Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

Καντου δωρο και το PS4, ξερεις εσυ ;)

 

Oχι γιατι εχει καταντησει ανεκοδοτο πια. Αυτα που κραζεις εσυ για τους android users ειναι καρμπον τα ιδια που κανεις με το PS4, αλλα εκει δεν βγηκε κανεις να σου πει οτι δεν εχεις λεφτα να παρεις PC και αλλα τετοια επικα οπως το "πες μου πιο πακετο PS4 να κανω δωρο στο 11χρονο ανιψακη μου". Δηλαδη νταξει, πουλας μουρη με 1 κινητο. Να χες καμια lambo να σε χειροκροτησω, να σου πεταξω και λουλουδια, αλλα που πας ρε αδερφε με μια συσκευη που εχει και η τυφλη Μαρια.

Επειδη οπως ειπα ειναι 11 χρονων θα του παρω switch .

Eιχα gaming  pc πολλα χρονια και εκανε 3 χιλιαρικα  τοτε  ,τωρα δεν εχω  γιατι δεν εχω τον χρονο  που απαιτει το pc  gaming  .Eπισης εχω ξεπερασει κατα πολυ το budget ενος σοβαρου gaming pc με τα παιχνιδια που εχω αγορασει  την κονσολα και την τιβι που πηρα κυριως για αυτο τον σκοπο .

Επισης δεν εχω αναγκη να πουλησω καμμια μουρη απλα με διασκεδαζετε αφανταστα με τα σχολια  και τους συμβιβασμους σας .

 

Xiaomi Redmi Pro. Απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας (τοτε 210 ευρω) και απολυτα ευχαριστημενος!

 

3gb Ram

64gb χωρο

5.5" amoled οθονη

10πυρηνο helio X25 Mediatek

fingerprint

σασι αλουμινιου

κλπ κλπ

 

full specs: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro-8233.php

 

Γενικα αξιζει ΠΟΛΥ τα λεφτα του! Ειναι τιμιο τηλεφωνο!

Ευχαριστω για την προταση σου .

Ετσι να εχει και ενα νοημα το νημα ,γραφεται που γραφεται  γραφικοτητες (οχι εσυ) να βοηθησουμε κιολας σε καποια επιλογη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Α και sorry για το  offtopic  απλα το θεωρησα καλη ευκαιρια ,που θα σας ξαναβρω ολους μαζι ?

Βαριεμαι να περιμενω το επομενο θεμα της apple.

 

Κλαίω :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πάντα είναι προσφορά και ζήτηση. το τηλέφωνο μια χαρά είναι.

 

ούτε θα πατώσει ούτε τίποτα. έκαναν μια λάθος κοστολόγηση που θα την διορθώσουν σιγα σιγά και θα πουλήσει μια χαρά. θα το κατεβάσουν λίγο σε τιμή και ολά πόπα.

 

Το να λέμε ότι θα πάθει ζημιά η Apple για ένα μικρό λάθος που έκανε είναι αστείο. Οι άνθρωποι έχουν δείξει ότι δεν παίζονται στο marketing. Το οτι δεν παίρνω εγώ ποτέ κάτι αυτής εταιρείας για τους δικούς μου προσωπικούς λόγους δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να την παραδεχομαι. Θεωρώ ότι γενικά ποιάνει τον παλμό της αγοράς καλύτερα από τον καθένα.

 

Το ότι εγώ ή οποιωσδήποτε άλλος θεωρεί ότι είναι περιττό να δώσουμε τόσα χρήματα για ένα κινητό είναι άσχετο. Αφού υπάρχουν πολλοί άλλοι που θεωρουν ότι 900-1000 ευρώ είναι εντάξει για μια ναυαρχίδα παίζει σημαντικό ρόλο και θα παίξει τον καταλυτικό ρόλο και αυτή η συσκευή να είναι επιτυχιμένη.

 

με το μικρό μου το μυαλό αυτό θεωρώ, σεβαστές όλες οι απόψεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον τα θεματα τις Apple καταληγουν να γινονται θεματα διαφημισης της Xiaomi και της καθε κινεζουρας.

 

Ειδικα εκεινο το post του αλλου που ελεγε οτι εχει το iPhone X δευτερευον, ειναι οτι πιο γελοιο και κουτοπονηρο εχω διαβασει εδω μεσα, και το χειροτερο ειναι οτι τον πιστεψαν πολλοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.wikipedia.org/wiki/Betteridge%27s_law_of_headlines

 

Any headline that ends in a question mark can be answered by the word no. -> Κάθε τίτλος άρθρου που τελειώνει με ερωτηματικό, μπορεί να απαντηθεί με τη λέξη: Όχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πλεον τα θεματα τις Apple καταληγουν να γινονται θεματα διαφημισης της Xiaomi και της καθε κινεζουρας.
 
