Προς το περιεχόμενο

Τεράστιο σχεδιαστικό λάθος σε όλους τους Intel επεξεργαστές εξαναγκάζει τον επαναπρογραμματισμό σε Linux και Windows Kernels, εώς και 30% χαμηλότερες οι επιδόσεις.


Καϊάφας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kektprg1.png

"I have a laptop for my work stuff" Κλαίω :-D 

Πως τα θαλασσώσανε έτσι? Δεν είχα πολύ χρόνο να παρακολουθήσω τα νέα τον τελευταίο καιρό, νόμιζα ότι το φτιάξανε το θέμα(?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω θέμα μάλλον λόγο cpu έχω βγάλει τα πάντα πάνω από τον υπολογιστη εκτός cpu δοκίμασα και άλλον και μόνιμη βάση τρώω μπλε οθόνες χωρίς κάποιο σταθερό error 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PolonosJ είπε

Εγώ έχω θέμα μάλλον λόγο cpu έχω βγάλει τα πάντα πάνω από τον υπολογιστη εκτός cpu δοκίμασα και άλλον και μόνιμη βάση τρώω μπλε οθόνες χωρίς κάποιο σταθερό error 

Τι cpu έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I7 8700 ένα μήνα που τον είχα όλα ήταν καλά ξαφνικά προχθές έκανε raboot το pc και από εκείνη την ώρα όλο μπλε οθόνες πήγα να κάνω φορματ μπλε οθόνη έβγαλα τα πάντα συνέχιζε τα ίδια . Έκανα disable το intel boost μέσα από τα bios εκεί ξεκινούσε αλλά πετούσε μπλε οθόνη μετά από πέντε λεπτά . Έβαλα παλαιότερη bios και νεότερο πάλι τα ίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PolonosJ είπε

I7 8700 ένα μήνα που τον είχα όλα ήταν καλά ξαφνικά προχθές έκανε raboot το pc και από εκείνη την ώρα όλο μπλε οθόνες πήγα να κάνω φορματ μπλε οθόνη έβγαλα τα πάντα συνέχιζε τα ίδια . Έκανα disable το intel boost μέσα από τα bios εκεί ξεκινούσε αλλά πετούσε μπλε οθόνη μετά από πέντε λεπτά . Έβαλα παλαιότερη bios και νεότερο πάλι τα ίδια 

Βάλε το νεώτερο bios κάνε ένα default settings στο bios και δεν πως θα πάει. Brand μητρικής? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Βάλε το νεώτερο bios κάνε ένα default settings στο bios και δεν πως θα πάει. Brand μητρικής? 

Τα έκανα όλα αυτά φίλος και πάλι τα ίδια δεν στρώνει με τίποτα . Μητρική έχω την Aorus z370 ultra gaming 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PolonosJ είπε

Τα έκανα όλα αυτά φίλος και πάλι τα ίδια δεν στρώνει με τίποτα . Μητρική έχω την Aorus z370 ultra gaming 

Για restore σε παλιότερη ημερομηνία πριν το update παίζει? Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά 2 bios update έβαλα μετά το meltdown συν το windows update κανένα θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Για restore σε παλιότερη ημερομηνία πριν το update παίζει? Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά 2 bios update έβαλα μετά το meltdown συν το windows update κανένα θέμα. 

Δεν μπορώ να κάνω τπτ συνέχεια μου πετάει μπλε οθόνη ούτε log in προλαβαίνω να κάνω 

Όλα τα έλεγξα και τα πιν στο σοκετ της μητρικής είναι κομπλέ απλός ξαφνικά μου το έκανε αυτό και από τότε τα έφτυσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Heybro είπε

Κάποιο σκάλωμα έφαγε. Format μπορείς να κάνεις η δύσκολα? 

Τπτ δεν μπορώ και χωρίς σκληρό δίσκο μπλε οθόνη πετάει 😂😂😂 έκανα reset μητρική τα ίδια έχω σαλτάρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...