Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε θα το λεγα και ανοδο...πηγε μεχρι 10κ και τωρα ειναι παλι κατω απο 9

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν 2 ώρες ήταν εκείνο. Εδω και μισή ώρα έχω 100 ευρώ άνοδο στα νομίσματα που έχω και ανεβαίνει. 

Είχα 890 το πρωί και πριν στην πτώση πήγε μέχρι 470 τώρα είναι 580 και ανεβαίνουν γρήγορα. Αύριο το πρωί πάλι στα 800 θα είναι. Με trading δεν το έχω και πολύ αλλιώς θα μπορούσα να πουλούσα στο peak και να αγόραζα στην πτώση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασα το XVG στα 616 λόγω lag στο bittrex... τουλάχιστον πρόλαβα να τσιμπήσω κανά Ζικλ, αλλά γενικότερα το Bittrex αρχίζει και μου την δίνει στα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

Έχασα το XVG στα 616 λόγω lag στο bittrex... τουλάχιστον πρόλαβα να τσιμπήσω κανά Ζικλ, αλλά γενικότερα το Bittrex αρχίζει και μου την δίνει στα νεύρα.

Αχ αυτό το xvg. Πόσες φορές πήγε πάνω από 20 λεπτά και έπεσε στα 10 τον τελευταίο καιρό. Σκέφτομαι να τα έχω μόνιμα στο ανταλλακτήριο και όταν δω πτώση να πουλήσω και αγορά πάλι όταν πέσει πολύ. 

1 λεπτό πριν, nasmania είπε

τωρα ειναι καλυτερα για αγορα τα μικρα ή btc , eth ?

Τα μικρά προφανώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει πολύ P&D στο XVG, αν ακολουθείς τα whales μπορείς να βγάζεις κάτι ψιλά κάθε φορά, αλλά θέλει πολύ προσοχή κ να είσαι από πάνω... έχασα το πρωί πώληση στα ~940 γιατί έφτιαχνα καφέ >.>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, διάβασα καμιά 10ριά μόνο από τις 127 (!!!) σελίδες για το θέμα και θυμάμαι τι γινόταν την περίοδο 1999-2000 με το δικό μας χρηματιστήριο!
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ! ("να αγοράσω, θα ανέβει, τι λες" κτλ στα καφενεία τότε)
Όλοι ήθελαν πλούσιοι να γίνουν σε μιά μέρα! Και μετά τις εκλογές (αυτές που έχασε κέρδισε ο ΣΣΣμμμήτης) χάθηκαν περιουσίες... Βέβαια, πολλοί που γράφουν εδώ μπορεί να μην είχαν γεννηθεί τότε ή να ήταν ακόμη μωρά για να θυμούνται τον ΠΟΝΟ που ήρθε ΜΕΤΑ. Όπως σωστά έγραψε παραπάνω ο odys03.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μικρά τώρα που μάλλον το btc θα moonary (μέχρι το επόμενο resistance τουλάχιστον) θα βγάζεις usd και θα χάνεις btc, όπως γίνεται πάντα. άρα εσύ διαλέγεις. Εγώ φόρτωσα xmr και neo στον πάτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

Παίζει πολύ P&D στο XVG, αν ακολουθείς τα whales μπορείς να βγάζεις κάτι ψιλά κάθε φορά, αλλά θέλει πολύ προσοχή κ να είσαι από πάνω... έχασα το πρωί πώληση στα ~940 γιατί έφτιαχνα καφέ >.>

Ναι έτσι είναι δεν ξέρω τι γίνεται. Βάλε ειδοποίηση στο blockfolio μόλις περάσει μια τιμή ή πέσει να σου έρχεται έτσι κάνω συνήθως ώστε να μην χάνεις την ευκαιρία. Το θέμα είναι ότι έχουμε και δουλειές δεν γίνεται να είμαστε όλη μέρα σε έναν υπολογιστή. 

