Προς το περιεχόμενο

ΤΕΛΟΣ [Smartphone] Neffos X1 3GB/32GB/Dual SIM στα 119,90€ @ Κωτσόβολο (και 10€ δωροεπιταγή)


ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators
50 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

edit: Πολύ θετικό η 10ευρη επιταγή για μελλοντική χρήση, π.χ αγορά θήκης ας πούμε. ;)

 

Καποιοι ειχαν γραψει οτι η δωροεπιταγη μετα μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορες επισης ανω των 75 ευρω. Δεν ισχυει τελικα κατι τετοιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Καποιοι ειχαν γραψει οτι η δωροεπιταγη μετα μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορες επισης ανω των 75 ευρω. Δεν ισχυει τελικα κατι τετοιο;

Ωπ έχεις δίκιο δεν το είχα προσέξει αυτό. Τότε δεν αξίζει η δωροεπιταγή του Κώτσου και δεν πρέπει να αναφέρεται καν νομίζω.

Το κινητό πάντως είναι καλή περίπτωση σε αυτά τα χρήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ambercombie είπε

Πάτε πάρτε κανένα leeco s3 και αφήστε τα mpakateloneffh

 

Άστο φίλε. 

Εχουν περάσει δύο leeco απο τα χέρια μου, ένα le max 2 και ένα le pro 3 x722.

Καλά κινητά δεν λέω αλλά έχουν θέματα καθώς η εταιρεία τους τα έχει εγκαταλείψει.

Αν πούμε ότι παραλείπουμε το γεγονός ότι περιμένει κάποιος ένα μήνα τουλάχιστον για το κινητό που αναφέρεις, δεν θα δείς android 7 ούτε με το κυάλι.

Η tp-link υποστηρίζει τα κινητά της και ήδη το X1 φοράει android 7. 

Για τα ελληνικά δεδομένα τα χαρακτηριστικά και η τιμή είναι πολύ καλή για το συγκεκριμένο και δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος στο leeco s3 απο αυτό. Να μου έλεγες π.χ για το le pro 3 να πώ ok αξίζει η αναμονή και τo android 6. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Καποιοι ειχαν γραψει οτι η δωροεπιταγη μετα μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορες επισης ανω των 75 ευρω. Δεν ισχυει τελικα κατι τετοιο;

Kάτσε Γιάννη γιατι μπερδεύτηκα. :D

Όπως το βλέπω εγώ η επιταγή ισχύει για αγορές πάνω απο 75 ευρώ (η συγκεκριμένη είναι 119) και για την επόμενη φυσικά αγορά. Επομένως δεν βλέπω τον λόγο να μην ισχύει για κάτι που κοστίζει πράγματι μόλις 10 ευρώ όπως π.χ μια θήκη. Δεν υπάρχει πρόβλημα νομίζω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο Κώτσος δεν διάθέτει θήκη για το Neffos.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Άστο φίλε. 

Εχουν περάσει δύο leeco απο τα χέρια μου, ένα le max 2 και ένα le pro 3 x722.

Καλά κινητά δεν λέω αλλά έχουν θέματα καθώς η εταιρεία τους τα έχει εγκαταλείψει.

Αν πούμε ότι παραλείπουμε το γεγονός ότι περιμένει κάποιος ένα μήνα τουλάχιστον για το κινητό που αναφέρεις, δεν θα δείς android 7 ούτε με το κυάλι.

Η tp-link υποστηρίζει τα κινητά της και ήδη το X1 φοράει android 7. 

Για τα ελληνικά δεδομένα τα χαρακτηριστικά και η τιμή είναι πολύ καλή για το συγκεκριμένο και δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος στο leeco s3 απο αυτό. Να μου έλεγες π.χ για το le pro 3 να πώ ok αξίζει η αναμονή και τo android 6. 

Δεν θα διαφωνήσω ότι τα έχει παρατήσει, αλλά υπάρχουν πολυ δυνατές επιλογές σε opensource android για κινητά τα οποία είναι πραγματικά vfm. Hardware-wise το s3 είναι 2 φορες καλύτερο από το neffos, με opensource λογισμικό χωρίς bugs και τιμή κοντά στα 100 νομίζω αξίζει η αναμονή πόσο μάλλον για τα δυνατότερα μοντέλα. Και σταματάω εδώ.

Επεξ/σία από ambercombie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Άστο φίλε. 

Εχουν περάσει δύο leeco απο τα χέρια μου, ένα le max 2 και ένα le pro 3 x722.

Καλά κινητά δεν λέω αλλά έχουν θέματα καθώς η εταιρεία τους τα έχει εγκαταλείψει.

Αν πούμε ότι παραλείπουμε το γεγονός ότι περιμένει κάποιος ένα μήνα τουλάχιστον για το κινητό που αναφέρεις, δεν θα δείς android 7 ούτε με το κυάλι.

