Προς το περιεχόμενο

Πως λειτουργεί η αξιολόγηση στο ανανεωμένο site;


liakjim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο την πρώτη στιγμή που ανέβηκε η καινούργια έκδοση του site άρχισα να έχω διάφορες απορίες(προβλήματα ) όπως . Πως γίνονται οι αξιολογήσεις !! Έψαξα λίγο και βρήκα εύκολα το ανάλογο άρθρο , αλλά... δεν σταμάτησε εκεί .

Έχω μία αγγελία την οποία δίνω διάφορα ξεχωριστά κομμάτια . Πρόσφατα έστειλα σε 5 άτομα τα οποία θέλουν να μου γράψουν αξιολόγηση . Για τον πρώτο τα καταφέραμε επιτυχία να μου γράψει και να του γράψω αντίστοιχα αξιολόγηση . Αλλά τι γίνεται με τα άλλα 4 άτομα ; Η αγγελία φαίνεται σαν ανενεργή και δεν βλέπω πουθενά να λέει τουλάχιστον 'νέα υποβολή' ώστε με κάποιον τρόπο να πάρω έστω και 2η αξιολόγηση .

Αν κάποιος ξέρει κάτι παρακαλώ να με βοηθήσει . Πιστεύω ότι και άλλα άτομα θα έχουν την ίδια απορία

TIP: Πάτησα 'ολοκλήρωση' για να γράψω αξιολόγηση στον αγοραστή

 

Είμαι της γνώμης ότι καλό είναι να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα , όπου τα μέλη να μπορούν εύκολα να "αντιστοιχίσουν" το παλιό με το καινούργιο έως ότου να το μάθουμε . 

Αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα ζητώ συγνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ψαχνω να αφησω αξιολογηση αφου ευτυχως ειχα αποθηκευσει την αγγελια. η συναλλαγη εγινε κανονικα χερι με χερι αλλα δεν μπορουμε ουτε ο αγοραστης ουτε εγω ως πωλητης να αφησουμε αξιολογηση. υπηρχε ζητηση για αντικειμενο και εκανα προσφορα σε μηνυμα οπως πριν αλλα τωρα μπερδεψε πως αφηνεις αξιολογηση. θα μπορουσαν απο insomnia να κανουν καποιο βιντεο να δειξουν τα βασικα των αλλαγων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάστε αυτό εξηγεί και για της αγγελίες και για τον τρόπο αξιολόγησης 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά καλή χρονιά σε όλους .

Μετά την αναβάθμιση του σαιτ δεν βρίσκω που είναι το κουτάκι που πατάμε για να κάνουμε αξιολόγηση σε ένα πωλητή .

Μια βοήθεια παρακαλώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, κι εγω που ειχα αγοράσει κατι πριν μια εβδομαδα δεν μπορω να αξιολογησω ουτε να με αξιολογησουν. Απο την αλλη βέβαια δεν μου φταιει το ινσομνια που ενω ειχα τοσες μέρες περιθώριο να το κανω εγω δεν το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα λεει στο αρθρο. πρεπει να πατησει κλεισιμο ο δημιουργος της αγγελιας σαν αγοραστης-πωλητης και μετα στην ιδια αγγελια εμφανιζεται να βαλετε αξιολογηση. τελικα το βρηκε ο ανθρωπος που ζηταγε να αγορασει και ετσι μπορεσαμε και οι 2 να αφησουμε αξιολογηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία για τις αξιολογήσεις - Ο πωλητής αποφασίζει αν θα αξιολογηθεί;

Καλή χρονιά και καλή επιτυχία για το site. 

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά από ό,τι κατάλαβα για να γίνει μια αξιολόγιση πλέον, πρέπει ο πχ πωλητής να κλείσει την αγγελία και να βάλει το όνομα του αγοραστή ώστε να μπορέσει να αφήσει και αυτός αξιολόγιση... 

Και εδώ πάει το μακάρι να κάνω λάθος.. Άρα πλέον, μπορεί κάποιος άνετα να πουλήσει κάτι σκάρτο και να μην κλείσει την αγγελία, ή να την κλείσει χωρίς να βάλει το όνομα του αγοραστή, ώστε να μην λάβει και την αντίστοιχη αρνητική αξιολόγιση. Ή ακόμα χειρότερα μπορεί να βάλει κάποιον φίλο του να του κάνει θετική αξιολόγιση στην αγγελία...

Και πριν μπορούσες να βάλει κάποιον φίλο σου να σου κάνει θετική αξιολόγιση αλλά ο άλλος που θα σου έκανε αρνητική δεν θα την γλίτωνες... 

 

Δεν είμαι σχεδιαστής site, ούτε κρίνω, και φυσικά αν θέλει ο άλλος να κρύψει τις αρνητικές του αξιολογίσεις θα φτιάξει καινούριο account και γενικά θα βρει τι θα κάνει, αλλά τώρα δίνει την ευκαιρία σε κάποιον να κρατάει μόνο τις θετικές αξιολογίσεις και μάλιστα το κάνει πολύ πιο έυκολο στον άλλον που θέλει να κοροϊδέψει κάποιον... Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτείτε το συγκεκριμένο feature;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...