Προς το περιεχόμενο

Το νέο forum χρειάζεται ένα σκούρο theme


KiriosD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ασπρο δεν παει στο σαιτ.επρεπε να βαλω γιαλια για να βλεπω ποια θεματα ειναι ενεργα στο μπλα μπλα και ποια οχι.Ακομα και τα νεα στη πρωτη σελιδα πιο πολυ με αρεσαν πριν.Ενταξει ειναι νορμαλ να θελετε να πατε στο επομενο επιπεδο,αλλα καπια μικρα πραγματα οπως το χρωμα πχ θα πρεπε να το δινατε πιο πολυ βαρυτητα.
Ελπιζω να υπαρχει ακομα μια μικρη αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όντως, το άσπρο δεν του πάει καθόλου. Εμένα πάντως πιο πολύ με χάλασε το zoom και το μέγεθος γραμματοσειράς. Δηλαδή για να διαβάσω το thread έχω το zoom level στο 70%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, ανυπομονούσα να δω το νέο σχεδιασμό και απογοητευτηκα (και απο οτι βλέπω, πολλοί ακόμα).

Με μια γρήγορη ματιά....

- ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΙΛΑ

- Πολύ άπλωμα κειμένων, άρθρων κλπ (στο κινητό, στο forum, σκρολάρεις μια ώρα για να κατέβεις 5 νήματα)

- Πολύ ατσούμπαλη αρχική σελίδα

- Μια ξεκάρφωτη μάυρη μπάρα επάνω

Θέλω να πιστεύω οτί βιαστήκατε να το ανοίξετε και οτι θα αλλάξουν πάρα πολλά πράγματα ακόμα, γιατί μέχρι στιγμής (και δεν το λέω καθόλου από κακία), ρε παιδιά είναι ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ η εμφάνιση. Χίλιες φορές να ξαναγυρίσει στην παλιά εμφάνιση.

ΥΓ. Οχι οτι θα σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ινσομνια, αλλά μακάρι να μας είναι και ευχάριστη η διαμονή. Ενθουσιαστηκα στην ανακοίνωση της αλλαγής και ανυπομονούσα, αλλά μετά από αυτό, εκλιπαρώ για την δυνατότητα επιλογής θέματος, να γυρίσω στο παλιό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexdjx είπε

Καλή χρονιά χρόνια πολλά σε όλους.

Σέβομαι πολύ τον κόπο και τον χρόνο που αφιέρωσαν οι υπεύθυνοι για την αναβάθμιση, αλλά θα μιλήσω ειλικρινά πέρα από τα τετριμένα συγχαρητήρια καλή αρχή κλπ....

Μακράν το χειρότερο update που έγινε ποτέ σε ελληνικό forum.

Η κεντρική σελίδα ένας αχταρμάς από ειδήσεις , επιλογές και θέματα που χάνεσαι. Οτι χειρότερο και κακόγουστο έχω δει σε κεντρική σελίδα.

Το άσπρο σε συνδυασμό με την γραμματοσειρά βγάζει μάτια.

Τα κυκλάκια με τα αρχικά των ψευδώνυμων περισσότερο θυμίζουν επαφές σε android παρά σε forum.

Είναι αρκετά δύσχρηστο, πολύ πολύ "βαρύ", κάνει το pc μου να σέρνεται ακόμα και την ώρα που πληκτρολογώ.

Δεν υπάρχει επιλογή για να δούμε την τελευταία απάντηση.

Προτείνω ή να "πέσει" πάλι το σαιτ και ας περιμένουμε λίγες μέρες ακόμα (τα περί συνδρόμου στέρησης για 2 μέρες που ήταν εκτός το insomnia τα αφήνω απλά ασχολίαστα...) για να γίνουν οι απαραίτητες βελτιώσεις και βελτιστοποιήσεις, ώστε να έχουν και τον απαιτούμενο χρόνο οι υπεύθυνοι να κάνουν τις εργασίες τους και όταν ξανανοίξει να είναι πλήρως λειτουργικό παρά σε αυτή την άθλια μορφή.