Ειδικα εκεινο το post του αλλου που ελεγε οτι εχει το iPhone X δευτερευον, ειναι οτι πιο γελοιο και κουτοπονηρο εχω διαβασει εδω μεσα, και το χειροτερο ειναι οτι τον πιστεψαν πολλοι.

 

Και τα θέματα της Samsung,Oneplus,Xiaomi κλπ...διαφήμιση του Iphone...κοίτα το δικό μου πόσο έχει, εσύ δεν έχεις πεθερά να σου το πάρει. Κοίτα το δικό μου τί έχει, το δικό σου δεν το έχει...το δικό σου λαγκάρει και το δικό μου σέρνεται με πρωτοποριακό τρόπο απο την apple με innovation mode...ποιοτικό το δικό μου, κάρο το δικό σου (λές και τα iphone και κάθε άλλη συσκευή κατασκευάζεται στον Πλανήτη Κίνα)...κοίτα το δικό μου πώς κάνει κλήση...το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς στέλνει sms το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς σερφάρει, το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς έχει κέρατα, το δικό σου λαγκάρει. Κοίτα το δικό μου. με τι χάρη λαγκάρει, το δικό σου έχει άλλο λαγκάρισμα κ.ο.κ...γενικά όταν παίρνεις iphone όλα γίνονται με μοναδικό τρόπο επειδή σου τα σκάει η πιστωτική, η πεθερά, ο παππούς, η γιαγιά, και κάθε τρόπος αποδεκτός που είναι δικαίωμα σου να το διατυμπανίζεις ώς "ποιοτικό και πρωτοποριακό"...

Καλή Χρονιά και απο κοντά...

Τις πεθερές B) Μην τις αφήσετε να σας πάρουν τον αέρα...σφιχτά και απο κοντά.

Κάντε της και αγκαλίτσα...μπορεί να σας επιδοτήσει και όλο το Iphone X!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα θέματα της Samsung,Oneplus,Xiaomi κλπ...διαφήμιση του Iphone...κοίτα το δικό μου πόσο έχει, εσύ δεν έχεις πεθερά να σου το πάρει. Κοίτα το δικό μου τί έχει, το δικό σου δεν το έχει...το δικό σου λαγκάρει και το δικό μου σέρνεται με πρωτοποριακό τρόπο απο την apple με innovation mode...ποιοτικό το δικό μου, κάρο το δικό σου (λές και τα iphone και κάθε άλλη συσκευή κατασκευάζεται στον Πλανήτη Κίνα)...κοίτα το δικό μου πώς κάνει κλήση...το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς στέλνει sms το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς σερφάρει, το δικό σου λαγκάρει, κοίτα το δικό μου πώς έχει κέρατα, το δικό σου λαγκάρει. Κοίτα το δικό μου. με τι χάρη λαγκάρει, το δικό σου έχει άλλο λαγκάρισμα κ.ο.κ...γενικά όταν παίρνεις iphone όλα γίνονται με μοναδικό τρόπο επειδή σου τα σκάει η πιστωτική, η πεθερά, ο παππούς, η γιαγιά, και κάθε τρόπος αποδεκτός που είναι δικαίωμα σου να το διατυμπανίζεις ώς "ποιοτικό και πρωτοποριακό"...

Καλή Χρονιά και απο κοντά...

Τις πεθερές B) Μην τις αφήσετε να σας πάρουν τον αέρα...σφιχτά και απο κοντά.

Κάντε της και αγκαλίτσα...μπορεί να σας επιδοτήσει και όλο το Iphone X!

Δεν ξερω για αλλους εμενα δεν με επιδοτει κανενας, οτι εχω κανει το εχω κανει μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Πλεον τα θεματα τις Apple καταληγουν να γινονται θεματα διαφημισης της Xiaomi και της καθε κινεζουρας.
 
Ειδικα εκεινο το post του αλλου που ελεγε οτι εχει το iPhone X δευτερευον, ειναι οτι πιο γελοιο και κουτοπονηρο εχω διαβασει εδω μεσα, και το χειροτερο ειναι οτι τον πιστεψαν πολλοι.

