Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Heybro είπε

Το θέμα είναι ότι όταν αρχίσει και πέφτει ένα νόμισμα εσύ ήδη έχεις πουλήσει στο ath. Όταν πέσει αρκετά θα έχει πέσει και το btc. Οπότε πάνω κάτω τα ίδια θα αγοράσεις αν και είναι ανάλογα πόσο θα πέσει το νόμισμα και αν κρατήσει τιμή το btc. Ευρώ δυστυχώς δεν έχει το bittrex. Το Kraken αξίζει σίγουρα σε αυτό αλλά έχει λίγα νομίσματα. 

Για αυτό που θέλω εγώ (scalping ή βαριά βαριά κανά swing trade ημερών), θέλω αγορές με καλό liquidity... οπότε για alts σημαίνει ότι τα trades γίνονται από/προς BTC και όχι fiat, άρα ο μόνος λογικός τρόπος να μετρήσεις κέρδη/χασούρα είναι σε satoshi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφαγή στο bitconnect κλαίνε από 400 που είχε πάει στο 0. Ωραίοι devs 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1681719.4700

2 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Για αυτό που θέλω εγώ (scalping ή βαριά βαριά κανά swing trade ημερών), θέλω αγορές με καλό liquidity... οπότε για alts σημαίνει ότι τα trades γίνονται από/προς BTC και όχι fiat, άρα ο μόνος λογικός τρόπος να μετρήσεις κέρδη/χασούρα είναι σε satoshi.

Γενικά δίνεις 500 xvg στα 20 λεπτά πάει 10 λεπτά αν έχειι πέσει 30% και το btc θα βγεις κερδισμένος με 200xvg. Δεν είναι άσχημα. Και αυτό μπορεί να γίνει πολλές φορές οπότε ανεβάζεις για πλάκα την ποσότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Καλά, διάβασα καμιά 10ριά μόνο από τις 127 (!!!) σελίδες για το θέμα και θυμάμαι τι γινόταν την περίοδο 1999-2000 με το δικό μας χρηματιστήριο!
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ! ("να αγοράσω, θα ανέβει, τι λες" κτλ στα καφενεία τότε)
Όλοι ήθελαν πλούσιοι να γίνουν σε μιά μέρα! Και μετά τις εκλογές (αυτές που έχασε κέρδισε ο ΣΣΣμμμήτης) χάθηκαν περιουσίες... Βέβαια, πολλοί που γράφουν εδώ μπορεί να μην είχαν γεννηθεί τότε ή να ήταν ακόμη μωρά για να θυμούνται τον ΠΟΝΟ που ήρθε ΜΕΤΑ. Όπως σωστά έγραψε παραπάνω ο odys03.

Τώρα είναι παγκόσμιο το φαινόμενο πάντως. Δεν είμαστε εμείς εδώ μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Bitcoreeeeekt lol, τα λεγαμε και χτες για το ponzi..

Δεν υπαρχει bottom... Τα 8κ ειναι μια καλη στήριξη, τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Τώρα είναι παγκόσμιο το φαινόμενο πάντως. Δεν είμαστε εμείς εδώ μόνο! "

στο forum των milwaukee bucks να μπεις έχουν thread για τα cryptos !!!

Επεξ/σία από mech35
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρή πρόβλεψη..

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχει ολοκληρωθεί το κορέκτιον. Αύριο (ίσως και μεθαυριο) συνεχίσει η σφαγή και έχουμε ακόμα καλύτερα entry points. ΑΝ είμαστε τυχεροί ίσως δούμε τις τιμές που είχαν 16-20 δεκέμβρη σε κάποια νομίσματα. 

Αυτό βέβαια με τεράστια επιφύλαξη. Η αγορά είναι πολύ απρόβλεπτη. Ίδωμεν .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paoad είπε

μια μικρή πρόβλεψη..

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχει ολοκληρωθεί το κορέκτιον. Αύριο (ίσως και μεθαυριο) συνεχίσει η σφαγή και έχουμε ακόμα καλύτερα entry points. ΑΝ είμαστε τυχεροί ίσως δούμε τις τιμές που είχαν 16-20 δεκέμβρη σε κάποια νομίσματα. 

Αυτό βέβαια με τεράστια επιφύλαξη. Η αγορά είναι πολύ απρόβλεπτη. Ίδωμεν .. 

δικιά μου πρόβλεψη, pump μέχρι τα 13K όπου θα κριθεί αν πάμε για 8k ή 20k. αυτή τη στιγμή τείνω προς το δεύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος  για την μετατροπή από fiat (πχ. μερικές χιλιάδες ευρώ) σε crypto για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί?

 

Πχ. από την εγγραφή έως την αγορά στο coinbase είχα ακούσει παίρνει 8 ημέρες...

 

Τι ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...