Προς το περιεχόμενο

Με fingerprint sensor κάτω από την οθόνη θα έρθει το OnePlus 6 τον Μάρτιο λένε φήμες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τωρα εσύ δικηγόρος είσαι? Χιουμορ κανουμε λεβεντόπαιδο, αν τα παίρνεις σοβαρά τοτε κοιταξέ το.

 

Αν αυτό είναι το χιούμορ σου να σε προσλάβουμε να λες τα κρύα ανέκδοτα αντί για τον Στάθη Παναγιωτοπουλο στη ραδιοαρβυλα... Τις βλακείες που γράφετε για την Apple και για τους χρήστες iPhone μια χαρά σοβαρά τις γράφετε...

 

Αντιιπαρέρχομαι, και προσθέτω την εξής απορία. Πως αισθάνεσαι που η Apl σου έκανε cripple τις επιδόσεις χωρίς να σε ρωτήσει?

Από το να κλείνει στα καλα καθούμενα και να χάσω τίποτα σημαντικό, καλύτερα να κόψει τις επιδόσεις ΜΕΧΡΙ να αλλάξω μπαταρία που κανονικά πρέπει να αλλάξω έτσι και αλλιώς μετά από 2 χρόνια χρήσης. Και δεν έκανε σε μένα γιατί δεν έχω παλιό iPhone;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να κλείνει στα καλα καθούμενα και να χάσω τίποτα σημαντικό, καλύτερα να κόψει τις επιδόσεις ΜΕΧΡΙ να αλλάξω μπαταρία που κανονικά πρέπει να αλλάξω έτσι και αλλιώς μετά από 2 χρόνια χρήσης. Και δεν έκανε σε μένα γιατί δεν έχω παλιό iPhone;)

Θέλεις το πανηγύρισμα σου μου φαίνεται, και κατα ριπάς κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις το πανηγύρισμα σου μου φαίνεται, και κατα ριπάς κιόλας.

Καλα καλα, πήγαινε να βγάλεις τα κόμπλεξ σου αλλού και εσυ και ο άλλος ο κομπλεξικός που υποστηρίζεις, που θέλω και πανηγύρισμα τρομάρα σου. Άντε μην πω και τίποτα βαρύτερο μέρες που είναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σενα δεν το περίμενα να εχεις τετοιους τρόπους πάντως....

Όχι έχω καλύτερους τρόπους και συγγνώμη για τον τρόπο μου, αλλά όταν γράφεις ότι θέλω πανηγυρισμα κατά ριπάς, τα πήρα όπως λέει και η έκφραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν βαριέσαι εσύ...που είσαι και μέτοχος.

Δεν είμαι εγώ αυτός που βγάζει κόμπλεξ φιλαράκι, άλλος γράφει γελοιότητες και ανακρίβειες εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι εγώ αυτός που βγάζει κόμπλεξ φιλαράκι, άλλος γράφει γελοιότητες και ανακρίβειες εδώ μέσα...

Δές τον καθρέπτη πρώτα...θα αναγνωρίσεις πολύ χειρότερα απο αυτά που χαρακτηρίζεις. Να χαρακτηρίζουμε ανακρίβειες τις ανακρίβειες της apple με τον γνωστό μανδύα του μάρκετινγκ; Το δέχομαι...είπαμε..η τεχνολογία μετά την apple σταματά.

Σειρά έχει το φεγγάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δές τον καθρέπτη πρώτα...θα αναγνωρίσεις πολύ χειρότερα απο αυτά που χαρακτηρίζεις. Να χαρακτηρίζουμε ανακρίβειες τις ανακρίβειες της apple με τον γνωστό μανδύα του μάρκετινγκ; Το δέχομαι...είπαμε..η τεχνολογία μετά την apple σταματά.

Σειρά έχει το φεγγάρι...

Εγώ δεν είπα ποτε ότι η τεχνολογια σταματάει μετά την apple, εσυ βάζεις ψευδώς λόγια στο στόμα μου, κατάλαβες; Και μάντεψε το μάρκετινγκ είναι αναπόσπαστο κομμάτι μιας επιχείρησης ακόμα και της αγαπημένης σου. Εσυ είσαι αυτός που γράφει ανακρίβειες και υπεραπλουστεύσεις, εγώ προσέχω τι γράφω όποτε κοιτάξου πρώτα στον καθρέφτη και get a life, είναι πολύ κακό πράγμα να έχεις μίσος και κόμπλεξ μέσα σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ποτε ότι η τεχνολογια σταματάει μετά την apple, εσυ βάζεις ψευδώς λόγια στο στόμα μου, κατάλαβες; Και μάντεψε το μάρκετινγκ είναι αναπόσπαστο κομμάτι μιας επιχείρησης ακόμα και της αγαπημένης σου. Εσυ είσαι αυτός που γράφει ανακρίβειες και υπεραπλουστεύσεις, εγώ προσέχω τι γράφω όποτε κοιτάξου πρώτα στον καθρέφτη και get a life, είναι πολύ κακό πράγμα να έχεις μίσος και κόμπλεξ μέσα σου...

