Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Snoob είπε

Όχι, αλλά δεν αλλάζει το γεγονός ότι πουλάς 11 αντικείμενα, και θες να τα χωρέσεις σε μία αγγελία και να πάρεις 11 αξιολογήσεις. Αν κατάλαβα σωστά...

Αυτό, λυπάμαι, δεν μπορεί να γίνει πλέον. Δηλαδή, μπορεί, αλλά μόνο με μία αξιολόγηση.

Επαναλαμβάνω, υπήρχε θέμα. Εσύ μπορεί να μην το έβλεπες γιατί σε βόλευε το σύστημα (δεν σε κρίνω, μην παρεξηγηθώ) αλλά είχαμε σωρεία παραπόνων. Όχι για σένα προσωπικά, εννοείται, για την επί της ουσίας παράκαμψη του ορίου των 2 αγγελιών.

Δε με απασχολουν οι αξιολογησεις τοσο,αν και δε βλεπω καπου το προβλημα αφου ειναι αξιολογησεις απο διαφορετικους χρηστες.

Ετσι δε θα φορτωνει και η σελιδα με 11 αγγελιες.
Το θεμα ειναι οτι δυσκολευομαστε με αυτον τον τροπο να πουλησουμε τα πραματα μας.

edit Φαντασου να θελω να πουλησω ενα παλτο,ενα λαπτοπ και τα παιχνιδια που μου εμειναν,εκει τι θα κανω;

Που θα δωσω προτεραιοτητα οταν θα εχω δικαιωμα να κανω ακομα μια αγγελια; Στο να τη χαλασω για να βαλω μονο τα παιχνιδια,η να μου μεινουν απουλητα χωρις να εχω καν κονσολα;
Εχουμε συμβαλει και εμεις σε αυτη την κοινοτητα τοσα χρονια με αυτον τον τροπο και το ξερεις,δεν εχουμε μονο εμεις οι χρηστες οφελος απο τις πωλησεις.

Επεξ/σία από webparts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, webparts είπε

Δε με απασχολουν οι αξιολογησεις τοσο,αν και δε βλεπω καπου το προβλημα αφου ειναι αξιολογησεις απο διαφορετικους χρηστες.

Ετσι δε θα φορτωνει και η σελιδα με 11 αγγελιες.
Το θεμα ειναι οτι δυσκολευομαστε με αυτον τον τροπο να πουλησουμε τα πραματα μας.

Ναι, αλλά η λύση ποια είναι;

Γιατί εσύ μπορεί να ήσουν συνεπής -και λογικός- και να έβαζες μια κονσόλα με 10 παιχνίδια, που τέλος πάντων έχουν μια σαφέστατη σχέση, όμως άλλοι έβαζαν της Παναγιάς τα μάτια, και μετά άντε παράπονα για την κατάχρηση του ορίου των 2 αγγελιών, άντε αναφορές για μεταφορά στη "σωστή" ενότητα μόλις πουλιόταν το iphone και έμεναν τα router και ένα ζευγάρι στρατιωτικές παντούφλες (εκείνες, τις λαστιχένιες λέω).

Υπήρχε θέμα. Δεν ήταν απόφαση που πάρθηκε ελαφρά τη καρδία. Το λέω με κάθε ειλικρίνεια αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν γινόταν να είναι πιο χαλαρό το σύστημα ΜΟΝΟ της 1 αξιολόγησης ανά αγγελία.

Δηλαδή όπως είναι τώρα αλλά όταν κλειδωθεί να έχει τη δυνατότητα ο πωλητής να αναφέρει περισσότερους από έναν αγοραστή. Έστω και περιορισμένα. πχ. 2 ή 3.

Θα είχαμε όλα τα καλά του νέου συστήματος + λύση για αγγελίες τύπου "συλλογή παιχνιδιών"  ή πολλά ίδια αντικείμενα.

Επεξ/σία από vasilk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Snoob είπε

Πρέπει να συνηθίσουμε λίγο όλοι το νέο σύστημα και να γράφουμε λίγο πιο προσεκτικά (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου, και εξηγώ):

Όταν λέω "κλειδώσει", εννοώ να "κλειδώσει" ο αγοραστής. Δηλαδή, να μαρκαριστεί η αγγελία ως "ολοκληρωμένη" (και τότε μόνο έχουμε δυνατότητα αξιολόγησης). Αν είμαι αγοραστής, και δεν δω ότι είμαι μαρκαρισμένος ως τέτοιος, προσωπικά δεν στέλνω τίποτε, επικοινωνώ και ζητάω να μάθω το λόγο. 

Δεν εννοώ το "κλείδωμα αγγελίας", όπως το είχαμε πριν (και θα το έχουμε κανονικά ξανά από αργά απόψε).

Tο ξερω, αυτο εννοουσα και εγω! 

(Και αν κατι δεν παει καλα, ξεκλειδωνει ο αγοραστης, την ιδιοτητα του σαν αγοραστης, στην αγγελια στην οποια συμμετειχε/θα/ .. ,)

(Κατι δεν παει καλα = στησιμο/μη παραλαβη δεματος= μη ολοκληρωμενη συναλλαγη κυριολεκτικα. 

(Βεβαια αυτο ειναι προταση οποτε δεν  χρειαζετε να το λαβετε υποψην . )  )

Επεξ/σία από redhotstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, αλλά θα είχαμε και παράκαμψη του ορίου των 2 αγγελιών ανά χρήστη.

Και, ξαναλέω, δεχόμασταν πολλά παράπονα γι' αυτό.

Να το δούμε, πάντως, θα το συζητήσουμε. Δεν υπόσχομαι κάτι, μην παρεξηγηθώ, αλλά να δούμε. Έστω τι είναι τεχνικά εφικτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, webparts είπε

Δε με απασχολουν οι αξιολογησεις τοσο,αν και δε βλεπω καπου το προβλημα αφου ειναι αξιολογησεις απο διαφορετικους χρηστες.

