Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, DrFreeman said:

Σίγουρα δε θα σερνόταν αυτή η συζήτηση για 111 σελίδες αν ήταν τόσο συντριπτική η πλειονότητα των ευχαριστημένων. Και σε κάθε περίπτωση οι ευχαριστημένοι είναι κατοχυρωμένοι. Τους δυσαρεστημένους πρέπει να κοιτάξει τώρα η διεύθυνση του site - σε επίπεδο feedback και βελτιώσεων. Η συμπεριφορά/attitude "κι αν σου αρέσει" δεν αρμόζει σε site τέτοιου επιπέδου.

Αν διαβάσεις τα ποστ, πολλά απ' αυτά είναι οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί ξανά και ξανά. Σε κάθε περίπτωση, το φόρουμ ακόμα φτιάχνεται δεν έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες οπότε είναι και νωρίς να βγάλουμε οτιδήποτε συμπέρασμα

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να λέμε και τα καλά, ωραίο και χρήσιμο αυτό που κάνεις παράθεση ποστ-σεντόνι και δεν εμφανίζεται ολόκληρο παρά μόνο εάν βάλεις τον κέρσορα επάνω..

Και το λευκό το συνήθισα ρε παιδιά, δεν ξέρω.

Ποιο το νόημα να φαίνονται "συνολικές αντιδράσεις χρήστη" στο προφίλ; Το location που έλεγε παλιά πιο χρήσιμο μου φαινόταν.

 

Επεξ/σία από McNerd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά ας κάνω και εγώ ένα request...

Στις αγγελίες, όταν μπαίνουμε σε μια κατηγορία όπου παραθέτονται οι εκάστοτε αγγελίες, θα ήθελα να βλέπω δίπλα από το όνομα και την αξιολόγηση αυτού που έβαλε την αγγελία χωρίς να χρειάζεται να μπω μέσα στην αγγελία.

 

6 ώρες πριν, Snoob είπε

Εννοείς πόσες αξιολογήσεις από αγγελίες έχει το μέλος που άφησε την αξιολόγηση;

 

@Snoob

Σωστή παρατήρηση πολλοί δεν μπαίνουν να δουν μια αγγελία εάν ο πωλητής έχει λίγες έως μηδενικές αξιολογήσεις .

Μπορει να μπει πχ εκει που εχω με κόκκινο σημαδέψει παρακάτω

 

Spoiler

MBMRjJx.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Kostasspil said:

Αν διαβάσεις τα ποστ, πολλά απ' αυτά είναι οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί ξανά και ξανά. Σε κάθε περίπτωση, το φόρουμ ακόμα φτιάχνεται δεν έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες οπότε είναι και νωρίς να βγάλουμε οτιδήποτε συμπέρασμα

Συμφωνώ και γι' αυτό είναι χρήσιμες οι προτάσεις τώρα που "φτιάχνεται" το site. Μετά θα είναι δυσκολότερες οι αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 λεπτά πριν, DrFreeman είπε

Συμφωνώ και γι' αυτό είναι χρήσιμες οι προτάσεις τώρα που "φτιάχνεται" το site. Μετά θα είναι δυσκολότερες οι αλλαγές.

Επί του παρόντος δεν εξετάζεται το ενδεχόμενο αύξησης του ορίου των αγγελιών ανά εβδομάδα. 

Και σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει η λογική του "άμα σας αρέσει", αλλά υπάρχει πάντοτε και η κατεύθυνση που θέλει να χαράξει ο άνθρωπος που είναι υπεύθυνος για το insomnia.

Λ.χ. -για να δώσω ένα παράδειγμα από τις ενότητες που συντονίζω- ο περιορισμός των αθλητικών συζητήσεων στο μπλα-μπλα σίγουρα "κόβει κίνηση" και "χάνεται επισκεψιμότητα", αλλά το γεγονός ότι χρόνια τηρούμε αυτή τη στάση θα έπρεπε να δείχνει στον κάθε καλόπιστο ότι δεν είναι η στείρα κίνηση και επισκεψιμότητα το βασικό κριτήριο κάποιων αποφάσεων που λαμβάνονται.

Προφανώς και ο δημιουργός του -από κοντά κι εμείς που βοηθάμε ως εθελοντές- θέλει να δει το insomnia να μεγαλώνει και να βελτιώνεται, και γι' αυτό όλες οι απόψεις λαμβάνονται υπόψη, αλλά δεν είναι μόνο η επισκεψιμότητα το κριτήριο.