Απο πότε οι αλήθειες εκφράζουν κομπλεξισμό; Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο το κομμάτι να διαβάζεις διαφορετικά πράγματα απο αυτά που πίστευες μέχρι σήμερα, ή μάλλον σου δίδαξε η αγαπημένη σου apple μέτοχε, αλλα μην το δείχνεις τόσο... Ποιά ακριβώς είναι η αγαπημένη μου;

Τελικά η Am...Oled είναι καλύτερη ή χειρότερη της LCD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πότε οι αλήθειες εκφράζουν κομπλεξισμό; Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο το κομμάτι να διαβάζεις διαφορετικά πράγματα απο αυτά που πίστευες μέχρι σήμερα, ή μάλλον σου δίδαξε η αγαπημένη σου apple μέτοχε, αλλα μην το δείχνεις τόσο... Ποιά ακριβώς είναι η αγαπημένη μου;

Ποιες αλήθειες ακριβώς. Που όλη τη τεχνολογια πίσω από το Face ID την προσπερασες με ένα απλό «μια κάμερα και το Face ID” όπως έδειξα και στις εικόνες στη προηγούμενη σελίδα; Και δεν είμαι μόνο εγώ που σου λέω ότι γράφεις βλακείες και άλλοι 2 σε διόρθωσαν με αναλυτικότατα επιχειρήματα. Και αυτοί μέτοχοι της Apple είναι ε; Είσαι για λύπηση αν νομιζεις ότι πετώντας μια ταμπέλα στον συνομιλητή σου ότι είναι μέτοχος ας πούμε, και 100 ανακριβειες, ξεμπερδεύεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iOS, αρκεί.
Αυτες ειναι ωραιες απαντησεις που ερχονται στα αρχικα μου λεγομενα. Ειναι iphone αρκει δλδ brand. Τι και αν η ασφαλεια τους εχει αποδεικτι ουκ ολιγες φορες για κλαματα μια με το icloud μια τωρα με root access πατωντας απλα εντερ που ετρχαν να το καλυψουν με αναβαθμισεις. Οχι φιλε μου για μενα που ψαχνω πριν θεωρησω κατι καλο το ειναι ios δε μου αρκεί καθολου.

 

Ποιοτικές εφαρμογές, το κινητό τρέχει γρήγορα και σταθερά(δεν λαγκαρει) χωρίς να ανησυχώ για το αν κόλλησε τίποτα, μου αρέσει περισσότερο αισθητικά, παίρνει γρήγορα και στην ώρα τους τα updates χωρίς να εξαρτάται από ποια χώρα προορίζεται ή αν είναι branded( που δεν έχει).
απο ποτε εχεις να πιασεις android κινητο? Ακομα και το P9lite που κοστιζει 200€ οσο το δουλεψα δε λαγκαρει πουθενα. Οι εφαρμογές ειναι ιδιες οτι υπαρχει σε αντροιντ υπαρχει και σε ios σχεδον. Τεσπα η αληθεια ειναι πως βαρεθηκα, οποτε εχω μπει σε συζητηση τετοιου τύπου κανεις δεν εχει μια κανονική απαντηση. Ολες ειναι του τυπου το android laggarei ειναι χαλια ενω το ios ειναι stable. Σε ερωτηση μου παρε το κινητο και πες μου που ακριβως λαγκαρει, δειξε μου καπου που λαγκαρει, απαντηση δεν υπαρχει. Ξεκολληστε λιγο οι apple fan. Μια χαρα κινητο ειναι το iphone αθτο δε σημαινει οτι τα άλλα ειναι σαπια. Η τουλάχιστον αν τα βγαζετε σαπια να μπορειτε να πειτε γιατι ειναι σαπια και οχι να λετε είναι χαλια επειδη δεν ειναι iphone αρα κολλανε. Γι αυτο κοιταω ολα τα speedtest αν λαγκαραν δε θα νικουσαν το iphone τοσο απλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι ωραιες απαντησεις που ερχονται στα αρχικα μου λεγομενα. Ειναι iphone αρκει δλδ brand. Τι και αν η ασφαλεια τους εχει αποδεικτι ουκ ολιγες φορες για κλαματα μια με το icloud μια τωρα με root access πατωντας απλα εντερ που ετρχαν να το καλυψουν με αναβαθμισεις. Οχι φιλε μου για μενα που ψαχνω πριν θεωρησω κατι καλο το ειναι ios δε μου αρκεί καθολου.