Ετσι δε θα φορτωνει και η σελιδα με 11 αγγελιες.
Το θεμα ειναι οτι δυσκολευομαστε με αυτον τον τροπο να πουλησουμε τα πραματα μας.

Ακριβώς. Έτσι όπως πάει πολλοί θα δημιοργήσουν πολλά  προφίλ προκειμένου να προβάλλουν τα είδη τους. Και αυτό είναι κακό και για το site και για όλους μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Saramo είπε

Ακριβώς. Έτσι όπως πάει πολλοί θα δημιοργήσουν πολλά  προφίλ προκειμένου να προβάλλουν τα είδη τους. Και αυτό είναι κακό και για το site και για όλους μας. 

+1 σε αυτο,αν ειχαμε πριν προβλημα με 3πλα προφιλ σκεψου τι θα γινει τωρα.

Snoob εκτιμω και εγω το οτι εισαι τοσο κουρκουτιασμενος και ακομα συζητας μαζι μας παντως.

Μπορω μονο να φανταστω τι εχετε ακουσει αυτες τις ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοείς θα αγοράζουν κινητά και θα τα δηλώνουν;

Δηλαδή, για την κονσόλα και τα 10 παιχνίδια, 6 κινητά;

Τι να πω, μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Ναι, αλλά η λύση ποια είναι;

Γιατί εσύ μπορεί να ήσουν συνεπής -και λογικός- και να έβαζες μια κονσόλα με 10 παιχνίδια, που τέλος πάντων έχουν μια σαφέστατη σχέση, όμως άλλοι έβαζαν της Παναγιάς τα μάτια, και μετά άντε παράπονα για την κατάχρηση του ορίου των 2 αγγελιών, άντε αναφορές για μεταφορά στη "σωστή" ενότητα μόλις πουλιόταν το iphone και έμεναν τα router και ένα ζευγάρι στρατιωτικές παντούφλες (εκείνες, τις λαστιχένιες λέω).

Υπήρχε θέμα. Δεν ήταν απόφαση που πάρθηκε ελαφρά τη καρδία. Το λέω με κάθε ειλικρίνεια αυτό.

Δεν υπάρχει παράβαση του ορίου των 2 αγγελιών εκεί. Μια αγγελία με πολλά αντικείμενα παραμένει μια αγγελία και δεν πιάνει χώρο παραπάνω. Δεν ξέρω αν έγινα σαφής αλλά μια αγγελία είτε έχει 1 αντικείμενο είτε 10 ,παραμένει μία αγγελία. 

Επεξ/σία από Saramo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά, ακούμε και διαβάζουμε ό,τι προλαβαίνουμε.

Απλά, κάποια στιγμή, δημιουργήθηκε σε κάποιους η εντύπωση πως επειδή δεν απαντάμε, αδιαφορούμε, και επειδή σήμερα είχα ευκαιρία προσπάθησα να απαντήσω σε ό,τι προλάβαινα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, Saramo είπε

Δεν υπάρχει παράβαση του ορίου των 2 αγγελιών εκεί. Μια αγγελία με πολλά αντικείμενα παραμένει μια αγγελία και δεν πιάνει χώρο παραπάνω. 

Συγγνώμη, αλλά ο ιδιοκτήτης διαφωνεί κάθετα με αυτή την ερμηνεία.

Bundled, δηλαδή 10 υπολογιστές, πακέτο, ναι, είναι μία αγγελία.

Δέκα κάρτες γραφικών σε δέκα μέλη δεν είναι μία αγγελία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Snoob είπε

Εννοείς θα αγοράζουν κινητά και θα τα δηλώνουν;

Δηλαδή, για την κονσόλα και τα 10 παιχνίδια, 6 κινητά;

Τι να πω, μπράβο τους.

Δεν ξερω πως γινεται η εγγραφη πλεον,αλλα εγω εχω 3 νουμερα και σιγουρα εχω και πολλους φιλους που απλα θα χρειαστω μια φορα το κινητο τους.

Θεωρητικα μιλαμε παντα.

Επεξ/σία από webparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Snoob είπε

Συγγνώμη, αλλά ο ιδιοκτήτης διαφωνεί κάθετα με αυτή την ερμηνεία.

Bundled, δηλαδή 10 υπολογιστές, πακέτο, ναι, είναι μία αγγελία.

Δέκα κάρτες γραφικών σε δέκα μέλη δεν είναι μία αγγελία.

Γιατί, ποιος ενοχλείται με αυτό; Κάνει και ο πωλητής και οι αγοραστές τη δουλειά τους. Σε κανένα άλλο site δεν υπάρχει όριο αγγελιών. 

Επεξ/σία από Saramo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Συγγνώμη, αλλά ο ιδιοκτήτης διαφωνεί κάθετα με αυτή την ερμηνεία.

Bundled, δηλαδή 10 υπολογιστές, πακέτο, ναι, είναι μία αγγελία.

Δέκα κάρτες γραφικών σε δέκα μέλη δεν είναι μία αγγελία.

Μια αγγελια ειναι,απλα εχει 10 αξιολογησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι καταλαβα προσπαθειτε να προστατεψετε τους χρηστες απο κακες συναλλαγες  αλλα δεν υπολογιζετε  τα υπολοιπα.

Ευχαριστουμε για αυτο,αλλα πραγματικα ειναι ενα μεγαλο προβλημα που δημιουργηθηκε απο το πουθενα ( και οχι το μονο ).

edit Μεγαλη μουφα αυτο που δε συγχωνευονται τα back to back μηνυματα μονα τους..

Επεξ/σία από webparts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...