Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, Praetorian είπε

Από ό,τι φαίνεται Chrome (και συνεπώς και Opera) θέλουν ssl site για να αφήσουν τα notifications. Μπορεί να υπάρχουν extensions που το παρακάμπτουν αυτό.

Το insomnia θα γυρίσει σύντομα σε ssl οπότε τότε δεν θα αποτελεί πρόβλημα.

@makfil  Είχε αναφερθεί χθες επειδή είχα την ίδια απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου αρέσει, το συνηθίζω σιγά σιγά! Μου λείπει πολύ το κουμπί νέο περιεχόμενο μόνο προς το παρόν, ελπίζω να μπει σύντομα!

Επίσης, στους πόντους κοινότητας μετράνε τα thanks και το γέλιο; Πιστεύω ότι θα έπρεπε να μετράει μόνο το thanks, αλλιώς ας μετράνε όλα (εκτός από το confused).

Πείτε μας και αν συνεχίζει να υπάρχει όριο στα likes :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια,καλη αρχή , καλορίζικο! Η μονη παρατηρηση μου ειναι το μεγεθος του γενικοτερου interface. Το κατεβασα στο 80% για να μπορεσω να το δουλεψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Centurion είπε

@makfil  Είχε αναφερθεί χθες επειδή είχα την ίδια απορία.

Το είχα διαβάσει αλλά δεν θυμόμουν ποιος το είχε γράψει και ευχαριστώ για την υπενθύμιση.

Άρα, οι εναλλακτικές, για όσους χρησιμοποιούν τον Chrome, είναι είτε (άγνωστης διάρκειας) αναμονή είτε χρήση του Mozilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Εχουν γραφτει προβλήματα που υπαρχουν, τη στιγμη που ακομα γινονται εργασιες. Στην αρχη δε μπορουσαμε να κανουμε follow,quote στα αρθρα...Φτιαχτηκε. Αυτο δεν ηταν δυσλειτουργια του σαιτ, ηταν κατι που απλως δεν ειχε γινει ακομα.. Το ιδιο και με τα προβληματα στην αναζητηση.. Ας περιμενουμε να ολοκληρωθουν οι εργασιες και βλεπουμε μετα τι λειπει. Το point μου ειναι οτι δεν εχει πλεον και πολυ νοημα να λεμε ξανα και ξανα για τα χρωματα του φορουμ και να ζηταμε το παλιο. Δεν θα ασχοληθει κανεις με την χρωματικη παλετα πριν ολοκληρωθουν αυτα που πραγματικα καινε.

Δεν ανέφερα κάπου να γυρίσουμε στο παλιό αν και θα ήθελα τα παλιά χρώματα στο νέο σαιτ (Μπορεί να γίνει και αυτό). Ούτε έγραψα να ασχοληθεί κάποιος σχολαστικά με την χρωματική παλέτα. Είναι απλά τα πράγματα. Έχει αναφερθεί κατά κόρον ότι το άσπρο ενοχλεί αφάνταστα. Και κάτι που ενοχλεί πολύ δημιουργεί πρόβλημα στην λειτουργία του σαιτ. Όλα τα άλλα χρώματα ή γενικό style του σαιτ δεν είναι κάτι που καίει άμεσα. Μερικές φορές ακόμα και τα απλά πράγματα μπορεί να είναι ενοχλιτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Που θα εμφανίζονται οι "ροές" που σώζουμε; Υπάρχουν κάπου τώρα;

2. Σ' ένα θέμα που έχω διαβάσει μπορώ να πάω στο τελευταίο σχόλιο; Για την ώρα πρέπει να μπω στην 1η σελίδα και να πατήσω την τελευταία και να σκρολάρω μέχρι τέλους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

2. Αριστερά από κάθε νήμα, υπάρχει μια κίτρινη κουκίδα (ή αστεράκι, αν έχεις απαντήσει σε αυτό). Κλικ εκεί και σε οδηγεί στο τελευταίο μη αναγνωσμένο (που φαντάζομαι ότι εννοείς). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 λεπτά πριν, makfil είπε

Το είχα διαβάσει αλλά δεν θυμόμουν ποιος το είχε γράψει και ευχαριστώ για την υπενθύμιση.

Άρα, οι εναλλακτικές, για όσους χρησιμοποιούν τον Chrome, είναι είτε (άγνωστης διάρκειας) αναμονή είτε χρήση του Mozilla.

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει ακόμα και σε Mozilla παρά την μπλε ειδοποίηση (μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σε μένα δεν φαίνεται να έπαιζε χθες που το δοκίμασα). 

Νομίζω θα ξεκινήσει να παίζει όπως πρέπει μόλις το site μεταβεί πλήρως σε ssl. Ήδη αυτό είναι σε εξέλιξη (προφανώς θα υπάρξει σχετική ενημέρωση όταν ολοκληρωθεί)-- πριν λίγο δοκίμασα και ενεργοποίησα αυτές τις ειδοποιήσεις σε Opera από την ssl έκδοση του site και είδα τα εν λόγω notifications να παίζουν ως notifications των Windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει ακόμα και σε Mozilla παρά την μπλε ειδοποίηση (μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σε μένα δεν φαίνεται να έπαιζε χθες που το δοκίμασα). 