απο ποτε εχεις να πιασεις android κινητο? Ακομα και το P9lite που κοστιζει 200€ οσο το δουλεψα δε λαγκαρει πουθενα. Οι εφαρμογές ειναι ιδιες οτι υπαρχει σε αντροιντ υπαρχει και σε ios σχεδον. Τεσπα η αληθεια ειναι πως βαρεθηκα, οποτε εχω μπει σε συζητηση τετοιου τύπου κανεις δεν εχει μια κανονική απαντηση. Ολες ειναι του τυπου το android laggarei ειναι χαλια ενω το ios ειναι stable. Σε ερωτηση μου παρε το κινητο και πες μου που ακριβως λαγκαρει, δειξε μου καπου που λαγκαρει, απαντηση δεν υπαρχει. Ξεκολληστε λιγο οι apple fan. Μια χαρα κινητο ειναι το iphone αθτο δε σημαινει οτι τα άλλα ειναι σαπια. Η τουλάχιστον αν τα βγαζετε σαπια να μπορειτε να πειτε γιατι ειναι σαπια και οχι να λετε είναι χαλια επειδη δεν ειναι iphone αρα κολλανε. Γι αυτο κοιταω ολα τα speedtest αν λαγκαραν δε θα νικουσαν το iphone τοσο απλα.

Έχω να πιάσω από το Μάιο του 2017 με το Galaxy note 5 που πατούσα το widget της μουσικής και έκανε 2 δευτερόλεπτα να μπει!(εννοείται ότι είχα κάνει format και είχε την τελευταία ενημέρωση) και το τελευταίο ήταν τον Ιούλιο του 2017, το Sony XZ που ενώ σε γενικές γραμμές ήταν γρήγορο, όποτε του κάπνιζε λαγκαρε(πολλές φορές πατούσα να γράψω κάπου π.χ απάντηση σε φόρουμ και καθυστερούσε να ανοίξει το πληκτρολόγιο και να εμφανίσει τα γράμματα που πλήκτρολογουσα). Όσες εφαρμογές υπάρχουν στο iOS υπάρχουν και στο Android απλά είναι πιο καλογραμμένες. Συν το γεγονός ότι πολλές εφαρμογές βγαίνουν πρώτα στο iOS και μετά στο Android. Τέλος πάντων εγώ δεν σου είπα ότι το Android είναι χάλια, προτιμώ το iPhone για τους δικούς μου λόγους που εξήγησα και δεν θέλω να σε πείσω να αγοράσεις iPhone ούτε με ενδιαφέρει. Και μου είναι αδιάφορα τα speedtest από τη στιγμή που το κινητό τρέχει όπως θέλω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες αλήθειες ακριβώς. Που όλη τη τεχνολογια πίσω από το Face ID την προσπερασες με ένα απλό «μια κάμερα και το Face ID” όπως έδειξα και στις εικόνες στη προηγούμενη σελίδα; Και δεν είμαι μόνο εγώ που σου λέω ότι γράφεις βλακείες και άλλοι 2 σε διόρθωσαν με αναλυτικότατα επιχειρήματα. Και αυτοί μέτοχοι της Apple είναι ε; Είσαι για λύπηση αν νομιζεις ότι πετώντας μια ταμπέλα στον συνομιλητή σου ότι είναι μέτοχος ας πούμε, και 100 ανακριβειες, ξεμπερδεύεις...

Επειδή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις σου παραθέτω ένα απλό παράδειγμα...

https://en.wikipedia.org/wiki/Touch_ID

https://en.wikipedia.org/wiki/AuthenTec

Ποιός λοιπόν κατασκεύασε το Touch ID της apple και ποιός το ενσωμάτωσε άλλος ή πρώτος; Κάνε το ίδιο πράγμα και για το face id και θα δείς οτι η apple δεν "καινοτομεί" πουθενά σχεδόν απλά της κατασκευάζουν και τα τις τοποθετούνε στις συσκευές της. Πές μου τώρα ποιά είναι η ανακρίβεια σε αυτά που λέω;Να περιμένουμε και άλλες "καιονοτομίες" της apple;

Επειδή ένα κινητό φέρει το logo μίας εταιρείας δεν σημαίνει οτι όλα της ανήκουν ή τα εφήυρε αυτή. Απλά η apple τα εγκαθιστά όταν πλέον έχουν ωριμάσει στο σημείο που αυτή θέλει να ενσωματώσει. Ελπίζω να μην μας πέις οτι η τεχνολογία Oled είναι δική της ή τα modem κ.ο.κ...ένα ios έχει και αυτό μας τελειώνει όπως το πάει.