Πάντως, ως προς την εφαρμογή αλλαγών, όπως είμαι βέβαιος ότι διαπίστωσαν τα μέλη που είδαν τα όρια του μεγέθους των αρχείων φωτογραφιών, λ.χ., να τροποποιούνται μέσα σε σκάρτη μισή ώρα από τη στιγμή που συζητήσαμε κάποιες ενστάσεις που είχαν, με τη νέα πλατφόρμα πολλές αλλαγές είναι δυνατόν να εφαρμοστούν ταχύτατα. Κι είναι ακόμη πολλές οι δυνατότητες που μπορούν να εισαχθούν. Οπότε το ότι κάτι δεν γίνεται τώρα δεν σημαίνει πως αύριο ή σε ένα μήνα ή όποτε στο μέλλον θα είναι δυσκολότερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, McNerd said:

Το location που έλεγε παλιά πιο χρήσιμο μου φαινόταν.

Υπάρχει ακόμα Location νομίζω, check mine...

To βάζεις από το Edit Profile.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Υπάρχει ακόμα Location νομίζω, check mine...

Βεβαίως υπάρχει, το προσθέτει κανείς αν θέλει μέσω της "επεξεργασίας προφίλ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Υπάρχει ακόμα Location νομίζω, check mine...

Α ναι, δεν ξέρω πώς μου φάνηκε ότι είχε καταργηθεί :lol:

(Εκτός αν είχε καταργηθεί κατά λάθος την πολύ πρώτη μέρα και επανήλθε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Abudi είπε

Αν δεις το 3ο sticky ποστ πάνω-πάνω θα δεις ότι το έχουν βάλει (στο κάτω μέρος της σελίδας, δεξιά, δίπλα στη γλώσσα). Επίσης ο @panoc έχει κάνει πολύ ωραία δουλειά με μια "third-party" λύση.

Ευχαριστώ μεγάλε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπώ το σάιτ αυτό, μου λείψατε πολύ εκείνες τις δύο μέρες, πολύ καλή γενικά η νέα εικόνα, με ξενίζουν βέβαια και εμένα κάποιες αλλαγές αλλά θα συνηθίσω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω χασει τη μπαλα εδω μεσα με τις τοσες σελιδες του θεματος να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω αν εχει ηδη απαντηθει.

αξιολογηση μπορουμε να βαλουμε στις αγγελιες και αν ναι πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, astrea966 είπε

επειδη εχω χασει τη μπαλα εδω μεσα με τις τοσες σελιδες του θεματος να ρωτησω κατι γιατι δεν ξερω αν εχει ηδη απαντηθει.

αξιολογηση μπορουμε να βαλουμε στις αγγελιες και αν ναι πως?

Φυσικά...

Πρέπει πρώτα να κλειδώσει ο πωλητής την αγγελία και να ορίσει τον αγοραστή (ο οποίος στη συνέχεια θα μπορεί να κάνει την αξιολόγηση κανονικά).

Δεν το έχω τσεκάρει, αλλά είχε αναφερθεί κατά τις προηγούμενες ημέρες.

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν έγραφα στο φορουμ διάβαζα πολλά θέματα. Διάβασα και για την αναβάθμιση βλέπω νέω περιεχόμενο δεν υπάρχει λένε θα το φτιάξουν τα γράμματα είναι σαν να έχω κάνει ζουμ 400% άλλος λέει βάλε το δικό μου plugin αν θέλεις να δεις  το σιτε κανονικά, από ότι κατάλαβα μέχρι τώρα αυτοί που έχουν το σιτε έβαλαν νέο θεμα χωρίς όμως να το έχουν προσαρμόσει για τους επισκεπτες που ειχαν. ΛΑΠΤΟΠ εχω και δεν δουλευει τιποτα. Το σκοτεινο θεμα ειναι παλι ασπρο απο οτι ειδα πως γινεται τετοιο πραγμα. Και για να φορτωσει αργει 2 φορες οσο παλια. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΣΟ ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ. Ειχε καλα θεματα. ουτε οδηγια να δουμε τα νεα θεματα.

Επεξ/σία από thinkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο ένα "άσχημο" μόλις είδα οτι διορθώθηκε. Η πληροφορία για το πότε μια αγγελία θα λήξει.

Σωστό γιατί και άχρηστο ήταν και χώρο έπιανε και το κυριότερο,μπέρδευε τον αναγνώστη.

 

 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...