Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα: Αγγελίες


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Καλησπέρα και από έμενα. μήπως να διαγράφονται και οι αγγελίες που έχουν πουληθεί τα πράγματα.

 

Αν διαγραφεί μια αγγελία, θα διαγραφούν μαζί και οι αξιολογήσεις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άκου λίγο δεν θα πάρεις σπίτι συνεπώς το ''έχε με στο νου σου'' δεν υπάρχει.Η το θέλεις και το κλείνεις ή δεν το θέλεις και λες ευχαριστώ πολύ καλή συνέχεια.

Η συγκεκριμενη αλλαγή είναι η πιο σημαντική καθώς όλοι γκρινιάζουμε είτε για πιστόλες που στο τέλος μας μένουν στα χέρια είτε για κρέμασμα όταν χρειάζεσαι κάτι άμεσα και φεύγουν αλλού.

Δεν εχεις ακουσει το κλασσικο '' μιλαω με ενα παιδι , αν αλλαξει κατι θα σε ειδοποιησω '' .Δηλαδη με ποιο τροπο θα σε ειδοποιησει ? Θα σε επιλεξει σαν αγοραστη ? Προξενιο ειναι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν υπαρχει  ? Ενα εκ μυριο λογοι υπαρχουν.Παζαρεμα για τιμη (ετσι και αλλιως οι τιμε αλλαζουν συνεχωες) , συννενοηση για τροπους αποστολης.Θα ανεβει ο ξαδελφος μου , θα κατεβει ο μπατζανακης μου , εχουν απεργια τα ελτα

 

Ενα εκ λογοι υπαρχουν για να ειναι σε αναμονη μια αγγελια .Και μην μου πεις τωρα οτι θα την βαλει σε ''εκκρεμοτητα'' οταν ο πωλητρης μπορει να μιλαει με 20 ατομα συγχρονως

Αν συμφωνήσεις σε κάτι δεν έχει σημασία αν βρεις κάτι πιο φθηνό ή αν την άλλη μέρα το βγάλουν μισή τιμή στα καταστήματα.Όλα αυτα τα συζητάς πριν συμφωνήσεις.Αν θέλεις όντως κάτι παίρνεις τηλ μιλάτε 5 λεπτά και τελειώνουν όλα είτε θετικά είτε αρνητικά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αναμονή της απάντησης για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων και αφού έχει πέσει πολύ προσωπική γνώμη, να πω και την δίκη μου.

 

Βελτίωση σίγουρα χρειαζόταν το συγκεκριμένο κομμάτι. Για το θέμα του κινητού προσωπικά διαφωνώ. Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν θέματα που ίσως περιοριστούν με το προαπαιτούμενο κινητό αλλά αυτό θα γίνει μόνο σε μικρό βαθμό. Ακόμα και η χρυσή ευκαιρια που τόσες φορές αναφέρθηκε σε αυτό το νήμα, προτρέπει την επικοινωνία σε σταθερό τηλέφωνο στις συμβουλές ασφαλείας. Το σταθερό με κεφαλαία μάλιστα.

Επίσης αναφέρθηκε ότι κάποιος δεν θα αγόραζε ποτέ από πωλητή που δέχεται μόνο προσωπικά μηνύματα. Αυτό είναι πρόβλημα του πωλητή. Προσωπικά δεν έδωσα ποτέ κινητό τηλέφωνο, έχασα πωλήσεις και ήταν αυτό αιτία, αλλά στο προφίλ μου θα βρείτε 17 θετικές αξιολογήσεις. Άρα ούτε αυτό είναι επιχείρημα για την συγκεκριμένη υποχρέωση.

 

Σε κάθε περίπτωση τους κανόνες τους βάζουν οι υπεύθυνοι του site. Αν δεν μας αρέσει μπορούμε να γκρινιάζουμε και μετά να μεταφέρουμε την συγκεκριμένη δραστηριότητα αλλού. Όμως όποιος δίνει και όποιος δέχεται προσωπικά δεδομένα καλό θα είναι να έχει ενημερωθεί για τους κανόνες από την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις ακουσει το κλασσικο '' μιλαω με ενα παιδι , αν αλλαξει κατι θα σε ειδοποιησω '' .Δηλαδη με ποιο τροπο θα σε ειδοποιησει ? Θα σε επιλεξει σαν αγοραστη ? Προξενιο ειναι ? 

Ποιο είναι το παράξενο?Μιλάει με κάποιον άλλο που ενδιαφέρηκε πριν από εσένα και αν συμφωνήσουν θα το δώσει αν όχι θα συνεχίσει στον επόμενο-εσένα.Τι ακριβώς θα αλλάξει με το νέο σύστημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τώρα νομίζει κάποιος ότι μπορεί να κρυφτεί από το "φακέλωμα" μη δίνοντας κινητό ή μη χρησιμοποιώντας κάρτες κτλ, σε 10 χρόνια θα είναι ανύμπορος να μη φακελωθεί. Να παλεύεις να αντιστέκεσαι σε αυτό την σύγχρονη εποχή κάνοντας τη ζωή σου δυσκολότερη δεν ωφελεί κατά την άποψη μου.

