αγορασαμε σε αυτη τη τιμη, και τζαμπα να τα παιρναμε ομως δεν μας στερει κανεις το δικαιωμα να κρινουμε αυτο που ακουμε

Επισης αντι για κερδισμενος απο την αγορα απο zappals μηπως επρεπε να νιωθεις οτι σε κοροιδεψαν στο eshop? Σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν 11 ευρω, στα αυτια μου τουλαχιστον, σε τετοια τιμη (3-4+) παιρνεις sony/sennheiser πολυ ποιο ποιοτικα.

Φιλικα παντα και χωρις διαθεση να κρινω, κουβέντα κανουμε και λεμε τη γνωμη μας.

Τι να πω, τότε παίζει το ενδεχόμενο να έχουν στείλει διαφορετικές παρτίδες καθώς τα δικά μου δεν είναι άσχημα. Μπορώ να ξεχωρίσω τα άσχημα ακουστικά.

Μια χαρά είναι, ήδη σήμερα με αυτά ξεκίνησα την μέρα μου ερχόμενος στην  δουλειά. 

Μάπα τελείως ήταν τα bt S6 ακουστικά που πήρα (πάλι είς διπλούν) απο zapals. Άθλιος ήχος, δύσκολη σύνδεση σε συσκευές (κάποιες φορές δεν συνδέονται με την καμμία) και συχνές αποσυνδέσεις. Τα συγκεκριμένα τα έχω βάλει στην άκρη και μάλλον πάνε για πέταμα.

Τα ακουστικά του νήματος με άφησαν ικανοποιημένο όμως. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Τι να πω, τότε παίζει το ενδεχόμενο να έχουν στείλει διαφορετικές παρτίδες καθώς τα δικά μου δεν είναι άσχημα. Μπορώ να ξεχωρίσω τα άσχημα ακουστικά.

Μια χαρά είναι, ήδη σήμερα με αυτά ξεκίνησα την μέρα μου ερχόμενος στην  δουλειά. 

Μάπα τελείως ήταν τα bt S6 ακουστικά που πήρα (πάλι είς διπλούν) απο zapals. Άθλιος ήχος, δύσκολη σύνδεση σε συσκευές (κάποιες φορές δεν συνδέονται με την καμμία) και συχνές αποσυνδέσεις. Τα συγκεκριμένα τα έχω βάλει στην άκρη και μάλλον πάνε για πέταμα.

Τα ακουστικά του νήματος με άφησαν ικανοποιημένο όμως. 

μπορει οντως να παιζουν διαφορετικες ποιοτητες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω πει κ πιο πισω 

πρεπει να εχουν ανακατεψει oem κανονικα με κινεζοαντιγραφα της κακιας ωρας

για αυτο κ οι τοσο διαφορετικες εντυπωσεις απο πολυ κοσμο

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά γιατί δεν κάνετε το προφανές και στο akg s8 του eshop κάποιοι παραπονιούνταν για χάλια ήχο αλλά όταν έβαλαν άλλο earcup /λαστιχένιο περίβλημα ,ξαφνικά τα ακουστικά είχαν πολύ καλύτερο ήχο ,για δοκιμάστε το ,επίσης έχει ή αδερφή μου το s8 και αν τελικά τα παραγγείλω μπορώ να σας πω πως ακούγονται σε σχέση με τα κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ήρθαν σήμερα...είχα παραγγείλει 2...ήχος πολύ μέτριος αλλά ανεκτός για γενική χρήση και σε συνθήκες που δεν θα ήθελες να χαλάσεις κανά καλό ζευγάρι (πχ τρέξιμο, παραλία κοκ)...

δυστυχώς όμως από το ένα λείπουν τα σιλικονένια καλύμματα...
....τί να κάνω γι αυτό; δεν είναι ούτε χαλασμένο κτλ να ζητήσω επιστροφή χρημάτων δεν μου λέει, αλλά μπορούν να μου στείλουν άλλο ζευγάρι ή χωριστά τα πλαστικά καλύμματα;

 

Πάντως το καλώδιο πιο ανθεκτικό μού φαίνεται από εκείνο των Huawei AM116 που πήρα τη περασμένη βδομάδα στα 8.80€, στα οποία είναι και πρακτικά αδύνατο να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις αποδοτικά και γρήγορα τα πλήκτρα έντασης-αποδοχής/απόρριψης κλήσης όταν το χρειάζεσαι...
...και σ' αυτά τα επώνυμα που πήρα και σε  συσκευασία πάλι έλειπαν τα σιλικονένια καλύμματα που άλλοι δήλωναν ότι περιλαμβάνονται στη συσκευασία (είναι άλλου τύπου βέβαια, όπου αυτά τα πλαστικά είναι προαιρετικά.

...βέβαια με αυτά του ζαπαλς, χωρίς τα καλύμματα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις καν τα ακουστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kpapageo1 είπε

Ήρθαν και σε εμένα. Τα δοκίμασα μόνο σε μουσική, όχι σε κλήση. Τον μπασίστα τον απέλυσαν και η υπόλοιπη μπάντα παίζει μέσα από το πηγάδι.

Μόνο για λύση ανάγκης κάνουν.

μα είπα και γω... υπάρχουν και Αθήνα παιδιά και μάλιστα με το λογότυπο της Samsung επάνω στα 3 ευρώ... Αλλά είναι εντελώς άκυρα σε ποιότητα και φυσικά ΟΧΙ akg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα να αναφερω πως στο 1 ζευγαρι οταν το φοραω ακουγετε η μεμβρανη του ηχειου (αυτο χρατς χρατς) στο αλλο ζευγαρι ευτηχως οχι, το 3ο ζευγαρι δε το δοκιμασα, οχι οτι εχω διαφορα στον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, sintalkas είπε

παιδιά γιατί δεν κάνετε το προφανές και στο akg s8 του eshop κάποιοι παραπονιούνταν για χάλια ήχο αλλά όταν έβαλαν άλλο earcup /λαστιχένιο περίβλημα ,ξαφνικά τα ακουστικά είχαν πολύ καλύτερο ήχο ,για δοκιμάστε το ,επίσης έχει ή αδερφή μου το s8 και αν τελικά τα παραγγείλω μπορώ να σας πω πως ακούγονται σε σχέση με τα κανονικά. 

Δεν ισχύει φίλε μου. Έβαλα άλλα earcup ο ήχος ήταν χάλια χωρίς μπάσο.(Για του eshop μιλάω)

Ποιο πιθανό είναι να παίζουν διαφορετικές παρτίδες. Είχα διαβάσει κάποιοι που έλεγαν οτι είχαν καλό ήχο αλλά δεν τους δουλευε το mic στο oneplus 5 αλλά εμένα αυτό που πήρα δούλευαν ολα κανονικά mic, πλήκτρα. Μόνο ηχο είχε χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παρήγγειλα 3 σημερα με 0.99$. Όσο χάλια και να είναι, στην γυναίκα θα πανε για να βλέπει τατουάζ στο ταμπετ. Οπότε.... η ποιοτητα είναι αδιαφορη. Μου αρκεί που δεν θα παίρνει τα δικά μου.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...