Αλλά ξέχασα, όταν βάλει fingerprint on screen θα είναι άλλη μία "καινοτομία" της apple που απλά λόγω μάρκετινγκ θα το μάθεις εσύ και οι μέτοχοι της τότε. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πράγματα έχει κλέψει και τα έχει οικιοποιηθείώς δήθεν δικά της. Ξέρεις πόση τεχνολογία της motorola και άλλες παλιές γνωστές εταιρείες που μεσουρανούσαν παρήγαγαν τεχνολογία και την αντεγραψε χωρίς να δώσει φράγκο; Οι μηνύσεις και όλα αυτά που ακούγονται κατα καιρούς αυτή την ουσία έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις σου παραθέτω ένα απλό παράδειγμα...

https://en.wikipedia.org/wiki/Touch_ID

https://en.wikipedia.org/wiki/AuthenTec

Ποιός λοιπόν κατασκεύασε το Touch ID της apple και ποιός το ενσωμάτωσε άλλος ή πρώτος; Κάνε το ίδιο πράγμα και για το face id και θα δείς οτι η apple δεν "καινοτομεί" πουθενά σχεδόν απλά της κατασκευάζουν και τα τις τοποθετούνε στις συσκευές της. Πές μου τώρα ποιά είναι η ανακρίβεια σε αυτά που λέω;Να περιμένουμε και άλλες "καιονοτομίες" της apple;

Επειδή ένα κινητό φέρει το logo μίας εταιρείας δεν σημαίνει οτι όλα της ανήκουν ή τα εφήυρε αυτή. Απλά η apple τα εγκαθιστά όταν πλέον έχουν ωριμάσει στο σημείο που αυτή θέλει να ενσωματώσει. Ελπίζω να μην μας πέις οτι η τεχνολογία Oled είναι δική της ή τα modem κ.ο.κ...ένα ios έχει και αυτό μας τελειώνει όπως το πάει.

Αλλά ξέχασα, όταν βάλει fingerprint on screen θα είναι άλλη μία "καινοτομία" της apple που απλά λόγω μάρκετινγκ θα το μάθεις εσύ και οι μέτοχοι της τότε.

Στην ιστοσελίδα της wikipedia για την AuthenTec που παρεθεσες, γράφει ότι την αγόρασε η Apple 1 χρόνο πριν παρουσιάσει το iphone 5s με το touch id. Άρα υποθέτοντας ότι η τεχνολογία πίσω από το touch id είναι της AuthenTec, η Apple είδε τα οφέλη από τη τεχνολογία που ανέπτυσσε η AuthenTec και πράττωντας σωστά την αγόρασε και ενσωμάτωσε την τεχνολογία αυτή στο iphone. Και σε ρωτώ 1) που είναι το κακό σε αυτή τη κίνηση και 2) γιατί δεν την αγόρασε π.χ η samsung  που έχει το κεφάλαιο για να βγάλει αυτή πρώτη ένα αξιόπιστο fingerprint reader; Η apple δεν παρουσίασε σχεδόν τίποτα πρώτη, κινητά με οθόνη αφής υπήρχαν και πριν το iphone, mp3 players υπήρχαν και πριν, fingeprint readers είχαν και άλλα κινητά και ούτω καθεξής. Απλά ότι παρουσίασε η apple ήταν ολοκληρωμένο, όμορφο και εύκολο στη χρήση. Και για αυτό πέτυχε εκεί που άλλες εταιρείες τα βρίσκουν σκούρα. Το γράφεις και εσύ στο τέλος περίπου "Απλά η apple τα εγκαθιστά όταν πλέον έχουν ωριμάσει στο σημείο που αυτή θέλει να ενσωματώσει" . Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει κατασκευάσει το face id του Χ, αλλά δεν είναι μια κάμερα και το face id όπως έγραψες. Πίσω από αυτό κρύβεται μια ολόκληρη τεχνολογία και δεν μπορεί να συγκριθεί σε καμιά περίπτωση το γρήγορο μεν, καθόλου ασφαλές δε, face unlock του oneplus 5T που ακόμα και η Oneplus σου λέει ότι δεν είναι ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...