Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, free@last είπε

@billdanos

Στο θέμα της εμφάνισης του φόρουμ,που βγάζει μάτια σε μικρής ανάλυσης οθόνης και το πρόβλημα είναι αδιαμφισβήτητο, τι προτείνετε δηλαδή εσείς οι mods;;

Προτείνουμε να κάνετε υπομονή ολα τα έχουμε διαβάσει / διαβάζουμε και εχουν λυφθεί υπόψιν τις διαχειριστικής ομάδας , οταν υπάρξει καποιο νεότερο θα υπάρξει ανακοίνωση , ακόμα γίνονται εργασίες για την βελτίωση σε ολα τα στάδια , δεν υπάρχει κατι αλλο / καινούργιο για την ώρα να ειπωθεί.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, free@last said:

@billdanos

Στο θέμα της εμφάνισης του φόρουμ,που βγάζει μάτια σε μικρής ανάλυσης οθόνης και το πρόβλημα είναι αδιαμφισβήτητο, τι προτείνετε δηλαδή εσείς οι mods;;

Αρχικά να περιμένετε λίγο να ολοκληρωθούν όλες οι σημαντικές διεργασίες στον server μετά την αλλαγή (όπως το indexing κλπ) που σε πρώτη φάση θα προσφέρει τη σωστή αναζήτηση, την παραμετροποιηση της σελίδας των αγγελιών που θέλει να βλέπει ο κάθε χρήστης, τα παλιά του μηνύματα/φίλους/ignored users, κλπ και μετά θα δούμε τυχόν αισθητικές παρεμβάσεις που τώρα δεν έχουν νόημα να γίνουν όσο εκκρεμούν τα υπόλοιπα. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, κατ αρχας θα ηθελα να σας δωσω συγχαρητηρια για την ανανεωση που εχετε κανει. Νμζω την χρειαζοταν ενα site της δικη σας δυναμης/δημοφιλιας. Ξερω πως ισως ακομη υπαρχουν καποια πραγματακια που χρηζουν διορθωσης και ισως ενα απο αυτα να ειναι αυτο που θελω να ρωτησω. Παμε λοιπον: Στα καλα καθουμενα προχθες η αγγελια μου "απενεργοποιηθηκε". Μου 'ρθε email. Μπηκα στο site και οντως εγραφε "απενεργοποιημενη". Ειχα ομως ενεργο το κουμπι της "νεας υποβολης". Πραγματι το πατησα, μου βγηκε το σχετικο μηνυμα οτι θα δημοσιευτει εκ νεου στις πρωτες σελιδες η αγγελια, πατησα κι εκει ΟΚ, κ πηγα να το τσεκαρω. ΝΑΙ μεν ειχε δημοσιευτει στη πρωτη σελιδα ΑΛΛΑ οχι πανω πανω σαν πρωτη. Ηταν προς το τελος της πρωτης σελιδας. Ειναι καποιο προβλημα που (ελπιζουμε) να φτιαχτει ή πλεον η αγγελια θα πηγαινει στη πρωτη σελιδα αλλά σε τυχαια θέση; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bebis4 είπε

με την αναβαθμιση εχουν σταματησει να ερχονται σε mail ειδοποιησεις για τα θεματα που ακολουθουσαμε? χρειαζεται νακανουμε κατι μιας και στο προφιλ φαινοντια τα θεματα που ακολουθω αλλα δεν ερχονται στο mail ειδοποιησεις γιατα νεα μυνηματα.

Είναι δυνατόν να έχει αφαιρεθεί αυτό το στοιχείο? Όχι βέβαια. Σε εμένα αντιθέτως τώρα έρχονται. Πάνε στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου και στις Άλλες Ρυθμίσεις κάνε κλικ στις Ρυθμίσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SPANK @billdanos

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Απλά επειδή κι εμείς κάθε μέρα περνάγαμε μια βόλτα από το φόρουμ κυρίως,έχουμε ξεβολευτεί λίγο με τη νέα εμφάνιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Centurion είπε

Θα υπάρξει κάποια στιγμή η δυνατότητα ειδοποιήσεων μέσω browser;

Υπάρχει κανονικά απλα πρέπει να πας στο ειδοποιήσεις / ρυθμίσεις να επιλέξεις σε τι θέλεις να σου έρχεται ειδοποίηση και με ποιον τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SPANK είπε

Υπάρχει κανονικά απλα πρέπει να πας στο ειδοποιήσεις / ρυθμίσεις να επιλέξεις σε τι θέλεις να σου έρχεται ειδοποίηση και με ποιον τρόπο

Αυτά τα έχω ρυθμίσει :P 

Εννοούσα αν θα μπορεί να μας στέλνει pop up ειδοποιήσεις όταν είμαστε εκτός καρτέλας όπως σε άλλα site. Τώρα που ξαναμπήκα βλέπω ότι είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Centurion είπε

Αυτά τα έχω ρυθμίσει :P 

Εννοούσα αν θα μπορεί να μας στέλνει pop up ειδοποιήσεις όταν είμαστε εκτός καρτέλας όπως σε άλλα site. Τώρα που ξαναμπήκα βλέπω ότι είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία προς το παρόν. 