Οι αλλαγές που γίνονται στο σαιτ είναι περισσότερο θετικές παρά αρνητικές. Δεν εξαλείφουν την απατεωνιά αλλά την περιορίζουν. Όποιος δεν θέλει να δώσει κινητό θα βρει άλλη πλατφόρμα για να εξυπηρετείται ή απλά θα κόψει τις αγγελίες. Μικρό το τίμημα μπροστά στο να φακελώνεται άλλωστε.

Συγχαρητήρια για τις αλλαγές, αναμένουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το παράξενο?Μιλάει με κάποιον άλλο που ενδιαφέρηκε πριν από εσένα και αν συμφωνήσουν θα το δώσει αν όχι θα συνεχίσει στον επόμενο-εσένα.Τι ακριβώς θα αλλάξει με το νέο σύστημα?

Ε καλα, κατσε να σε επιλεξει σαν αγοραστη καποιος επειδη του ειπες ενα ..γεια  :-D

 

Και να πρεπει να το αγορασεις,δεν πανα να εισαι και στο νοσοκομειο (η σλλιως να φας κοκκινη)  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε αναμονή της απάντησης για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων

Από την στιγμή που γίνεται από υπηρεσία του FB κι όχι από το Insomnia (από ότι κατάλαβα), χρειάζεται κάποια άδεια/αίτηση από την dpa.gr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα, κατσε να σε επιλεξει σαν αγοραστη καποιος επειδη του ειπες ενα ..γεια  :-D

 

Και να πρεπει να το αγορασεις,δεν πανα να εισαι και στο νοσοκομειο (η σλλιως να φας κοκκινη)  :-D

Το ότι σκεφτόμαστε συγκεκριμένες ακραίες περιπτώσεις και όχι την καθημερινότητα με ξεπερνάει.Εγώ πάντως αν προκύψει λόγος υγείας δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα βάλω μια αρνητική αξιολόγηση.Και νομίζω ότι ούτε καν θα προχωρήσω αν απλά μου πεις ο άλλος "ξέρεις φιλαράκι το μετάνιωσα".Αλλά είναι άδικο να εξαφανίζεται ο άλλος και να μην έχεις το δικαίωμα να τον κοκκινήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"πόσους αριθμούς μπορούν να εχουν;" ΆΠΕΙΡΟΥΣ  :-) Αν είσαι από Αθήνα και χρησιμοποιεις Μετρό καταλαβαινεις τι εννοω.

Τουλάχιστον θα κουράζονται λίγο παραπάνω, δεν θα βάζουν αγγελίες για πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα με τη χρήση αριθμού κινητού είναι ότι κατά κάποιο τρόπο χάνεται και η ανωνυμία στο site. Ναι μεν ασφαλίζει περισσότερο τις αγγελίες, αλλά όταν κάποιος μπορεί να χτυπήσει τον αριθμό στο messenger, viber, whatsapp, skype κτλ μπορεί να βρει όνομα και φωτογραφία, χωρίς να ενδιαφέρεται για την αγγελία απαραίτητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

"πόσους αριθμούς μπορούν να εχουν;" ΆΠΕΙΡΟΥΣ  :-) Αν είσαι από Αθήνα και χρησιμοποιεις Μετρό καταλαβαινεις τι εννοω.

 

Οι οποίοι αριθμοί όμως είναι χρεωμένοι προσωπικά στους χρήστες μιας και απαιτείται η αστυνομική τους ταυτότητα κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι σκεφτόμαστε συγκεκριμένες ακραίες περιπτώσεις και όχι την καθημερινότητα με ξεπερνάει.Εγώ πάντως αν προκύψει λόγος υγείας δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα βάλω μια αρνητική αξιολόγηση.Και νομίζω ότι ούτε καν θα προχωρήσω αν απλά μου πεις ο άλλος "ξέρεις φιλαράκι το μετάνιωσα".Αλλά είναι άδικο να εξαφανίζεται ο άλλος και να μην έχεις το δικαίωμα να τον κοκκινήσεις.

Ειναι τζερτζελες.Και ποτε δεν ηταν θα μου πεις ? Γιατι με αυτη την λογικη πρεπει να τρωει κοκκινη και αυτος που ειπε θα το στειλω αμεσα και περναει μια εβδομαδα επειδη ειχε δουλειες .Δηλαδη τον αλλον τον ρωτας αν θελει να εχει κρατημενα τα λεφτα μια εβδομαδα περιμενοντας ενα δεμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα με τη χρήση αριθμού κινητού είναι ότι κατά κάποιο τρόπο χάνεται και η ανωνυμία στο site. Ναι μεν ασφαλίζει περισσότερο τις αγγελίες, αλλά όταν κάποιος μπορεί να χτυπήσει τον αριθμό στο messenger, viber, whatsapp, skype κτλ μπορεί να βρει όνομα και φωτογραφία, χωρίς να ενδιαφέρεται για την αγγελία απαραίτητα.

 

Δεν θα φαίνεται κάπου ο αριθμός. Αν ο πωλητής θέλει να φαίνεται, μπορεί να τον δώσει ξεχωριστά, όπως γίνεται και σήμερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...