Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , εχω αρχισει και εγω με τα cryptos και τις τελευταιες μερες βλεπω διαφορα ICO. Τα περισσοτερα ειναι σε σταδιο pre-sale και ετσι..Θελω να ρωτησω, τι γινεται αμα μπω ας πουμε σε καποιο τωρα σε pre-sale? μετα ακολουθει πχ public sale.Ειναι η περιοδος που θα μπει σε διαφορα exchanges ή καμια σχεση ?Ενα pre-sale συνηθως ποιο σταδιο ειναι σε ενα ICO. Βλεπω τα roadmaps και καταλαβαινω τα μισα απο οτι λεει :Ρ.Γενικα αν μπορει καποιος να προτινει κανεναν καλο οδηγο ετσι για αρχαριους στο τι ειναι τα ICO ,εχουν διαφορα με τα νομισματα στα γνωστα exchanges ή απλα ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο? κτλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, morpheous είπε

Ερώτηση newbie. Όταν στο binance ανταλλάσω BTC με καποιο άλλο νόμισμα, ειναι το ίδιο σαν να μεταφέρω btc από wallet σε wallet; Γιατι για την ώρα έχω κάνει ένα BTC TX και τα fees ήταν πάρα πολλά! 

Newfish κ γω αλλα τραβα στο trade history του binance να δεις τι κρατηθηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HardwareZone είπε

Καλό P&D στο Terranova...

Γιατί να κάνει όμως κάποιος P&D σε ακριβά cryptos; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν προτίμησαν απλά ένα shitcoin των 0.00....:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Μεταφορά 890 εκατ. XRP απο ένα λογαριασμό σε ένα άλλο με κόστος μόνο 0.000012 XRP ( 0.00001368 ευρώ ):o:o:o

5a5e235bc8242_Screenshotfrom2018-01-1618-03-18.png.9f4fd8d51fc9906f966c8e6a314f79dc.png

Πηγή: https://xrpcharts.ripple.com/#/transactions/B919808FD53520633CD45FBFC0BD506FD56DAA8CC2776D8C4D9C26B0DCD052EC

Ποιός έχει 890εκ ripple;! 

Εντυπωσιακό πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε σφαγή γίνεται....

Εγώ τα μισά χρήματα μου τα έκανα USDT(tether) πάντως να ελαττώσω την χασούρα σε περίπτωση που έχει πολύ μεγάλες πτώσεις αυτές τις μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Εγω εβαλα σημερα ενα μικρο ποσο ετσι για το καλο. Πιστευω στο ripple, εστω στο επι 3, ειμαι μονος; 

Κ εγώ πιστεύω

Δεν πουλάω ούτε μισό ριπλακι.

 

Και ότι θέλει ας γίνει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Κ εγώ πιστεύω

Δεν πουλάω ούτε μισό ριπλακι.

Και ότι θέλει ας γίνει.

και εγώ τα ίδια. Δυστυχώς εγκλωβιστήκαμε  με το Ripple. Κρατάμε μέχρι τελικής πτώσης πλέον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, liakos18 είπε

Με έτρωγε πολύ να βάλω κι άλλα λεφτά για να αγοράσω τώρα που ήταν όλα χαμηλά αλλά τελικά δεν παρασύρθηκα. Προσοχή σε όλους, δε βάζουμε παραπάνω απ' όσα μας παίρνει να χάσουμε όσο δελεαστικό κι αν φαίνεται. Αν έβαζα πάντως πέρα από ΕΤΗ θα επένδυα και σε BNB που έπιασε τα 10 ευρώ. Θεωρώ πως αρκετά σύντομα θα πιάσει τα (τουλάχιστον) 15.

Tα πρώτα μου ETH μάλλον εκεί θα τα ανταλλάξω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γινεται τρελο παρτι με το ripple, οι day traders εχουν χεστει στο ταλιρο. 

Απο χτες εγω με δυο trades πηγα απο 523 στα 680 coins. Φανταστειτε αυτοι που το εχουν επαγγελμα ή εχουν κοτσαρει κανενα bot ποσο αυξανουν τη θεση τους.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή "έχασα" κάποια επεισόδια... Βγήκε καμιά είδηση περίεργη και πέφτουν όλα ή είναι στο άσχετο; 

Επίσης στο kraken πόσο καιρό κάνουν να φανούν τα € μετά την επιδιόρθωση του προβλήματος; Έστειλα κάτι από alpha χθες (12:30μμ) με sepa και μέχρι στιγμής τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το ripple ειναι ηδη big winner.

Not even close. Με μόνο δυο οντότητες να χρησιμοποιούν το xRapid, έχει πολύ ψωμί ακόμα. Οι 100+ τράπεζες που χρησιμοποιούν το xCurrent αυτή τη στιγμή κάποια στιγμή στο μέλλον θα χρησιμοποιήσουν το xRapid. Με ένα hedge fund να χρησιμοποιεί XRP για χρηματοδότηση, θα ακολουθήσουν και άλλα στο μέλλον. Επίσης 3 απο τις 5 μεγαλύτερες εταιρίες μεταφοράς χρήματος (τη μία τη ξέρουμε) έχουν ήδη συμφωνήσει να χρησιμοποιήσουν το XRP. Όλα αυτά θα τα δούμε σε λίγο καιρό πως θα επηρεάσουν τη ρευστότητα και είναι πολύ πιθανό να επηρεάσουν και τους επενδυτές.

10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ποιός έχει 890εκ ripple;! 

Εντυπωσιακό πάντως!

Από ότι διάβασα ο λογαριασμός ανήκει στη Ripple. Απλά μετέφεραν το ποσό από ένα δικό τους λογαριασμό σε έναν άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lelouch είπε

HODL παιδιά. Το να κάνετε trade με κόστος είναι το χειρότερο που μπορείτε να κάνετε. Όταν σταματήσει η κατηφόρα θα αρχίσει η ανηφόρα.

Αν στο τέλος της κατηφόρας όμως έχεις το 1/4 από αυτά που είχες όταν ξεκίνησες θα είναι πολύ δύσκολος ο δρόμος της ανηφόρας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...