 

 

Μα δεν έγινε και τίποτα! Πιστεύεις πως κάποιος μπορεί να αλλάξει τη γνώμη του και τα γούστα του διαβάζοντας απλά μηνύματα άλλων σε ένα forum?  B)

 

Τα προβλήματα ξεκινούν όταν κάποιος αποκτά εμμονές με κάτι και θεωρεί πως όλος ο κόσμος γυρίζει γύρω από αυτό! Το ότι έδωσα 1200 ευρώ και πήρα το Χ (οκ πούλησα το 7 plus 600), δεν σημαίνει πως κάθομαι όλη τη μέρα και μιλάω για αυτό ή το έχω καρφιτσωμένο στο πέτο μου για να φαίνεται... Ένα smartphone είναι που κοστίζει λίγο περισσότερο από αντίστοιχες άλλες "ναυαρχίδες". Σε κάθε topic που καταλήγει σε vs, θέλω να πιστεύω πως απλά συμμετέχουμε σε "διαγωνισμό καλύτερης ατάκας" και δεν το παίρνουμε γενικότερα στα ...σοβαρά! 

 

Βέβαια κατά καιρούς λαμβάνω μηνύματα με ευχές για ψόφους, καρκίνους, κλπ (το καλύτερο που ακόμη προσπαθώ να το μεταφράσω ήταν ένα: "καρκίνος στον τάφο του πατέρα σου", που όσο κι αν ρώτησα ο καψερός πως μπορεί να είναι κατάρα κάτι τέτοιο, δεν μου απάντησε ποτέ...) αλλά αυτά είναι ψυχοπαθολογικές περιπτώσεις για τις οποίες θα πρέπει να αποφανθεί κάποιος ειδικός!  :devil: 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ πούλησα το 7 plus 600 

τσαμπα το εδωσες ,φιλος πιο πανω το εδωσε 700 ε την ιδια περιοδο (ναι αυτος με την φοβερη πεθερα) :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έγινε και τίποτα! Πιστεύεις πως κάποιος μπορεί να αλλάξει τη γνώμη του και τα γούστα του διαβάζοντας απλά μηνύματα άλλων σε ένα forum?  B)

 

Τα προβλήματα ξεκινούν όταν κάποιος αποκτά εμμονές με κάτι και θεωρεί πως όλος ο κόσμος γυρίζει γύρω από αυτό! Το ότι έδωσα 1200 ευρώ και πήρα το Χ (οκ πούλησα το 7 plus 600), δεν σημαίνει πως κάθομαι όλη τη μέρα και μιλάω για αυτό ή το έχω καρφιτσωμένο στο πέτο μου για να φαίνεται... Ένα smartphone είναι που κοστίζει λίγο περισσότερο από αντίστοιχες άλλες "ναυαρχίδες". Σε κάθε topic που καταλήγει σε vs, θέλω να πιστεύω πως απλά συμμετέχουμε σε "διαγωνισμό καλύτερης ατάκας" και δεν το παίρνουμε γενικότερα στα ...σοβαρά! 

 

Βέβαια κατά καιρούς λαμβάνω μηνύματα με ευχές για ψόφους, καρκίνους, κλπ (το καλύτερο που ακόμη προσπαθώ να το μεταφράσω ήταν ένα: "καρκίνος στον τάφο του πατέρα σου", που όσο κι αν ρώτησα ο καψερός πως μπορεί να είναι κατάρα κάτι τέτοιο, δεν μου απάντησε ποτέ...) αλλά αυτά είναι ψυχοπαθολογικές περιπτώσεις για τις οποίες θα πρέπει να αποφανθεί κάποιος ειδικός!  :devil: 

Εχεις γαιδουρινη υπομονη αυτο φαινεται πως λειτουργεις στα thread, εγω δεν θα μπορουσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χες καμια lambo να σε χειροκροτησω, να σου πεταξω και λουλουδια, αλλα που πας ρε αδερφε με μια συσκευη που εχει και η τυφλη Μαρια.

 

Αν είχε λάμπο αδερφέ, με το μυαλό που κουβαλάς εσύ, στην καλύτερη θα τον έλεγες ποζερά στην χειρότερη θα έκραζες ότι είναι έμπορας ναρκωτικών-που τα βρήκε τόσα λεφτά, και θα έτρεχες να τον καταδώσεις.

 

Κράζεις - θαυμάζεις .

 

Ηρεμήστε και χαρείτε ο καθένας τις επιλογές του.

 

Άλλος τα τρώει στις πτάνες, στα αυτοκίνητα, άλλος στα ναρκωτικά και στα ποτά και άλλοι στα gadgets. 

