Προς το περιεχόμενο

Είναι το iPhone X μία απογοήτευση; Αυτό πιστεύουν επενδυτές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oxi prive δεν θα στειλεις τιποτα περιμενω να μου δειξεις υλικα kai αποδειξεις  που κανουν 5000 ευρω και το mining pc  soy .Αυτα ζητησα . Δυστυχως για σενα ειμαι σαφης .

O χρονος εχει παρελθει  εισαι ηδη ψευτης και κοινο τρολ παρολα αυτα σου δινω παραταση .

 ps :αν θες συναντιομαστε και απο κοντα να σου δειξω πως ειναι τα 5 χιλιαρικα :)

 

Μόλις σου είπε πως θα σου στείλει αυτά που ζήτησες και τώρα κάνεις πίσω;

 

strawman Αν δεν σου είναι κόπος ανέβασε τες εδώ να έχουμε reference του τι εστί "Fotis13 - ο μεγιστάνας με το iphone και τα πεντοχίλιαρα" :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο που αναφερω δεν ειναι να συμφωνει ή διαφωνει καποιος αλλα ειναι κατι γεγονος.

 

Ακομα και το Oneplus5t που στο εξωτερικο βαφτιζεται ως value for money συσκευη για αυτα που προσφερει,στα Ελληνικα forum τρωει κραξιμο απο αρκετους(που μαντεψε τι κινητο εχουν) επειδη ανεβηκε η τιμη του απο εποχες Oneplusone.

 

Επισης σε καθε τετοιο θεμα που αφορα Iphone,pixel και αντιστοιχα σε ακριβεια κινητα αν δεις μεσα στο κραξιμο παντα αναφερονται και τα γνωστα redmi για το αψογο value τους και πως ολα τα κινητα απο 250ευρω και πανω ειναι πεταμενα λεφτα,επειδη με τα χρηματα που ζητανε αλλοι...παντρευονται ξερω γω.

 

Εγω προσωπικα περασα απο iphone να δω ο ιδιος τι ρολο βαραγε(να εχω προσωπικη γνωμη που λεμε)και ο μονος λογος που τα σιχαθηκα δεν ειναι για τις συσκευες αυτες καθαυτες που ειναι συνολικα αρτιες.

Η εταιρεια πισω απο αυτες ειναι που σιχαθηκα, για τον τροπο που επιβαλει πραγματα(οχι οτι και οι αλλες εταιρειες ειναι αγιες,απλα η συγκεκριμενη το παρακανει)και δυστηχως αυτο επιβεβαιωνεται καθε χρονια.

 

Τουλάχιστον εσύ αντιλαμβάνεσαι το κράξιμο προς τα που πηγαίνει. Ναι είναι γεγονός το κράξιμο για ακριβές συσκευές και τον εκθειασμό  της xiaomi (ακόμα και εγώ το έχω κάνει), αλλά εδώ είχαμε ξεκινήσει να αναφερόμαστε στο αποκλειστικό "μένος προς την Apple", το οποίο όπως και εσύ αναφέρεις έχει να κάνει με τις πρακτικές και τις γελοίες εξηγήσεις στις αποτυχίες της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δύο πράγματα έχω να πώ :

 

Α) Ξαναλέω: Κάντε στην αναβάθμιση οταν έχεις κάποιον σε Ignore list, να μη φαίνονται ούτε στην παράθεση τα μηνύματα του. Δεν φτάνει που αφήνετε υποκείμενα, να γράφουν ανεξέλεγκτα μηνύματα γεμάτα προσβολές, επειδή είναι κολλητοί με mods, τουλάχιστον μη μας αναγκάζετε να τα διαβάζουμε. Αν σας δίνει λεφτά για τη συντήρηση του σαιτ. για να βγάζει τα γούστα του να μας το πείτε, να κάνουμε και μείς την πλάκα μας. Έτσι και αλλιώς απο γλέντι σε γλέντι πάει.

