Προς το περιεχόμενο

MacOS High Sierra Install error


Nihilist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά μίλησα με το customer service της Αμερικής(διότι δεν μένω Ελλάδα). Τα παιδιά φουλ συνεργάσιμα και υπομονετικά (5 ώρες live chat). Δοκίμασα κάθε πιθανή λύση που μπορούσα να κάνω μόνος μου στο σπίτι όπως είναι nvram reset, hard reset, erase τους εσωτερικούς δίσκους (Macintosh HD και APPLE SSD) και μετά partitioning αλλά τίποτα το πρόβλημα επέμεινε. Δηλαδή δεν μπορούσε να δημιουργήσει τόμο προεκκίνησης APFS.

 

Οπότε με λένε πάνε σε ένα authorised συνεργαζόμενο store είναι 10 λεπτά υπόθεση. Πάω, τους δείχνω το σφάλμα και όντως 10 λεπτάκια υπόθεση ήταν (απλά χρειαζόταν ένα δεύτερο Mac ώστε να εγκατασταθούν τα high Sierra από κει Επειδή το δικό μου MacBook είχε κολλήσει σε ένα infinitive loop εσφαλμένων εκκινήσεων). Επίσης η υγεία του λάπτοπ είναι άριστη παρόλα τα resets κτλ με μόνο αρνητικό(βασικά ούτε καν αρνητικό είναι 2 λεπτά υπόθεση) ότι δεν έρχονται προεγκατεστημένα τα apps garageband, iMovie κτλ (Κλάιν Μάιν Δηλαδή) τα οποία τα κατεβάζεις free από το store.

 

Άρα όλα καλά και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας και το ενδιαφέρον.

Καλη χρόνια να έχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/10/2018 στις 4:14 ΜΜ, thelos257 είπε

Και γωέχω το ίδιο θέμα παιδιά στο mac mini μου πως αντιμετωπίζεται? 

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι να βάλεις το Sierra ή οποιοδήποτε λειτουργικό δουλεύει σε hfs+ και μετά να κανείς update σε Mojave.

Η καθαρή εγκατάσταση δεν είναι πάντα απροβλημάτιστη.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...