Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πουλησα 200e Ethereum και τα μοιρασα σε UKG, ENJ και ΑΙΟΝ.Εφτασα καμια 15αρα coin συνολικα τα βαζω στην ακρη και περιμενω 2-3 χρονια και οτι γινει εκτος και αν εχω κανα χ20+ πιο συντομα που θα σπρωχνω λιγα.

Επεξ/σία από Rockavlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, infested είπε

Ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος  για την μετατροπή από fiat (πχ. μερικές χιλιάδες ευρώ) σε crypto για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί?

Πχ. από την εγγραφή έως την αγορά στο coinbase είχα ακούσει παίρνει 8 ημέρες...

Τι ισχύει;

Coinbase αν δεν έχεις δίπλωμα απλά spammareis την ταυτότητα 5-10 φορές μέχρι να την δεχτούνε.Εμενα την δέχτηκαν στην 7η φορά αν θυμάμαι καλά.Τωρα δεν ξέρω αν έχει ανώτατο όριο καταθεσης λογικά πρέπει να χει ομως.

Edit:Από τι βλέπω στο site τους λέει το εξής για κατάθεση μέσω εμβασματος SEPA 

  • Your total EUR Wallet balance cannot exceed €30,000.00. Any excess funds will be sent back.
Επεξ/σία από alexisgav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mech35 είπε

δικιά μου πρόβλεψη, pump μέχρι τα 13K όπου θα κριθεί αν πάμε για 8k ή 20k. αυτή τη στιγμή τείνω προς το δεύτερο

Αν οι τιμές είναι κατευθυνόμενες εμείς τι κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αν οι τιμές είναι κατευθυνόμενες εμείς τι κάνουμε;

με το "θα αποφασιστεί" εννοώ αν εκεί θα σπάσει το πρώτο resistance που μας έριξε στα 10k

Επεξ/σία από mech35
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Coinbase αν δεν έχεις δίπλωμα απλά spammareis την ταυτότητα 5-10 φορές μέχρι να την δεχτούνε.Εμενα την δέχτηκαν στην 7η φορά αν θυμάμαι καλά.Τωρα δεν ξέρω αν έχει ανώτατο όριο καταθεσης λογικά πρέπει να χει ομως.

Edit:Από τι βλέπω στο site τους λέει το εξής για κατάθεση μέσω εμβασματος SEPA 

  • Your total EUR Wallet balance cannot exceed €30,000.00. Any excess funds will be sent back.

Ολόκληρη η διαδικασία πόσο χρόνο σου πήρε; Ισχύουν οι 8 μέρες που άκουσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Rockavlon είπε

Πουλησα 200 Ethereum και τα μοιρασα σε UKG, ENJ και ΑΙΟΝ.Εφτασα καμια 15αρα coin συνολικα τα βαζω στην ακρη και περιμενω 2-3 χρονια και οτι γινει εκτος και αν εχω κανα χ20+ πιο συντομα που θα σπρωχνω λιγα.

Ωραίος, καλά κέρδη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Διάβασα τις πρώτες δεκαπέντε σελίδες του topic και χάθηκα λίγο. 

Στο δια ταύτα εχω μια πολύ σημαντική ερώτηση. Τι νόμισμα θα προτείνατε για mining αυτή την περίοδο με το pc της υπογραφής μου δεδομένου ότι ο παράγοντας ρεύμα δεν παίζει ρόλο;

Το pc θα λειτουργεί 15-16 ώρες καθημερινά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, παπι είπε

Δεν υπαρχει bottom... Τα 8κ ειναι μια καλη στήριξη, τιποτα αλλο.

Απλα βρήκα το tweet αστείο. :P 

Τα 10k φαίνεται να ειναι επίσης καλο support παντως, εκτος του "ψυχολογικού ορίου" ήταν προηγούμενο resistance και φαίνεται να εχει volume που αγνοει FUD. Πιστεύω ειναι bottom για την ωρα αλλα θα δουμε, μπορει να ξυπνησω και να ειναι 8k, who knows και who cares.. :P 

5a5eb39a6025e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, christakos07 είπε

Παιδιά καλησπέρα. Διάβασα τις πρώτες δεκαπέντε σελίδες του topic και χάθηκα λίγο. 

Στο δια ταύτα εχω μια πολύ σημαντική ερώτηση. Τι νόμισμα θα προτείνατε για mining αυτή την περίοδο με το pc της υπογραφής μου δεδομένου ότι ο παράγοντας ρεύμα δεν παίζει ρόλο;

Το pc θα λειτουργεί 15-16 ώρες καθημερινά. 

Εδω στο link .

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, christakos07 είπε

Παιδιά καλησπέρα. Διάβασα τις πρώτες δεκαπέντε σελίδες του topic και χάθηκα λίγο. 

Στο δια ταύτα εχω μια πολύ σημαντική ερώτηση. Τι νόμισμα θα προτείνατε για mining αυτή την περίοδο με το pc της υπογραφής μου δεδομένου ότι ο παράγοντας ρεύμα δεν παίζει ρόλο;

Το pc θα λειτουργεί 15-16 ώρες καθημερινά. 

Ο παράγοντας ρεύμα δεν παίζει ρόλο ε; Χμμμ..... Και απ'ότι βλέπω έχεις και πολιτική άποψη. Συγχαρητήρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός χθες! Απλά να πω ενα τιπ. Το θέμα τώρα δεν είναι τόσο πόσο κάτω είστε σε ευρώ ή δολάρια, αλλά πόσο κάτω είστε σε bitcoin value. Αν έχετε καταφέρει με τα altcoin σας να είστε στα ίδια επίπεδα ή ακόμα καλύτερα και παραπάνω, τότε δεν έχετε να φοβάστε και πολύ. Αν τώρα είχατε πάρει Bitconnect τα πράγματα έιναι δύσκολα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έκανα τις πρώτες αγορές σε ΕΤΗ, LTC και XRP. Τα 50€ σε ETH τα έκανα XRP και έχω άλλα 50€ σε ETH και LTC. Είναι καλύτερα να τα κρατήσω έτσι ή να τα ανταλλάξω; Θέλω να πάω σε μικρά (<0.50€) αλλά μιας και είμαι αρχάριος δεν ξέρω πως να τα βρω και να εκτιμήσω αν αξίζουν ή όχι. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εχω παρατηρησει πως πολλοι εδω σκεφτεστε τα μικρα νομισματα πχ 0.5 ευρω γιατι πιστευετε οτι θα ανεβουν πολυ.

Δεν παει ετσι, αυτο που πρεπει να κοιταξετε ειναι το ποσοστο ανοδου και τα προτζεκτ τους. Πχ ενα νομισμα 100 ευρω αμα εχει καλο προτζεκτ (που εχει προφανως λογω τιμης), μπορει να ανεβει 20%, ενω ενα μικρο μπορει να ανεβει 10%. Ολα ειναι σχετικα. 

Εξαλλου τα περισσοτερα μικρα ειναι shitcoin και δεν εχουν σοβαρο project, και ειναι σαν να παιζεις κινο .

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μικρά όμως παίρνεις ποσότητα με μικρό κόστος, οπότε αν κάνουν πως ανεβαίνουν είσαι κερδισμένος. Αν πέσουν ή δεν ανέβουν δεν έχασες και πολλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...