 

Β) Δεν ξέρω απο που σας έχει δημιουργηθεί η εντύπωση οτι για να πούμε την άποψή μας για ένα θέμα που αφορά την Apple, πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 5 συσκευές της εταιρίας ταυτόχρονα. Καταλαβαίνω οτι ένα μέρος της Apple εμπειρίας, είναι το οικοσύστημα της Apple, το οποίο χρειαζεσαι ξέρω γώ 3 συσκευές για να δείς τα προτερήματα του. Απο εκει και πέρα, τα προβλήματα είναι προβλήματα; Γιατι τα σβήνετε ολα απο τον χάρτη; Γιατι δε μπαίνετε σε ένα άρθρο της Tesla , να μας πείτε γιατι τολμάμε και μιλάμε για Tesla, αφου δεν έχουμε Tesla. Επειδή δεν έχετε;

 

Έχω δικαίωμα γνώμης, και λανθασμένη η όχι, οταν τη λέω κόσμια θέλω να μπορώ να την πώ, χωρίς θα θεωρούμαι ταλαίπωρος. Αν τέτοιο φόρουμ θέλετε να γίνει, συνεχίστε, απλά συνήθως τα trolls στα Forums, κάνουν την πορεία τους, και μετά τρώνε ένα μπαν κλείνοντας τον κύκλο. Εδώ απλά κάνουν δεύτερους και τρίτους λογαριασμούς(για να στηρίζουν τους πρώτους).

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi prive δεν θα στειλεις τιποτα περιμενω να μου δειξεις υλικα που κανουν 5000 ευρω και το mining pc  soy .Αυτα ζητησα ,O χρονος εχει παρελθει  εισαι ηδη ψευτης και κοινο τρολ παρολα αυτα σου δινω παραταση .

Eιμαι ηδη ψευτης επειδη δεν τα ανεβασα σε 15 λεπτα. Εισαι οτι ναναι. Λοιπον παρε αυτη για αρχη και τωρα κανε υπομονη να ανεβασω και τις αλλες.

 

https://imgur.com/a/7N5rl

 

Οι 2 ειναι 1080ti και η αλλη 1080

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινατε θυματα τωρα? Πατα το report

Φοβερό συμπέρασμα (not). Πάρε και εσύ μια παρότρυνση:

Σε ενοχλεί ο ανοιχτός δημόσιος διάλογος και νιώθεις θύμα; Κλείσε το pc και πήγαινε εδώ που σε καταλαβαίνουν:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Social_justice_warrior

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό συμπέρασμα (not). Πάρε και εσύ μια παρότρυνση:

Σε ενοχλεί ο ανοιχτός δημόσιος διάλογος και νιώθεις θύμα; Κλείσε το pc και πήγαινε εδώ που σε καταλαβαίνουν:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Social_justice_warrior

Πατα το ευρεση περιεχομενου στο προφιλ μου για να δεις τι ακυρο ειναι το link σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A τωρα  5000  το ειπες χαρην υπερβολης .

Υπολογισε στα 5000 και το αμαξι που εχεις  απο κατω μπας και βγει ,

Ελα πεςε για υπνο πιο γραφικος και απο ηλιοβασιλεμα στην Σαντορινη εισαι .

Εγραψα κατα λεξη "5000 ξερω γω". Αλλα οπως ειδες, παραπανω κοστισαν. Ακουστικα και keyboard πανε στα 400. Αλλα 280 οι μνημες. Αλλα 220 το τροφοδοτικο. Αλλα 130 η υδροψυξη. Αλλα 400 cpu + mobo. Αλλα 100 το hue και το extender χωρις τα ανεμιστηρια. Αλλα 90 οι ανεμιστηρες. Και ακομα δεν εβαλα τις οθονες. Ουτε την TV (που δεν ειναι του σαλονιου, εχω αλλη εκει, αυτην την εχω για το PC). Ουτε τα ηχεια. Ουτε τους σκληρους. Ουτε την 3η 1080ti που θα βαλω στο miner. 