Νομίζω θα ξεκινήσει να παίζει όπως πρέπει μόλις το site μεταβεί πλήρως σε ssl. Ήδη αυτό είναι σε εξέλιξη (προφανώς θα υπάρξει σχετική ενημέρωση όταν ολοκληρωθεί)-- πριν λίγο δοκίμασα και ενεργοποίησα αυτές τις ειδοποιήσεις σε Opera από την ssl έκδοση του site και είδα τα εν λόγω notifications να παίζουν ως notifications των Windows 10.

Παιζει σε μοζιλα το δοκιμασα χτες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει ακόμα και σε Mozilla παρά την μπλε ειδοποίηση (μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σε μένα δεν φαίνεται να έπαιζε χθες που το δοκίμασα). 

Νομίζω θα ξεκινήσει να παίζει όπως πρέπει μόλις το site μεταβεί πλήρως σε ssl. Ήδη αυτό είναι σε εξέλιξη (προφανώς θα υπάρξει σχετική ενημέρωση όταν ολοκληρωθεί)-- πριν λίγο δοκίμασα και ενεργοποίησα αυτές τις ειδοποιήσεις σε Opera από την ssl έκδοση του site και είδα τα εν λόγω notifications να παίζουν ως notifications των Windows 10.

Για να είμαι ειλικρινής, ούτε εγώ δοκίμασα να μείνω στον Mozilla, αφού είδα ότι εμφανίστηκε η μπλε ειδοποίηση της ενεργοποίησης των ειδοποιήσεων.

Αλλά αφού λέει ο Spect ότι έρχονται ειδοποιήσεις σημαίνει ότι το τεστάρισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, Snoob said:

2. Αριστερά από κάθε νήμα, υπάρχει μια κίτρινη κουκίδα (ή αστεράκι, αν έχεις απαντήσει σε αυτό). Κλικ εκεί και σε οδηγεί στο τελευταίο μη αναγνωσμένο (που φαντάζομαι ότι εννοείς). 

Γνωρίζουμε πότε θα μπει αντίστοιχο feature κι όταν είμαστε μέσα στο topic? View First Unread Post δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει ακόμα και σε Mozilla παρά την μπλε ειδοποίηση (μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σε μένα δεν φαίνεται να έπαιζε χθες που το δοκίμασα). 

Νομίζω θα ξεκινήσει να παίζει όπως πρέπει μόλις το site μεταβεί πλήρως σε ssl. Ήδη αυτό είναι σε εξέλιξη (προφανώς θα υπάρξει σχετική ενημέρωση όταν ολοκληρωθεί)-- πριν λίγο δοκίμασα και ενεργοποίησα αυτές τις ειδοποιήσεις σε Opera από την ssl έκδοση του site και είδα τα εν λόγω notifications να παίζουν ως notifications των Windows 10.

Παίζει σίγουρα... εγώ πριν τα ρυθμίσω μου ερχόντουσαν.

Φυσικά τα έχω απενεργοποιήσει διότι θέλω ειδοποιήσεις μόνο μέσω email αφού έτσι έχω συνηθίσει εδώ και 15 χρόνια που ασχολούμαι με φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Praetorian said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει ακόμα και σε Mozilla παρά την μπλε ειδοποίηση (μπορεί να κάνω λάθος, αλλά σε μένα δεν φαίνεται να έπαιζε χθες που το δοκίμασα). 

Νομίζω θα ξεκινήσει να παίζει όπως πρέπει μόλις το site μεταβεί πλήρως σε ssl. Ήδη αυτό είναι σε εξέλιξη (προφανώς θα υπάρξει σχετική ενημέρωση όταν ολοκληρωθεί)-- πριν λίγο δοκίμασα και ενεργοποίησα αυτές τις ειδοποιήσεις σε Opera από την ssl έκδοση του site και είδα τα εν λόγω notifications να παίζουν ως notifications των Windows 10.

Η στήλη στο πλάι που έβγαζε τα πιο πρόσφατα νήματα, υπάρχει πρόβλεψη για να ξαναμπεί; Ή υπάρχει ήδη και δεν το χω δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Η στήλη στο πλάι που έβγαζε τα πιο πρόσφατα νήματα, υπάρχει πρόβλεψη για να ξαναμπεί; Ή υπάρχει ήδη και δεν το χω δει;

Δεν έχω τέτοια ενημέρωση, και προσωπικά νομίζω ότι δεν θα επιστρέψει.

Στην αρχική σελίδα του insomnia.gr υπάρχει το Activity Stream όπου εμφανίζονται τα πρόσφατα νήματα στο tab "Forum".

5a51ef19f27a1_Screenshot-2018-1-7Insomniagr-Insomniagr.png.f0f8910e48a92186998be499d4159084.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Praetorian said:

Στην αρχική σελίδα του insomnia.gr υπάρχει το Activity Stream όπου εμφανίζονται τα πρόσφατα νήματα στο tab "Forum".

Μόνο για όταν είσαι εκεί. Αν κάθεσαι μέσα στο forum είναι άχρηστο. :P

1 minute ago, Praetorian said:

Δεν έχω τέτοια ενημέρωση, και προσωπικά νομίζω ότι δεν θα επιστρέψει

Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...