Προς το περιεχόμενο

[Monitor] LG 23MP68VQ-P 23'' 135€ @ e-shop


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε ένα τηλεφωνο την lg hellas κα ρώτησε τους σε ποια καταστήματα λιανικής ισχύει η αντικατάσταση zero pixels με ίδιο καινουργιο μοντέλο. Θα σου απαντησουν οτι γονεται απο τα μαγαζιά που αγοράζουν απο την lg hellas.

 

Επίσης άλλο το doa και αλλο το zero pixel.

 

 

Αυτός που ενδιαφέρεται για το monitor ας πάρει, μια προσφορά έβαλα και πέσατε ο καθένας με το μακρύ και το κοντό του.

H Dell και η hp σε ενδεχόμενη αλλαγή σου φέρνει refurbished η lg που ξέρεις οτι σου φέρνει καινούργια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτός που ενδιαφέρεται για το monitor ας πάρει, μια προσφορά έβαλα και πέσατε ο καθένας με το μακρύ και το κοντό του.

H Dell και η hp σε ενδεχόμενη αλλαγή σου φέρνει refurbished η lg που ξέρεις οτι σου φέρνει καινούργια;

Μην το παίρνεις προσωπικά, οι προσφορές πρέπει να αξιολογούνται.

Από αυτή την παράθεση διαφορετικών απόψεων και εμπειριών προκύπτει η γνώση και τα συμπεράσματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παίρνεις προσωπικά, οι προσφορές πρέπει να αξιολογούνται.

Από αυτή την παράθεση διαφορετικών απόψεων και εμπειριών προκύπτει η γνώση και τα συμπεράσματα.

 

Έχεις δίκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το monitor παιδιά είναι απο τα καλύτερα που μπορείτε να πάρετε και ειδικά σε αυτά τα λεφτά,

έχω πάρει 2 το ένα από τον κωτσόβολο όπου λογικά έχει προμηθευτή την Ελληνική αντιπροσωπεία και επάνω

στο κουτί μου γράφει ΕΓΓΥΗΣΗ 0 pixels οπότε είναι με εγγύηση 0 pixels και την άλλη την πείρα απο e-shop και δεν γράφει

λογικά θα είναι απο αντιπροσωπεια lg του εξωτερικού η οποία δεν δίνει αυτήν την εγύηση.

Αυτό που έχω να πώ είναι πάρτε τον με κλειστά μάτια η οθόνη είναι άψογη και εάν την συνδέσης και με hdmi καλώδιο

στην κάρτα γραφικών σου και ενεργοποιήσεις και το  FreeSync  ανεβένει ο Ρυθμός Ανανέωσης απο τα 60hz στα 75hz (πραγματικά άλλο επίπεδο) - (η δικιά μου είναι invidia - στις AMD κάρτες ενεργοποιείτε κανονικά η τεχνολογία FreeSync)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ένα παλιότερο μοντέλο, χωρίς hdmi-freesync, αλλά με περισσότερες εργονομικές ευκολίες και καλή εικόνα, σε παρόμοια τιμή στα public

http://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/lg-ips231p-bn-23/prod1260455pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρήγγειλα. Θα παραλάβω σε κατάστημα με την επισήμανση ότι θα δοκιμαστεί μπροστά στον υπάλληλο για καμένα πίξελ.

Η τιμή είναι πολύ καλή για να την προσπεράσει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τώρα. Κοντά σε τιμή είναι και η 24άρα της σειράς και η επίσης 24άρα Samsung S24F350 / F356. Η Samsung μάλιστα έχει παίξει από Amazon στα 130€ παραδομένη.

 

(IPS/PLS με freesync όλες οι παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εγω επηρεασμενος απο τα ακρως θετικα σχολια και απο τη χαμηλη τιμη μολις την παρρηγειλα.

 

Αλλα τωρα με βαλατε σε σκεψεις . Δεν ειχα ακουσει/διαβασει ποτε γι αυτο το zero pixel warranty που λετε .