Σε εμένα στέλνει κανονικά , σε ποια λειτουργία λες οτι ειναι απενεργοποιημένη ανέβασε μια photo αν θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Σε εμένα στέλνει κανονικά , σε ποια λειτουργία λες οτι ειναι απενεργοποιημένη ανέβασε μια photo αν θέλεις

Για δες εκεί που έχω κυκλώσει.

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Centurion είπε

Για δες εκεί που έχω κυκλώσει.

Καταγραφή.PNG

Είναι θέμα του browser σου καθαρά αυτο , μπορεί να εχεις απενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις του να μην στέλνει ειδοποιήσεις για κανένα site ή οταν μπήκες στο insomnia να σε ρώτησε κατι τετοιο και να μην πάτησες αποδοχή οποτε πρέπει να βρείς στον browser σου που το ρυθμίσεις , φαντάζομαι ομως οτι αν σβήσεις τα cookies απο το browser για το insomnia και ξανα συνδεθείς θα σε ρωτήσει και παλι και θα πατήσεις αποδοχή , δοκίμασε και με αλλο browser να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SPANK Έσβησα τα cookies και ξαναμπήκα αλλά δεν μου έβγαλε ερώτηση. Στις ρυθμίσεις ιστοτόπου του chrome είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές και δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SPANK είπε

Είναι θέμα του browser σου καθαρά αυτο , μπορεί να εχεις απενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις του να μην στέλνει ειδοποιήσεις για κανένα site ή οταν μπήκες στο insomnia να σε ρώτησε κατι τετοιο και να μην πάτησες αποδοχή οποτε πρέπει να βρείς στον browser σου που το ρυθμίσεις , φαντάζομαι ομως οτι αν σβήσεις τα cookies απο το browser για το insomnia και ξανα συνδεθείς θα σε ρωτήσει και παλι και θα πατήσεις αποδοχή , δοκίμασε και με αλλο browser να δεις

Αυτό ακριβώς. 

Μόλις τώρα, Centurion είπε

@SPANK Έσβησα τα cookies και ξαναμπήκα αλλά δεν μου έβγαλε ερώτηση. Στις ρυθμίσεις ιστοτόπου του chrome είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές και δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καταγραφή.PNG

Κάπου ο φύλλομετρητής σου αποθηκεύει τις συγκεκριμένες επιλογές στις ρυθμίσεις του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Centurion είπε

@SPANK Έσβησα τα cookies και ξαναμπήκα αλλά δεν μου έβγαλε ερώτηση. Στις ρυθμίσεις ιστοτόπου του chrome είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές και δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Καταγραφή.PNG

Δεν ξέρω πως φτιάχνει στον chrome μιας και χρησιμοποιώ μονο firefox , θα σε βοηθήσει καποιο παιδί καλύτερα οσο αφορά τον chrome

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, SPANK είπε

Είναι θέμα του browser σου καθαρά αυτο , μπορεί να εχεις απενεργοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις του να μην στέλνει ειδοποιήσεις για κανένα site ή οταν μπήκες στο insomnia να σε ρώτησε κατι τετοιο και να μην πάτησες αποδοχή οποτε πρέπει να βρείς στον browser σου που το ρυθμίσεις , φαντάζομαι ομως οτι αν σβήσεις τα cookies απο το browser για το insomnia και ξανα συνδεθείς θα σε ρωτήσει και παλι και θα πατήσεις αποδοχή , δοκίμασε και με αλλο browser να δεις

Δεν νομιζω γιατι ειναι σε ολους μας ετσι. Επισης εχω δοκιμασει να σβησω cookies etc. επισης οταν παω στις ρυθμισεις για το insomnia (στονchrome) η επιλογη για ειδοποιησεις ειναι μπλοκαρισμενη (δεν με αφηνει να την αλλαξω) και επισης εχω βαλει το insomnia στις σελιδες που επιτρεπω να μου στελνουν ειδοποιησεις

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...