Η tp-link υποστηρίζει τα κινητά της και ήδη το X1 φοράει android 7. 

Για τα ελληνικά δεδομένα τα χαρακτηριστικά και η τιμή είναι πολύ καλή για το συγκεκριμένο και δεν βλέπω τον λόγο να πάει κάποιος στο leeco s3 απο αυτό. Να μου έλεγες π.χ για το le pro 3 να πώ ok αξίζει η αναμονή και τo android 6. 

τα le max2 κ le pro3 elite που ειναι στα ιδια λεφτα με αυτο του τοπικ εχουν παρει κ android 7 με custom roms κ προφανως ειναι πολυ ανωτερα σε hardware

ok δεν απευθυνονται στον καθημερινο χρηστη που θελει να το βγαλει απο το κουτι κ να παιξει απευθειας αλλα αν καποιος ξερει μπορει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ambercombie είπε

Δεν θα διαφωνήσω ότι τα έχει παρατήσει, αλλά υπάρχουν πολυ δυνατές επιλογές σε opensource android για κινητά τα οποία είναι vfm.

Συμφωνώ μαζί σου αλλά θα πρέπει ο μέσος χρήστης να το ψάξει προκειμένου να το σετάρει όσο καλύτερα μπορεί με custom roms.

Δεν το κάνει ο μέσος χρήστης όμως αυτό και κακά τα ψέμματα αρχίζει και κουράζει όλο αυτό. 

Τα leeco είναι vfm σίγουρα αλλά εν προκειμένης αγοράζει κάποιος κάτι το οποίο είναι έτοιμο και έχει καλά χαραστηριστικά για τα χρήματα που ζητάει, για Ελλάδα πάντα.

Επίσης μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση, όσο και αν φαίνεται γραφικό ή κουραστικό, ότι οι τύποι της tp-link έβαλαν notification led σε αυτό το κινητό. Για μένα είναι deal breaker και υπάρχουν αξιόλογες vfm συσκευές που δυστυχώς δεν διαθέτουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, what_if είπε

τα le max2 κ le pro3 elite που ειναι στα ιδια λεφτα με αυτο του τοπικ εχουν παρει κ android 7 με custom roms κ προφανως ειναι πολυ ανωτερα σε hardware

ok δεν απευθυνονται στον καθημερινο χρηστη που θελει να το βγαλει απο το κουτι κ να παιξει απευθειας αλλα αν καποιος ξερει μπορει 

Απο την μαμά εταιρεία προφανώς όχι φίλε μου. Όλα τα vfm κινητά έχουν κοινό που τα υποστηρίζει με custom roms.

Το θέμα είναι να μην το ψάχνεις εσύ άμα δεν το γουστάρεις ή δεν έχεις στην τελική τον χρόνο αλλά να στο δίνει η μαμά εταιρεία έτοιμο.

Αυτό εννοώ και πιστεύω το καταλαβαίνει ο καθένας. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω ρε παιδια αν είναι ισάξιο του Xiaomi Redmi 4x (32GB) που ήμουν έτοιμος να αγοράσω το οποίο έχει κοντινή τιμή (137 ευρω) ?

 Το NFC δεν με απασχολεί καθόλου.  Στην μπαταρία μου φαίνεται οτι έχουν μεγάλη διαφορά

Επεξ/σία από crimsonking
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, crimsonking είπε

Να ρωτήσω ρε παιδια αν είναι ισάξιο του Xiaomi Redmi 4x (32GB) που ήμουν έτοιμος να αγοράσω το οποίο έχει κοντινή τιμή (137 ευρω) ?

 Το NFC δεν με απασχολεί καθόλου.  Στην μπαταρία μου φαίνεται οτι έχουν μεγάλη διαφορά

Λόγω αξιοπιστίας σαν εταιρεία θα πήγαινα Xiaomi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει όριο αγοράς για την  δωροεπιταγή, προσωπικά αγόρασα το ταμπλετ και με την αντίστοιχη  δωροεπιταγη αγόρασα  μια θηκη που κόστιζε αρχικα 17€.

Το τηλέφωνο είναι τίμιο, θήκη για το συγκεκριμένο έχει ο Κώτσο ? 

Η υποδοχή για την κάρτα microsd ειναι σε ξεχωριστή θύρα ή χάνουμε τη μια σιμ θέση? 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Sorry για το ράδιο είδα το max και μάλλον εχουν διαφορά

 

Το max το έχω και έχει κανονικά ραδιόφωνο.

Το X1 το είχα δοκιμάσει αλλά προτίμησα να το δώσω και να πάρω το x1max

Γενικά καλό κινητό και με μέτρια χρήση η μπαταρία μπορεί να βγάλει 1-2 μέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...