Πρώτη φορά ταυτίστηκα 1000%με ποστ συμφορουμίτη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως βρήκα + Τα π.μ. Απο κει και πέρα πιστεύω πως άν ήταν πρωταπριλιά θα είχε πλάκα , τώρα βλέπω οτι δεν γελάει κανείς.. Ελπίζω να γ'ινουν οι απαραίτητες διορθώσεις το οτι ένα σιτε είναι νούμερο 1 δεν είναι μόνο επειδή έχει καλά νεά, για να έχει μαζευτεί τόσος κόσμος εδω μέσα κάτι του άρεσε και μπήκε.. Ίσως το πόσο εύχρηστο ήταν χωρίς να σε κουράζει για μένα είναι ο Ν1 λόγος να είμαι σε ένα φορουμ είναι να περνάω ευχάριστα την ώρα μου και να ξεκουράζομαι μετά απο την δουλειά.. Άν ήθελα να πάθω επιληψία θα πήγαινα σε rave party.

Με το καλό η νέα χρονια και είμαι σίγουρος όλοι οι υπευθηνοι θα βρούνε τον τρόπο, κάθε αρχή και δύσκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεναχωριέμαι πάρα πολύ, δεν θέλω να πω κανέναν κακό λόγο για το insomnia γιατί έχουμε χάσει πολλά forum γενικά και σέβομαι την δουλειά και τον κόπο των παιδιών που δούλεψαν, αλλά απλά πονάνε τα μάτια μου. Επίσης η αρχική σελίδα δεν μαρέσει καθόλου εντελώς χαοτική αλλά κυρίως αυτή η ασπρίλα είναι πολύ άσχημη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω... Ήξερα ότι το ινσομνια σημαίνει ξενύχτι και διάβασμα. Δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι εκτός από κομπλεξικους είχε και γεροντοκόρες το φόρουμ. Πολύ ζαλάδα και πρήξιμο. Μιλάμε για πολλά κιλά. Έλεος. Δεν το περίμενα με τίποτε. 

 

Ρε σεις όσοι τυφλωνεσται με το φωτεινό η χαμηλώσετε την φωτεινότητα η περιμένετε να βρούνε τα προβλήματα και να ολοκληρώσουν την αναβάθμιση. Πώς κάνετε έτσι πια? Όλοι οι ξερολες λένε την κάθε παπαριά τους ... Φτιαχτε πρώτα μια σελίδα να δείτε τη γλύκα και μετά ελάτε να γίνεται κριτικοί ... Πω ρε δεν υπάρχει πια αυτή η κατάσταση έχετε ξεφύγει όλοι. Κάθε αλλαγή θέλει χρόνο για να συνηθίσεις. Σκαστε και κολυμπάτε λοιπόν και μη παραπονιέστε. 

 

Και όπως είπε ένας στην αρχή αποχωρώ ε κάντε το και μην πρήζεται τους υπόλοιπους. 

  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nectons είπε

Πω πω πω... Ήξερα ότι το ινσομνια σημαίνει ξενύχτι και διάβασμα. Δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι εκτός από κομπλεξικους είχε και γεροντοκόρες το φόρουμ. Πολύ ζαλάδα και πρήξιμο. Μιλάμε για πολλά κιλά. Έλεος. Δεν το περίμενα με τίποτε. 

Ρε σεις όσοι τυφλωνεστε με το φωτεινό η χαμηλώσετε την φωτεινότητα η περιμένετε να βρούνε τα προβλήματα και να ολοκληρώσουν την αναβάθμιση. Πώς κάνετε έτσι πια? Όλοι οι ξερολες λένε την κάθε παπαριά τους ... Φτιαχτε πρώτα μια σελίδα να δείτε τη γλύκα και μετά ελάτε να γίνεται κριτικοί ... Πω ρε δεν υπάρχει πια αυτή η κατάσταση έχετε ξεφύγει όλοι. Κάθε αλλαγή θέλει χρόνο για να συνηθίσεις. Σκαστε και κολυμπάτε λοιπόν και μη παραπονιέστε. 

Και όπως είπε ένας στην αρχή αποχωρώ ε κάντε το και μην πρήζετε τους υπόλοιπους. 

Fixed γιατί όντως θα τυφλωθούμε.

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά... Το νέο έτος να φέρει λιγότερη λογοκρισία στη γνώμη των συμφορουμιτών σου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nectons είπε

Πω πω πω... Ήξερα ότι το ινσομνια σημαίνει ξενύχτι και διάβασμα. Δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου ότι εκτός από κομπλεξικους είχε και γεροντοκόρες το φόρουμ. Πολύ ζαλάδα και πρήξιμο. Μιλάμε για πολλά κιλά. Έλεος. Δεν το περίμενα με τίποτε. 