 

Τι ακριβως ειναι ; Υπαρχει περιπτωση να ερθει με καμενα πιξελ και να αρνηθουν την αντικτασταση με αλλη ;

 

Edit: Εχοντας διαβασει το αντιστοιχο θεμα σχετικα με το προβλημα και αφοτου ειδα και το βιντεακι που δειχνει τα "lines" εστειλα e-mail ακυρωσης . Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι κανεις στο σκρουτζ δεν το αναφερει .

Επεξ/σία από redykt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη οθονη, εχω δυο στο γραφειο μου αλλα το μοντελο με τις 22 ιντσες. Καταρχας τα λεπτα πλαισια της την κανουν ιδανικη για dual monitor (δεν ειναι οσο λεπτα ειναι στις φωτογραφιες αλλα παραμενουν πολυ λεπτα). Εχει τρομερα χρωματα και οπως αναφερθηκε προηγουμενως, το freesync για τους gamers σε αυτα τα χρηματα ειναι ενα τεραστιο + καθως την κανει μια καταπληκτικη all around budget οθονουλα. Και στις δυο που αγορασα (απο διαφορετικα μαγαζια) αναγραφοταν στο κουτι το zero pixel warranty, πιστευω πως με ενα απλο email η τηλεφωνο στο eshop θα σας λυθει η απορια αν το εχουν και αυτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο ίσως θέμα είναι αν βρεις καμένο πίξελ. Αλλά αυτό λύνετε με τους εξής δυο τρόπους.

Αν η οθόνη είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας (διότι το e-shop σύμφωνα με την LG δεν κάνει μόνο παρά εισαγωγές αλλά ψωνίζει και από αυτούς) δεν σε απασχολεί καθόλου και την στέλνεις άμεσα πίσω για αντικατάσταση ή αν είναι παρά εισαγωγής κάνεις εξήγηση και ανοίγεις επιτόπου την οθόνη και την δοκιμάζεις…

Το άλλο θέμα που αναφέρεται, προφανώς λίγοι το έχουν αντιμετωπίσει.

Προφανώς οι απίστευτα ψείρες, γιατί υπάρχει και η περίπτωση του φίλου Votritis όπου Δεν είχε διαπιστώσει κανένα θέμα στην οθόνη του, αλλά μετά με το πες πες κάτι είδε…

Αλλά και θέμα να υπάρχει, η αντιπροσωπία σου κάνει αντικατάσταση άσχετα με το αν είναι παρά εισαγωγής ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρετε για τι προιόν μιλάτε (έχω αγορασει δύο όπως έχω πει), η οθόνη είναι τρελό vfm για gaming-photoshop-ταινίες.. και ειδικά σε αυτά τα λεφτά!!! Tι παραλήρημα είναι αυτό με τα zero pixels δεν έχω καταλάβει !

Οποιαδήποτε οθόνη και να πάρεις μπορεί να έχει καμένο pixel (σπάνια) απο κει και ύστερα αφου΄και εάν έχει κάποιο καμένο pixel (εάν εχει!!!)έχεις το δικαίωμα απ όσο ξέρω σαν καταναλωτής να γυρίσεις το οποιοδήποτε προιόν πίσω εντός 7 ή 14 ημερών.

Έχω πάρει power bank απο eshop το άνοιξα (προσεκτικά) , το δοκίμασα και τελικά δεν με κάλυψε και το έβαλα στην συσκευασία του και το πήγα πίσω χωρίσ να τους εξηγήσω τίποτα και μου επέστρεψαν τα λεφτά!!!

Εδώ είναι και οι όροι : Επιστροφές ελαττωματικών-ελαττωματικά κατά την παράδοση (DOA)-μη ελαττωματικών προϊόντων - Δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης από τον πελάτη προϊόντων

 

Link.png Site: ΠολιτικήΕπιστροφών e-shop

 

Την ανοίγεις (προσεκτικά) την δοκιμάζεις και εάν για οποιοδήποτε λόγο δεν σε καλύπτει (την ξανακλείνεις-προσεκτικά) και την πας πίσω .

Μετά αυτοί την ελέγχουν και αφού ελεγχθεί σου επιστρέφουν τα χρήματα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...