Στο πορτοφόλι του καθενός, δερβέναγα δεν ψάχνουμε. Κουμάντο στο πορτοφόλι σας.

 

Άντε καλή πρωτοχρονιά να έχουμε και φάτε κανά μελομακάρονο, να πάν οι πίκρες κάτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα το κινητο ειναι φοβερο,πολυ θα το ηθελα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα το αγοραζα,μονο στην περιπτωση που το χιλιαρικο το εβγαζα με δυο μεροκαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πλεον τα θεματα τις Apple καταληγουν να γινονται θεματα διαφημισης της Xiaomi και της καθε κινεζουρας.
 
Ειδικα εκεινο το post του αλλου που ελεγε οτι εχει το iPhone X δευτερευον, ειναι οτι πιο γελοιο και κουτοπονηρο εχω διαβασει εδω μεσα, και το χειροτερο ειναι οτι τον πιστεψαν πολλοι.

 

 

Τα Xiaomi δεν ειναι καλυτερα απο Iphone αλλα ειναι πολυ τιμια τηλεφωνα για τα λεφτα που κοστιζουν και απευθυνονται στην μεγαλυτερη μεριδα κοσμου οπου κοιταει ενα value for money mid range τηλεφωνο μεταξυ 200-300 ευρω που να δουλευει σωστα και αξιοπρεπεστατα χωρις πολλα πολλα. Γιαυτο και εχουν αποκτησει τοσο κοινο.

 

Επισεις ολα ειναι κινεζουρες. Ακομα και τα τσιπακια του iphone. Τα παντα στην κινα φτιαχνονται ποια. Απλα υπαρχουν ποιοτητες και ποιοτητες. Αλλο Xiaomi, huawei και zte και αλλο κατι ουγκα μπουγκα. Και ναι. Τα Xiaomi σαν ποιοτητα στεκονται αξιοπρεπως! Μου εχει πεσει 2 φορες με την οθονη πανω σε μπετον σαγρε και δεν επαθε τιποτα. Και αυτο πραγματικες συνθηκες της καθημερινοτητας. Οχι drop test review απο τον αλλον στην ανω πορδιτσα.

 

Και στο λεω σαν χρηστης Xiaomi που θα ηθελα να εχω iphone X αλλα δεν εχω τα λεφτα να το παρω και αν θα το επαιρνα, καθαρα γιατι μου αρεσει χωρις ομως να εκανα πολλα παραπανω απο οσα κανω με το Xiaomi που καλυπτει ολες μου τις αναγκες εκτως απο αυτην μιας πολυ καλης καμερας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα συμφωνήσω με το άρθρο. το περίμενα αρκετά πριν βγει (κάτοχος 6s plus), αλλά θεωρώ πως δίνει λιγότερα από όσα περίμενα.

 

στα + η οθόνη του (αν και έχει καθυστερήσει σημαντικά η apple να μπει σε αυτές τις οθόνες) και ο bezeless σχεδιασμός (το notch για μένα ούτε κρύο ούτε ζέστη).

 

στα - το γεγονός ότι δεν δίνει touchID (θα το δούμε του χρόνου στο Χ+ και θα γελάμε), θεωρώ πως δεν πρόλαβε η apple, το ότι δεν "γυρνάει" το μενού όπως στα plus και προσωπικά ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω την έλλειψη 3,5 jack.

 

κάμερες, επεξεργαστές, κτλ. λογικό να εξελίσσονται: τεχνολογικές εταιρείες είναι, δεν μπορούν να μένουν σταθερές.

 

προσωπικά με βλέπω για το 8plus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε λάμπο αδερφέ, με το μυαλό που κουβαλάς εσύ, στην καλύτερη θα τον έλεγες ποζερά στην χειρότερη θα έκραζες ότι είναι έμπορας ναρκωτικών-που τα βρήκε τόσα λεφτά, και θα έτρεχες να τον καταδώσεις.

 

Κράζεις - θαυμάζεις .

 

Ηρεμήστε και χαρείτε ο καθένας τις επιλογές του.

 

Άλλος τα τρώει στις πτάνες, στα αυτοκίνητα, άλλος στα ναρκωτικά και στα ποτά και άλλοι στα gadgets. 

Στο πορτοφόλι του καθενός, δερβέναγα δεν ψάχνουμε. Κουμάντο στο πορτοφόλι σας.

 

Άντε καλή πρωτοχρονιά να έχουμε και φάτε κανά μελομακάρονο, να πάν οι πίκρες κάτω.

Εχω την εντυπωση πως το αμαξι που εχει δεν απεχει και πολυ απο λαμπο.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...