Ρε σεις όσοι τυφλωνεσται με το φωτεινό η χαμηλώσετε την φωτεινότητα η περιμένετε να βρούνε τα προβλήματα και να ολοκληρώσουν την αναβάθμιση. Πώς κάνετε έτσι πια? Όλοι οι ξερολες λένε την κάθε παπαριά τους ... Φτιαχτε πρώτα μια σελίδα να δείτε τη γλύκα και μετά ελάτε να γίνεται κριτικοί ... Πω ρε δεν υπάρχει πια αυτή η κατάσταση έχετε ξεφύγει όλοι. Κάθε αλλαγή θέλει χρόνο για να συνηθίσεις. Σκαστε και κολυμπάτε λοιπόν και μη παραπονιέστε. 

Και όπως είπε ένας στην αρχή αποχωρώ ε κάντε το και μην πρήζεται τους υπόλοιπους. 

Η χειρότερη , αγενέστατη και προσβλητική ,προς τα μέλη δημοσίευση , που έχω διαβάσει στα δεκαπέντε χρόνια που παρακολουθώ το insomnia,,,,

Δοσμένη με φρασεολογία ψευτομαγκιας πεζοδρομίου ,,  

Και με προσταγές  << Σκαστε και κολυμπάτε >>  ή < φυγετε απο το insomnia ..>

Μια λεξη μόνο ..ΛΥΠΑΜΑΙ..

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως θα επρεπε να το γράψω κάπου αλλού, αλλά μέχρι να βρώ που και πως θα περάσει κανας χρόνος....  Λοιπόν, έχουμε, εδώ και τώρα:

Ανταλλάσσω πληροφορίες για το πως να πας στις αγγελίες με αντίστοιχες πληροφορίες για το πως να βρείς τα μηνύματά σου!

Παζάρια και άλλες άσχετες ανταλλαγές θα διαγράφονται αμέσως! (όταν βρώ που και πως...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να έχουμε πίσω την επιλογή που κάναμε post τελευταία φορά και αν έχει νέο post μετά από το δικό μας να το έχει με bold και πάνω από τα υπόλοιπα; Θα το εκτιμούσα πολύ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία!

Όσο για το νέο λουκ.... λάθος!

Go back Mrs Merkel :)

Χα χα, σοβαρά τώρα, φτιάξτε το.

Κουραστικό και κάτι σε νιουζμόμπ κατάσταση, οτιναναι αρχική σελίδα, όλα ατάκτως ερριμμένα φαίνονται.

Όσον αφορά την ασπρίλα, σε 10 λεπτά και ήδη κούρασε!

Θα το κάνετε πάλι τέλειο, καμία αμφιβολία :)

 

Επεξ/σία από kokotas kokos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, De@th L0rd said:

Ναι κανονικά θα έπρεπε πρώτα να πάρουν την άδειά μας για το πως θα κάνουν το site τους!

Πραγματικά ελεος με αυτή την λογική. Αναρωτησου τι θα ήταν το forum χωρίς τα μέλη του και ξανασκεψου αυτό που έγραψες. Το ότι δεν υπάρχει συνδρομή δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει ανταποδοτική σχέση και πως δεν μπορούμε να έχουμε άποψη. Αυτές οι λογικες, πέρα απ το να κάνουμε φιγούρα, είναι άχρηστες και βλαπτικές για την κοινότητα.

Ως προς την ουσία:

Δεν υπάρχει επιλογή σελίδων πάνω στην σελίδα.

Δεν υπάρχει η γραμμή διαδρομής του subforum για γρηγορότερη πλοήγηση.

Για να πας στις ειδοποιήσεις χρειάζεται πλέον 2 κλικ.

 

Ανυπομονούσα για την αναβάθμιση και ξενέρωσα τελειως. Όχι γιατί δεν μου αρέσουν οι αλλαγές αλλά γιατί αυτά που είπα φαίνονται σε 30 sec πλοήγησης άρα δεν ασχολήθηκε κάποιος επαγγελματικά με την αναβάθμιση άρα στα επόμενα 10 λεπτά πλοήγησης θα βρω δεκάδες προβλήματα άρα με τους ρυθμούς που έχουμε συνηθίσει θα πάρει καμιά 5ετια να διορθωθούν ή θα διορθωθούν κατευθείαν στην επόμενη αναβάθμιση. Δεν είμαι υπερβολικός, αυτή ήταν η επισημη λογική μέχρι τώρα.

Βάλτε μια ρημαδα συνδρομή να ησυχάσουμε. Site τέτοιου μεγέθους δεν μπορεί να διαχειρίζονται ως hobby.

Επεξ/σία από funbreaker
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...