 

Γιατι αν ειναι να παρεις το 5000 τoις μετρητοις, παρε και το δικο σου τις μετρητοις. Θες να κανω quote τι εγραψες? Σιγα μην εχεις PC που κανει 2000 και αλλα τετοια. Μην τα ξεχνας. Τεσπα, το point ειναι αυτο που σου γραψα 5 σελιδες πισω. Το αν κοστισε 4000 η 6000 το PC ειναι ασχετο. Δεν κραζει καποιος το iPhone (η το ps4) επειδη δεν εχει λεφτα να παρει. Ποσο μαλλον εγω που δεν κραζω και το iphone ο κακομοιρης XD

 

PS1. Thnx ntinaras

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά ακυρώθηκε και το πόκερ που είχα κανονίσει σε ένα σπίτι να πάω και μπαίνω εδώ και διασκεδάζω με τα comments σας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανησυχήσω τότε ΑΝ γίνει κάτι τέτοιο !!

 

Δεν ρωτάς τι ψυχολογικά έχουν και τους χαπατους που αγόρασαν με δάνειο σπίτια 300-400.000 ευρώ και τώρα δεν έχουν χρήματα να τα συντηρήσουν ή να βάλουν πετρέλαιο ?

 

Αυτοί έχουν αγγούρι στην πλάτη, εγώ στην τελική και να το πουλήσω μπορώ σε 2 χρόνια και αν χαλάσει να το κλάψω και να πάρω κάτι άλλο ... μη ξεχνάς την εκπληκτική μεταπωλητική αξία των iPhone και ειδικά του Χ που θεωρείται συλλεκτικό

Μαλλον καποια πραγματα τα εχεις μπερδεψει.

1)Δεν εχουν καμια σχεση τα σπιτια με τα κινητα.

 

2)Σε 2χρονια να το πουλησεις δεν μπορεις γιατι το εχεις βαλει σε δοσεις για 4χρονια.Δεν γινεται να πουλησεις μια συσκευη που δεν εχεις ξεχρεωσει και εν μερη δεν σου ανηκει πληρως.

 

3)Η ιδια η εταιρεια εχει υποστηριξει οτι στα επομενα Iphone θα δουμε και oled οθονες και φυσικα την νεα αναλογα αρα μην περιμενεις μεγαλη μεταπωλητικη αξια ή μαλλον η μεταπωλητικη του αξια θα ειναι σχετικα υψηλη αλλα η χασουρα θα ειναι ακομα μεγαλυτερη(με αρχικη τιμη τα 1200-1400ευρω)

 

4)Το Iphone X δεν θεωρειται συλλεκτικο.Συλλεκτικο θα ηταν αν κυκλοφορουσε σε παρα πολυ μικρο αριθμο πχ μονο 1000-10.000 παραγωγη που εκει η αρχικη του τιμη πιθανως να ηταν και ψηλοτερη.

Ο μονος λογος που εχει μικρη διαθεσιμοτητα παγκοσμιως ειναι γιατι η εταιρεια δεν μπορουσε να καλυψει την ζητηση αν ειχε κυκλοφορησει μονο αυτο στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000ρικο;Για ενα κινητό;

Ναί.Μόνο όταν θα ειναι ρολόι, θα προβάλλει σε ολόγραμμα μπροστά μου αυτόν που συνομιλάω...

Μέχρι τότε...όσο αν΄τεξει το LG ZERO και μετά όποιο άλλο smartphone εχει ΑΝΘΕΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.

GPS,SMS,WEB BANKING,τηλ. κλήσεις η χρήση που κάνω, άντε και να τσεκάρω τα μειλ.Τι να τα κάνει κανεις τα παραπάνω απο ένα τηλέφωνο;Ουτε photoshop δεν τρέχει ουτε τίποτα.Καμερα καλη για καμια φωτο σε κατι που θα κινήσει το ενδιαφέρον και μεχρι εκει.Αντε να αγοραζετε καθε χρονο νεο τηλέφωνο και να δινετε χιλιάρικα και 800ρικα για μηλα και samsung και καθελογης εταιριες.

Υ.Γ. Ναι δεν εχω τοσα λεφτα ρε να χαλαω σε κινητά.Προτιμώ να φτιάχνω την μηχανή μου, προτιμώ να πάω ενα σινεμα με την γκομενα,προτιμώ να πάρω την μηχανη και την γκόμενα να πάω εκδρομη καβαλα στις 2 ροδες μεχρι σαλονικη απο αθηνα για καφε η κανα βελιγράδι,καμια ρώμη, για διήμερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...