2 λεπτά πριν, mech35 είπε

στα μικρά τώρα που μάλλον το btc θα moonary (μέχρι το επόμενο resistance τουλάχιστον) θα βγάζεις usd και θα χάνεις btc, όπως γίνεται πάντα. άρα εσύ διαλέγεις. Εγώ φόρτωσα xmr και neo στον πάτο

Δεν τα λες και πάτο και τα 2 κρατήθηκαν σε πολύ καλές τιμές νομίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γένικα στα οικονομικά ισχύουν 3 απλοί κανόνες (τουλάχιστον μέχρι να γίνει το μπουμ, μιας και οι κρίσεις είναι συστημικές)

1. Η αγορά κινείται σε επαναλαμβανόμενους κύκλους

2. Μέτα απο κάθε πτώση έρχεται άνοδος

3. Όσο ισχυρότερη είναι η πτώση τόσο ισχυρη θα είναι και η άνοδος. 

Διαχρονικά αυτα έχουμε δει. Προσωπικά αυτά έχω ως γνώμονα. 

Τώρα μπορεί να λέω και βλακείες και τα κρύπτο να είναι άλλη ιστορία... Προσωπικά αυτό το κορέκτιον πιο πολύ με χαροποιεί παρα με ανησυχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ναι έτσι είναι δεν ξέρω τι γίνεται. Βάλε ειδοποίηση στο blockfolio μόλις περάσει μια τιμή ή πέσει να σου έρχεται έτσι κάνω συνήθως ώστε να μην χάνεις την ευκαιρία. Το θέμα είναι ότι έχουμε και δουλειές δεν γίνεται να είμαστε όλη μέρα σε έναν υπολογιστή. 

Δεν τα λες και πάτο και τα 2 κρατήθηκαν σε πολύ καλές τιμές νομίζω. 

καλά σχετικό είναι αυτό, κοίτα το doji στισ 4h στο neo.44% κάτω από το ath σε usd, πόσο ποιο κάτω θες :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mech35 είπε

καλά σχετικό είναι αυτό, κοίτα το doji στισ 4h στο neo.44% κάτω από το ath σε usd, πόσο ποιο κάτω θες :P

Βρε έπεσε απλά επειδή το neo ανέβηκε απότομα τον τελευταίο καιρό πολύ δεν θεώρησα ότι έπεσε πολύ σε αναλογία με άλλα που ανέβαιναν σιγά σιγά για καιρό. 

6 λεπτά πριν, paoad είπε

Γένικα στα οικονομικά ισχύουν 3 απλοί κανόνες (τουλάχιστον μέχρι να γίνει το μπουμ, μιας και οι κρίσεις είναι συστημικές)

1. Η αγορά κινείται σε επαναλαμβανόμενους κύκλους

2. Μέτα απο κάθε πτώση έρχεται άνοδος

3. Όσο ισχυρότερη είναι η πτώση τόσο ισχυρη θα είναι και η άνοδος. 

Διαχρονικά αυτα έχουμε δει. Προσωπικά αυτά έχω ως γνώμονα. 

Τώρα μπορεί να λέω και βλακείες και τα κρύπτο να είναι άλλη ιστορία... Προσωπικά αυτό το κορέκτιον πιο πολύ με χαροποιεί παρα με ανησυχεί.

Κάπως έτσι είναι η σωστά τα γράφεις. Αλλά τα crypto είναι μια νέα αγορά και υπάρχουν ευκαιρίες. Καλή ώρα ο moumias. Αν κάτσει έκατσε. Αν όχι δεν πειράζει καλά να είμαστε. 

8 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Α καλά, scalping χωρίς να είσαι από πάνω δεν παίζει... απλά πρέπει να συνηθίσω λίγο να δουλεύω τα conditionals του Bittrex.

Το θέμα είναι ότι όταν αρχίσει και πέφτει ένα νόμισμα εσύ ήδη έχεις πουλήσει στο ath. Όταν πέσει αρκετά θα έχει πέσει και το btc. Οπότε πάνω κάτω τα ίδια θα αγοράσεις αν και είναι ανάλογα πόσο θα πέσει το νόμισμα και αν κρατήσει τιμή το btc. Ευρώ δυστυχώς δεν έχει το bittrex. Το Kraken αξίζει σίγουρα σε αυτό αλλά έχει λίγα νομίσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...